Jak to działa
4.8 12 3228 0
19.03.2018

Co i jak? Doki Doki Literature Club!

Doki Doki to słodka i przyjazna gra, przeznaczona dla młodszych odbiorców. :) - ŻART
W DDCL (Doki Doki Literature Club) bez powodu na początku pokazuje się wielki napis "This game is not suitable for children or those who are easily disturbed." co na polski można tłumaczyć jako "Ta gra nie jest przeznaczona dla dzieci oraz osób o słabych nerwach." Grę rozpoczynamy w miłym i radosnym klimacie lecz w miarę zagłębiania się w jej świat atmosfera zaczyna się diametralnie zmieniać.
W grze wcielamy się w młodego chłopaka, który decyduje się dołączyć do tytułowego klubu literatury. Do tego miejsca należą jeszcze cztery dziewczyny: wysoka, elegancka Yuri; urocza Natsuki; nasza przyjaciółka z dzieciństwa - Sayori oraz oczywiście liderka tego całego towarzystwa czyli Monika.
Początek fabuły!
Pierwszy dzień rozpoczyna się całkiem niewinnie, spotykamy naszą niebieskooką koleżankę, po chwili jest już jasne, że to Sayori. Prosi nas ona o wybranie sobie klubu. Po kolejnym nudnym dniu w szkole spotykamy ją znowu, tym razem dowiadujemy się, że dokonała wyboru za nas i ostatecznie jesteśmy wręcz zmuszeni do odwiedzenia miejsca, które nam zaproponowała. Po wejściu do klasy razem z nią okazuje się, że nasz bohater jest tam jedynym mężczyzną (co jak widać mu nie przeszkadza). Po chwili poznajemy resztę klubowiczek. Po zjedzeniu babeczek upieczonych przez Natsuki, wypiciu herbaty przygotowanej przez Yuri oraz cudownym pomyśle przewodniczącej Moniki polegającym na napisaniu w domu wiersza którym podzielimy się na następnym spotkaniu, chłopak, którym sterujemy postanawia dołączyć do klubu (bo niby co złego może się stać?).
Po napisaniu pierwszego wiersza rozpoczyna się cała zabawa. :D Możemy wybierać z którą z dziewczyn mamy zamiar spędzić czas (musimy się nimi nacieszyć zanim znikną).
Cała gra bardzo się różni od innych przedstawicieli swojego gatunku, ale na pewno jest tytułem wartym sprawdzenia zwłaszcza że jest dostępna całkowicie za darmo. Za datę premiery uznaje się 22 września 2017. Mechanika ogranicza się jedynie do czytania tekstu wyświetlanego na dole ekranu oraz dokonywania co jakiś czas mniej lub bardziej ważnych wyborów. Gra tak jak i cały gatunek, czyli Visual Novel opiera się głównie na emocjach, odczuciach i podejmowanych przez gracza decyzji, więc nie wymaga zręczności, celności, skupienia dobrego sprzętu ani nic podobnego. Moim zdaniem dzieło firmy Team Salvato to świetna gra warta uwagi.
4.8 (głosów: 12)
Art napisany przez iRossie

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Stardew Valley -symulator farmy

Recenzja Skarpetka128
2

Dlaczego Polacy nie robią gier o Polsce?

Recenzja lasak
3

CSGO Prime (B2P) Receznja CS GO! Zapraszam!

Recenzja Maciek10089
4

Five Nights at Freddy's - opis

Poradnik dawidpawlica
5

World of Tanks World Of Tanks- Ocena gracza po 40.000 bitwach.

Recenzja CallMeGamer
6

CSGO Prime (B2P) Jakub "KUBEN" Gurczyński - O zawodniku!

Recenzja OSKKKKAAAARRRRR
7

League of Legends Błędy popełniane przez graczy z niskich dywizji.

Poradnik Xevtio
8

War Thunder Oczy Boga - czyli War Thunder

Recenzja EdzioLKM
9

MovieStarPlanet MSP Recenzja gry Movie Star Planet (MSP) i moje odczucia

Recenzja natalkaq
10

League of Legends Jakie championy mainować?

Poradnik Davi69
Chat