Jak to działa
0 0 40 0
29.06.2017

Penarium-recenzja gry

Jesteśmy synem farmera o imieniu Willy. Jedyna osoba, która nas kocha to nasz ojciec. Jednak musimy całymi dniami pracować na jego farmie. Nudzi i męczy nas ta praca, chcemy się od niej oderwać, przeżyć niezapomnianą przygodę. Pewnego dnia obok przejeżdżała karawan cyrkowa. Wysiadł z niej dziwny osobnik, najprawdopodobniej dyrektor cyrku, i zaproponował nam najbardziej niezapomnianą przygodę jaką kiedykolwiek ktokolwiek przeżył. Prosi nas tylko byśmy wsiedli do pustego wagonu. Wskakujemy tam ochoczo. Przecież nie będzie nas tylko jeden dzień
Podróż ciągnie się godzinami. Gdy już wysiadamy, widzimy, że znajdujemy się na scenie jakiegoś cyrku. Wtedy dowiadujemy się, że zostaliśmy "zatrudnieni" w Sadystycznym Cyrku Extravaganza .Tak zaczyna się nasza przygoda, podczas której będziemy musieli walczyć o życie. W ten sposób prezentuje się fabuła gry.

Jak można zauważyć na powyższym screenshocie poruszać możemy się jedynie za pomocą strzałek (<- w lewo oraz -> w prawo) a skakać strzałką w górę. Dostępny jest take tzw. "double jump", czyli podwójny skok, który wykonujemy naciskając strzałkę w górę dwa razy w niezbyt dużym odstępie czasowym. System ten jest przyjemny i łatwo jest się do niego przyzwyczaić. Poziomy też wydaja się być na początku łatwe, gdyż, jak można zauważyć na zrzucie ekranu znajdującym się nad tym tekstem, pierwsza misja to zebranie 5 baryłek. Lecz, jak to takie gry mają w zwyczaju, z każdym poziomem jest coraz trudniej. Zadania także się zmieniają, więc raz musimy zbierać wyżej już wspomniane baryłki, innym razem miksturki i odkładać je do wielkich garów, a kolejnym podążać za światłem. We wszystkim przeszkadzają na m m.in. lodowa armata, wyrzutnia rakiet lub smok.

Poza trybem kampanii mamy do wyboru także tryb "Acade", w którym chodzi o kolekcjonowanie jak największej liczby baryłek i monet. Jest także tryb multiplayer, gdzie wraz ze znajomymi mierzymy się o to kto "zbierze" więcej przycisków (na jednym komputerze, nie online).
Osobiście polecam "Penarium". Jest to gra, która może wciągnąć na długie godziny(nawet do kilkunastu!), szczególnie dzięki możliwości gry ze znajomymi (nie można niestety przechodzić razem kampanii). Warto jeszcze podkreślić, że produkcja studia Self Made Miracle wyróżnia się piękną, pikselową grafiką. Niestety, cena nie jest przystępna(8,99 euro), chociaż warto podkreślić, że wciąż trwa Letnia Wyprzedaż Steam, podczas której można ją kupić za jedyne 2,24 euro oraz, że gra była dodawana za darmo doi numeru CD Action 08/2016. Polecam!

Penarium-recenzja gry 0.0 0
0 0
Art napisany przez kubb

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Gry z lat 70, które warto znać!

Recenzja Dawid035
2

Cuphead - Gra wzorowana na kreskówkach?

Recenzja TurboBagiety
3

CSGO (B2P) Jak "oszukać" ruletki CS:GO?

Poradnik JestemKacper
4

Wiedźmin 3 Dziki: Gon - Świetna, a co najważniejsze polska produkcja!

Recenzja JestemKacper
5

Najpopularniejsze polskie gry w historii!

Recenzja toya_xd
6

CSGO (B2P) Jak założyć drużynę w CS GO

Poradnik Zuwix
7

Clash Royale - Kilka rad dla początkujących #1

Poradnik TheMaślak
8

Najlepsze wtyczki do Steam!

Poradnik JestemKacper
9

Minecraft Mało popularny serwer? - CZAS TO ZMIENIC!

Poradnik ketty
10

Margonem Wszystko o reputacji

Poradnik Quaq