Jak to działa
Przejdź do gry World of Tanks
World of Tanks
1.0 1 9834 0
28.05.2020

Jaką linię wybrać na start w World of Tanks

Dzień dobry.

W dzisiejszym artykule zajmę się najlepszymi liniami na start w grze World of Tanks.

World of Tanks to gra akcji, strategii, a tematyką jej są czołgi. Gra na rynku jest już 10 lat i cieszy się coraz większą popularnością. Wydawcą gry jest Wargaming.

Gra waży około 40 GB i mimo zmian graficznych jakie stworzyła firma Wargaming.net dalej można w tą grę grac nawet na słabszych komputerach.

Gra posiada bardzo dobre opinię.

Jeżeli chodzi o rozgrywkę to mamy bardzo dużo map i linii do wyboru i kilka nacji ( m.in Niemcy, ZSRR, Włochy, Japonia, Chiny, Francja , USA, Polska, Szwecja, ).


Każdy z nas na początku chce pograć takimi maszynkami jak legendarne Tygrysy, Pantery , lecz często przez to męczą się z grą i często zniechęcają się do niej.


Wiele osób, które grają w WOT'a już kilka miesięcy/ lat zauważyły , że w grze oprócz czołgów drzewkowych , mamy również czołgi premium, lub czołgi specjalne, które siłą rzeczy zarabiają więcej kredytów ( tylko czołgi premium ) i są często dużo lepsze od tych drzewkowych, ale dziś nie o tym.


Część graczy często zadaje pytanie jaka linia na start i dlaczego.

Otóż wielu z nich otrzymuje informację, że taką , którą gra im się najlepiej, lecz często jest to błędna odpowiedź.


Dlatego ja doradzę wam w tym artykule jaką linię wybrać na start w 2020 roku w World of Tanks.


Wszystkie wymienione linię są tylko moją opinią i moim poleceniem .

Grając w tę grę możesz zdobyć 470 Graj

Zacznijmy od czołgów ciężkich.

Jeżeli chodzi o czołgi ciężkie USA, to stanowczo ich nie polecam szczególnie dla początkujących graczy, ponieważ nie mają rewelacyjnego pancerza, penetracji, ani uszkodzeń na strzał. Nie są również wybitnie szybkie i często się palisz, pada ci magazyn amunicji i załoga. Z kolei plusem jednego z czołgów jest to , że posiada magazynek, lecz szybko możesz się przez to wystrzelać z amunicji. Ogólnie linia słaba i nie polecam.


Z Niemieckich maszyn serdecznie polecam Mausa, gdyż jak opanujemy ten czołg do perfekcji jesteśmy w stanie wykręcać nim niesamowite wyniki. Skątowany maus jest praktycznie nie do przebicia , ma dobre działo, lecz kosztem mobilności. Czołg ten jest trudny ale daje mnóstwo frajdy z gry.

ZSRR posiada genialne czołgi ciężkie. Mają genialny ,,magiczny" pancerz, bardzo dobre działa i mobilność. IS 7 , Obj.277 i Obj 705a. są idealne dla początkujących, gdyż zawierają one pancerz, działo i mobilność ( tylko is7 i obj277) , czyli moim zdaniem najważniejsze rzeczy , jakie powinien mieć czołg. Stanowczo polecam tą linię dla początkujących jak i zaawansowanych graczy.

Francuzi mają 1 bardzo dobry czołg ciężki . AMX 50B posiada magazynek, który jest bardzo mocny i zadaje bardzo dużo uszkodzeń. Czołg ma bardzo dobrą mobilność,lecz niestety kosztem pancerza, który praktycznie jak na czołg ciężki nie istnieje. Ogólnie polecam dla fanów magazynków.

Japońskie czołgi ciężkie są jednymi z najcięższych w grze. Posiadają dobry pancerz ( niestety ale w 2020r. praktycznie na wyższych poziomach nie istnieje ) , nie posiadają genialnego działa, ale jest ono grywalne. Mobilność w tym czołgu jest słaba więc nie polecam dla graczy niecierpliwych.

Co do Brytyjczyków mamy tam tylko 1 czołg ciężki, który moim zdaniem jest najlepszym drzewkowym czołgiem w grze. Posiada on genialne opuszczenie działa, mobilność , szybkie przeładowanie , dobre działo. Czołg bardzo polecam dla początkujących.

Chiński czołg ciężki jest bardzo dobry i bardzo zbliżony grą do Obj 277 więc stwierdze poprostu, że czołg bardzo polecam.

Czołgi Szwedzkie są czołgami o mocnej wierzy, dobrej mobilnośći i magazynkiem , co pozwala im na bardzo dobre dostosowanie się do warunków w bitwie.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 550 Graj

Jeżeli chodzi o artylerię to polecam na start tylko dwie (amerykańską i brytyjską). Wolisz zadawać dużo uszkodzeń bierz Amerykańską artylerię, jak wolisz wspierać sojuszników i wstrzeliwać się praktycznie za każdą osłonę bierz Brytyjską.

Granie czołgiem lekkim to bardzo odpowiedzialna rola, gdyż to właśnie od ciebie zależy, czy wygracie czy nie. To wy jesteście w roli zwiadowcy, który pokazuje pozycje przeciwnika. Polecam Rosyjskie czołgi lekkie i Francuzkie . Czołgi lekkie ZSRR posiadają genialne maskowanie, z powodu ich sylwetki, dobre działa i mobilność co pozwala na szybkie znalezienie się na odpowiedniej pozycji w odpowiednim czasie. Francuzkie lekkie są najszybszymi w grze , posiadają bardzo dobre działa i mogą szybko przyjechać , wykryć i odjechać. Niestety są bardzo trudne więc nie polecam ich dla początkującego gracza.

Przejdę teraz do niszczycieli czołgów. Jeżeli jesteś fanem stania w krzaku całą bitwę i być ,,niewidzialnym" to linia szwedzkich niszczycieli czołgów jest idealna dla ciebie. Posiadasz tam genialne działo i maskowanie, kosztem tego , że nie masz pancerza. Jeżeli lubisz zadawać dużo na strzał i być niezniszczalnym lecz wolnym to polecam ci amerykańską T110E3 lub T110E4 i Obj 268 V4.

Przejdę teraz do czołgów średnich. Są one zrównoważeniem pancerza, mobilności i działa. Na start polecam ci: z Rosyjskich Obj 430 u ( świetna mobilność, działo i pancerz) , Obj. 140 ( delikatnie gorszy pancerz i działo , lecz lepsza mobilność) , Niemiecki Leopard 1 ( genialne działo, super mobilność, lecz brak pancerza) , Francuzkiego BC 25 t ( magazynek, ale bardzo delikatny i trzeba bardzo uważać) , Japońskie STB-1 ( opuszczenie działa + bardzo szybkie przeładowanie) , oraz moim zdaniem najlepszy magazynek w grze czyli Włoske Progetto 65 ( posiada magazynek z doładowaniem , czyli jak wystrzelimy 1 pocisk, to aoutomatycznie on nam się ładuje , a my możemy strzelić dalej, posiada też pancerz, który regularnie odbija i genialną mobilność).


Mam nadzieję , że dzięki mojemu artykułowi pomogłem wam w decyzji jaka linia na start w WOT.


Dziękuję za przeczytanie tego artykułu i życzę samych sukcesów w grze.


1.0 (głosów: 1)
Art napisany przez FlupixDD

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Margonem Margonem MMO-RPG, Czy warto zagrać?

Recenzja Trykpiarz
2

Warface Warface czyli gra dla ludzi o "mocnych nerwach".

Recenzja Kruciak
3

Forge of Empires Forge of Empires czyli gra, która wciąga.

Recenzja Keroina
4

Grand Theft Auto V (B2P) Recenzja Gry Grand Theft Auto 5

Recenzja Bartu
5

7 Porad dla nowych graczy Invisible, Inc

Poradnik Banankowiec2453
6

Neverwinter Czy fani odsłon RPG mają czego szukać ?

Recenzja Gomoron
7

Bezpieczne korzystnie z sieci - jak zabezpieczyć się przed włamaniem

Poradnik Antymed
8

Margonem Questy Gwiazdkowe 2017

Poradnik trzcinka
9

League of Legends Braum - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
10

Minecraft Minecraft-Ciekawostki o nametagach!

Poradnik MatioNex
Chat