Jak to działa
Przejdź do gry Star Wars The Old Republic
Star Wars The Old Republic
1 0 160 0
08.07.2017

Czy warto zagrać w SWTOR?

Star Wars The Old Republic to wydany 20 grudnia 2011 MMORPG osadzony w uniwersum Star Wars. Akcja rozgrywa się około 300 lat bo fabule Knights of the Old Republic II. I to jest pierwsza mocna strona tego tytułu - uniwersum oraz tło fabularne, które jest niesamowicie barwne i świetnie zarysowane. W galaktyce o władzę walczy Imperium Sithów oraz Stara Republika. Obie strony konfliktu co chwila nękane są przez wojny domowe oraz różnego rodzaju choroby, które nawiedzają planety. Rozgrywka jest typowo typowo RPG'owa, mamy tutaj tworzenie postaci na początku zabawy, wybieranie ich specjalizacje, multum questów, ogromne mapy (a raczej planety, chociaż gra oferuje również okazjonalne pobyty na stacjach kosmicznych oraz dwa rodzaje walk statków: strzelanka na szynach w PVE oraz batalia z innymi graczami w PVP). Walka również jest typowa dla tego gatunku gier, jeżeli ktoś grał w World of Warcraft, to bez problemu odnajdzie się również w tej grze.

Grając w tę grę możesz zdobyć 250 Graj

Zresztą na tym podobieństwa do kultowego już WoW'a się nie kończą. System craftingu, raidy (nazwane tutaj Flaspointami lub Operacjami), levelowanie, system skilli, umiejętności niektórych postaci - wszystko to jest podobne do rozwiązań wykorzystanych w World of Warcraft, jednak nie jest to dla mnie duży minus, bo jeżeli taka formuła rozgrywki już raz się tak świetnie sprawdziła, to po co ją zmieniać? Warto jednak dodać, że SWTOR to nie tylko kradzione z innych tytułów MMORPG mechaniki, ale też własne, oryginalne pomysły. Na pochwałę zasługuje również warstwa wizualna gry, która mimo tego, że nie zachwyca, jest wystarczająca i cieszy oko. Ścieżka dźwiękowa to jak zwykle w grach Star Wars istny majstersztyk. Piękna, często niepokojąca muzyka będzie nam przygrywać przez całą opowieść i pomoże nam jeszcze bardziej wczuć się w świat gry.

Grając w tę grę możesz zdobyć i 250 Graj

Warstwa fabularna to jedna z najmocniejszych stron tej gry, ale nie ma co się temu dziwić, ponieważ tą zajęło się doskonale znane studio BioWare. Główne wątki fabularne każdej z klas diametralnie się od siebie różnią i skutecznie wymuszają założenie większej ilości postaci dla samej fabuły. Tak, w grze MMO fabuła wcale nie gra drugich skrzypiec, lecz jest bardzo ważna. Warto też wspomnieć i kilku wadach tego tytułu. System levelowania postaci jest moim zdaniem zbyt szybki, nie czuć zbyt bardzo progresji z późniejszych fazach gry. Ponadto gracze F2P posiadają tutaj wiele ograniczeń, jak na przykład level cap już na poziomie 50, mają dostęp tylko do dwóch toolbarów itp. Tryb F2P tej gry jest moim zdaniem tylko swego rodzaju demem, które ma służyć przetestowaniu formuły rozgrywki przed wykupieniem abonamentu. Mimo tych wad jest to bardzo dobra i warta polecenia gra, w której fani Star Wars poczują się jak w domu. Szczerze polecam zagrać :)

Czy warto zagrać w SWTOR? 5.0 1
1 0
Art napisany przez DanhonyV09

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Zacznij grać z banankami - Zdobywaj nagrody grając w GRY
Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

CSGO (B2P) Dostępna nowa waluta w CS GO

Poradnik Merion
2

Minecraft Jak zrobić serwer minecraft za DARMO!

Poradnik Fragorski
3

Minecraft Czy minecraft nadal jest fajny/popularny - moja własna recenzja na temat minecraft'a ?

Recenzja Trolox13
4

DOTA 2 Recenzja gry: Dota 2

Recenzja Czdziek
5

Metin2 Metin2 - Jak zarabiać ?

Poradnik PoProstuFreo
6

Paladins Paladins- Darmowa gra która wciąga na długie godziny. Recenzja popularnej produkcji Hi-Rez Studios

Recenzja DupciaBlada
7

Dlaczego warto być na bananki.pl?

Poradnik Boomboxpl
8

NosTale Od zera do bohatera - Nostale: F2P MMO

Recenzja Rockney
9

Minecraft Mało popularny serwer? - CZAS TO ZMIENIC!

Poradnik ketty
10

MovieStarPlanet Mój sposób na dużo Star Coins!

Poradnik HorseQ