Jak to działa
0 0 54 0
01.09.2017

Knock-knock - recenzja gry :)

Knock-knock to wydana na platformy pc oraz Xbox One straszna, dwuwymiarowa gra zręcznościowa osadzona w klimatach horroru. Studio odpowiedzialna za produkcje gry to: Ice-Pick Lodge.
Teraz coś na temat fabuły:
W grze wcielamy się w nastoletniego chłopca który mieszka ,,sam w domu''. Jego codzienną czynnością jest przechadzanie się po domu i sprawdzanie czy wszystko jest w porządku. Lecz tu pojawia się kłopot. Dom w którym mieszka jest odwiedzany przez rozmaite potwory, które go szukają, ciągle go straszą i nie dają spać. Chłopakowi nie zostaje nic innego jak tylko bronić się przed potworami dzięki swojej świecy która odstrasza tymczasowo potwory, lecz na jak długo?
Z każdym dniem jest coraz ciężej...
Czy chłopak poradzi sobie z koszarami nocnymi? Tego najlepiej przekonać się samemu :)
Teraz coś na temat mechaniki gry:

W grze Knock-knock, która jest dwuwymiarowa, sterujemy wyżej wspomianym chłopcem. Naszym zadaniem w grze jest dotarcie, wytrzymanie do świtu dzięki któremu nasz koszmar znika, lecz noc zawsze nadejdzie. Gdy uda nam się dotrwać do świtu musimy zabezpieczyć nasz dom,ponieważ gdy ponownie nadejdzie noc potwory będą wybijały szyby w oknach, otwierały drzwi itp. Więc naszym zadaniem będzie naprawiać wszystkie uszkodzenia w domu tak aby potwory nie przedostały się do środka. Musimy pamiętać aby w każdym pokoju świeciło się światło. To podstawowa czynność, która uchroni nas przed koszarami nocnymi, tak to chyba możemy nazwać.
Cały czas w grze, w rogu ekranu mamy pokazaną tarczę zegara. Czas jaki odlicza się na zegarze, czasami wyłącza się. Aby wznowić liczenie czasu, aby w końcu nastał ranek, musimy szukać w domu specjalnych zegarów, które po uruchomieniu przyśpieszą czas na tarczy naszego zegara, który znajduję się w rogu ekranu.

Pewnie się zapytacie: Co w przypadku gdy koszmary dostaną się do domu? Już odpowiadam, ale od początku. Koszmary dostają się tylko wtedy gdy trwa burza a wejście do domu jakiegoś potwora sygnalizowane jest przez uderzenie piorunem. W takim przypadku gdy prędko nie pójdziemy sprawdzić co się stało, nie zaświecimy światła, pojawi się dziwne oko na ścianie, przez który właśnie dostają się potwory do naszego domku. Oko, a raczej mówiąc portal możemy zamknąć albo przez niego przejść dzięki czemu udamy się do dziwnego świata, w którym panuje tylko ,,dobro''.
Jeżeli chodzi o moją opinię. Gra zasługuje na uwagę, nie tylko ze względu na piękną anonimową grafikę, która otacza bohatera, nie dzięki bardzo dobrej oprawie muzycznej, która wciąga gracza w koszmary chłopca, lecz fabuła która stanowi wielką zagadkę!
Grę oceniam na 7,5/10.
** Pozdrawiam i zapraszam do czytania innych moich artykułów **

Knock-knock - recenzja gry :) 0.0 0
0 0
Art napisany przez kabev1

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Zacznij grać z banankami - Zdobywaj nagrody grając w GRY
Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

CSGO (B2P) Dostępna nowa waluta w CS GO

Poradnik Merion
2

Łowcy Zombi 10 najbardziej niezbędnych przedmiotów podczas apokalipsy zombi

Poradnik JestemKacper
3

Hero Zero Od zera aż do bohatera

Poradnik Julcia1
4

Najlepsze wtyczki do Steam!

Poradnik JestemKacper
5

Wiedźmin 3 Dziki: Gon - Świetna, a co najważniejsze polska produkcja!

Recenzja JestemKacper
6

Minecraft Mało popularny serwer? - CZAS TO ZMIENIC!

Poradnik ketty
7

Margonem Wszystko o reputacji

Poradnik Quaq
8

CSGO (B2P) Jak "oszukać" ruletki CS:GO?

Poradnik JestemKacper
9

World of Tanks Pz.Kpfw. II Ausf. J - Najbardziej OP pojazd

Recenzja HansOmen
10

Margonem Łowca - c(Z)o z tą profą?

Poradnik Person Shadow