Jak to działa
4.8 12 1310 0
19.03.2018

Co i jak? Doki Doki Literature Club!

Doki Doki to słodka i przyjazna gra, przeznaczona dla młodszych odbiorców. :) - ŻART
W DDCL (Doki Doki Literature Club) bez powodu na początku pokazuje się wielki napis "This game is not suitable for children or those who are easily disturbed." co na polski można tłumaczyć jako "Ta gra nie jest przeznaczona dla dzieci oraz osób o słabych nerwach." Grę rozpoczynamy w miłym i radosnym klimacie lecz w miarę zagłębiania się w jej świat atmosfera zaczyna się diametralnie zmieniać.
W grze wcielamy się w młodego chłopaka, który decyduje się dołączyć do tytułowego klubu literatury. Do tego miejsca należą jeszcze cztery dziewczyny: wysoka, elegancka Yuri; urocza Natsuki; nasza przyjaciółka z dzieciństwa - Sayori oraz oczywiście liderka tego całego towarzystwa czyli Monika.
Początek fabuły!
Pierwszy dzień rozpoczyna się całkiem niewinnie, spotykamy naszą niebieskooką koleżankę, po chwili jest już jasne, że to Sayori. Prosi nas ona o wybranie sobie klubu. Po kolejnym nudnym dniu w szkole spotykamy ją znowu, tym razem dowiadujemy się, że dokonała wyboru za nas i ostatecznie jesteśmy wręcz zmuszeni do odwiedzenia miejsca, które nam zaproponowała. Po wejściu do klasy razem z nią okazuje się, że nasz bohater jest tam jedynym mężczyzną (co jak widać mu nie przeszkadza). Po chwili poznajemy resztę klubowiczek. Po zjedzeniu babeczek upieczonych przez Natsuki, wypiciu herbaty przygotowanej przez Yuri oraz cudownym pomyśle przewodniczącej Moniki polegającym na napisaniu w domu wiersza którym podzielimy się na następnym spotkaniu, chłopak, którym sterujemy postanawia dołączyć do klubu (bo niby co złego może się stać?).
Po napisaniu pierwszego wiersza rozpoczyna się cała zabawa. :D Możemy wybierać z którą z dziewczyn mamy zamiar spędzić czas (musimy się nimi nacieszyć zanim znikną).
Cała gra bardzo się różni od innych przedstawicieli swojego gatunku, ale na pewno jest tytułem wartym sprawdzenia zwłaszcza że jest dostępna całkowicie za darmo. Za datę premiery uznaje się 22 września 2017. Mechanika ogranicza się jedynie do czytania tekstu wyświetlanego na dole ekranu oraz dokonywania co jakiś czas mniej lub bardziej ważnych wyborów. Gra tak jak i cały gatunek, czyli Visual Novel opiera się głównie na emocjach, odczuciach i podejmowanych przez gracza decyzji, więc nie wymaga zręczności, celności, skupienia dobrego sprzętu ani nic podobnego. Moim zdaniem dzieło firmy Team Salvato to świetna gra warta uwagi.
4.8 (głosów: 12)
Art napisany przez iRossie

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

MovieStarPlanet MSP Jakie unikaty można zdobyć za lvl?

Poradnik XxWilczyca1620xX
2

Gra Barman/Zrób Drinka

Recenzja LiquidSnake
3

Aion Co się dzieje z tym Aionem...

Recenzja Niiepozorna
4

Jak ukraść to AUTO | PAYDAY 2 - Car shop

Video Kowalski03
5

Forge of Empires Nowości w Forge of Empires

Recenzja Bart1607
6

CSGO Prime (B2P) Najpopularniejsze metody scamowania (NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ)

Poradnik ArrivalPL
7

My Little Farmies Opis gry My Little Farmies

Recenzja playerfull
8

Shakes & Fidget SF GAME - PODSTAWY, PORADY JAK ZACZĄĆ

Poradnik kondziu1212
9

Hearthstone - recenzja

Recenzja Porarzo
10

CSGO Prime (B2P) 4 Mapy do grania w 2+ osób

Poradnik Kowalski03
Chat