Jak to działa
Przejdź do gry CSGO Prime (B2P)
CSGO Prime (B2P)
5.0 1 2234 0
30.07.2019

Counter-Strike: Global Offensive - Recenzja

Wszyscy dobrze pamiętamy stare czasy Counter-Strike, a najlepiej 1.6. Ta mechanika oraz tok gry przyciągała wielu graczy z całego świata. Każdy chciał spróbować swoich sił w tak znanej strzelance oraz pragnął trenować, stawać się lepszym, aby dorównywać najlepszym. Natomiast w 2012 roku powstał długo wyczekiwany Counter-Strike: Global Offensive, który bił wszelkie rekordy aż do 2018 roku, w którym zarejestrowano stopniowe jak i gwałtowne spadki graczy.


W CS:GO możemy napotkać różne tryby gry:

  • turniejowy (klasyczna gra lub gra z zakładnikami; 5vs5; mecz trwa do 16 punktów lub remisu 15:15; w tym trybie istnieje system rang)
  • skrzydłowy (klasyczna gra; 2vs2; rywalizacja odbywa się na 1 strefie detonacji; mecz trwa do 9 punktów lub remisu 8:8; w tym trybie również istnieje system rang)
  • uproszczony (klasyczna gra lub gra z zakładnikami; 10vs10; mecz trwa do 8 punktów)
  • wyścig zbrojeń (tryb z modem Gun Game; po każdych 2 zabójstwach gracz dostaje inną broń; na koniec dostaje złoty nóż, którym zabijając przeciwnika wygrywa grę)
  • demolka (tryb z podkładaniem bomby; każdy gracz po dokonaniu zabójstwa przeciwnika dostaje inną broń w następnej rundzie; mecz trwa do 11 punktów lub remisu 10:10)
  • latający skaut (każdy gracz posiada zmniejszoną grawitację; jedynymi dostępnymi broniami w tym trybie są: SSG 08 i nóż; celność SSG 08 jest lekko zwiększona)
  • deathmatch (polega na zabijaniu przeciwników dowolną bronią [oprócz granatów]; za zabicie dostaje się punkty, które decydują o tym kto wygra)
  • strefa zagrożenia (tryb battle royale; może być grany solo albo w składach po dwie/trzy osoby; na mapie znajduje się strefa, która zmniejsza się wraz z upływem czasu; istnieje system rang).
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

W CS:GO znajdują się również serwery społeczności, na których można znaleźć wiele ciekawych trybów rozgrywki. Nie tylko związanych ze strzelaniem, ale z rozrywką, zabawą i np. umiejętnościami movementu :D. Przykładowo mapki typu kz, gdzie trzeba używać strafowania oraz bunny hopu.


Przechodząc do tej długo wyczekiwanej recenzji, chciałbym przedstawić wam co mi się podoba w CS:GO, a za czym za bardzo nie przepadam. A więc po pierwsze Counter-Strike jest znany z meczów turniejowych, klasycznych, którymi ja zaczynając grać byłem również zainteresowany i chciałem cały czas zdobywać lepsze rangi. Jednak nie o to chodzi! Po 1000h grania tych nudzących mm'ów, zrozumiałem, że lepiej dla mnie będzie, gdy nie będę się tak skupiał na grze, pogram sobie na serwerach społeczności (kz i hide n seek), a od czasu do czasu wraz z kolegami jakiegoś mm'a na mirku ;P.


Według mnie tryby gry, które wymieniłem wyżej są dobrze dobrane jak na CS:GO. Również gracze chcieli zobaczyć czy Valve zrobi krok w stronę battle royale'a i ci co czekali na niego, w końcu się doczekali. 12 grudnia 2018 roku wyszła aktualizacja z tym trybem. Dodanie go do gry było dobrym posunięciem, które na przynajmniej 2 miesiące wybiło z powrotem cs'a do góry.

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

Teraz chciałbym wam przedstawić moją opinię na temat aktualizacji, o które tak bardzo proszą gracze. A więc ten wymarzony 128 tick na turniejowych mógłby być dodany. Z tym się zgodzę, natomiast do CS:GO bez sensu jest dodawać wiele broni, nikt nie chciałby strzelać laserami, latać czy budować pod przycisk. Dlatego Valve zmienia wygląd map, przeprowadza delikatne zmiany, żeby nie wpłynęły one na tok rozgrywki. Jednak no tę operację to mogliby dodać :D.


Warto również wspomnieć o e-sporcie, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród miłośników i nie tylko. Składa się na niego kilka czynników, m.in. drużyny, rywalizacja, pula wygranych, turnieje. Zostając przy puli wygranych, które sięgają wysokich kwot, np. na majorach wynosi ona 1mln USD. Chciałbym jeszcze wspomnieć o incydencie, który miał miejsce w 2014 roku na turnieju „CEVO Professional Season 5”, gdzie drużyna iBUYPOWER celowo przegrała mecz przeciwko NetcodeGuides, aby zgarnąć kupę kasy postawionej przez samych siebie na zakładach bukmacherskich. Tak krótko i na temat oraz nie obyło się bez ciekawostki z mojej strony :P.


To tyle w tym artykule. Pamiętajcie, że to jest tylko moja recenzja, opinia i aby nie wzorować się nią w 100 % (choć polecam, bo jest ona jak najbardziej słuszna :D) Dziękuję za uwagę i pozdrawiam :P.

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez nuk1

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Team Fortress 2 Team Fortress 2 - gra dzieciństwa

Recenzja Antonio Pustkowi
2

Eternal Edge+ Prologue Eternal Edge+Prologue - gra warta uwagi

Recenzja Majqqeen
3

Wolni farmerzy Zostań Wolnym Farmerem

Recenzja Wisniazdw
4

Plemiona Plemiona, grać czy nie?

Recenzja Rockney
5

ARK: Survival Evolved (B2P) Ark survival Evolution recenzja krutka

Recenzja Uzzis
6

Minecraft Minecraft poradnik cz. 2

Poradnik PanPillager
7

Battlefield 4 (B2P) BATTLEFIELD 4 - WARTO?! | #szczerarecka

Recenzja GRACZWSKYRIM12
8

Gacha Life Tak naprawdę chodzi o Gacha Club ale go tu nie ma hah

Tutorial Fire cookiex
9

ARMA III (B2P) ARMA 3: Dokładna recenzja

Recenzja maciusspocinski
10

League of Legends Rumble - poradnik League of Legends

Poradnik TurboBagiety
Chat