Jak to działa
Przejdź do gry CSGO Prime (B2P)
CSGO Prime (B2P)
5.0 1 1229 0
07.05.2020

E-Sportowa Gra Roku 2015, czyli Counter-Strike: Global Offensive

Każdy gracz w swojej karierze spotkał się z nazwą "Counter-Strike", czy to CS 1.6, czy CS:GO. Jest to (moim zdaniem) najpopularniejsza gra na świecie. Od jakiegoś czasu jest to gra Free To Play, czyli darmowa, więc musiałem w nią zagrać i gram w nią do dziś. W ogóle od momentu udostępnienia tej gry, doszło do gry bardzo dużo graczy (niestety też cheaterów). W tym artykule chciałbym opisać w całość CS:GO.


Tryby - W CS:GO mamy do wyboru wiele trybów gry, m.in turniejowy, skrzydłowy, strefa zagrożenia, uproszczony i wiele innych. Każde z nich różnią się zasadami, n.p w trybie turniejowym gra się maksymalnie 30 rund, a w trybie uproszczonym tylko 15. Tak samo z liczbą zawodników w drużynie - w trybie turniejowym musi być 5 zawodników w drużynie, żeby mecz się odbył, a w trybie uproszczonym nie ma określonej liczby graczy w drużynie, za to może być ich maksymalnie 10. <span style="font-family: proximanova-bold;"> </span>

Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

Mapy - W CS:GO mamy do wyboru szeroką gammę map, na których możemy rozgrywać swoje mecze. Najpopularniejsze z nich to, m.in De_Dust, De_Nuke, De_Mirage i wiele innych. W trybie turniejowym mamy dwa rodzaje map - Zamach bombowy oraz Ratowanie zakładnika.


Bronie i Skiny - W grze mamy do wyboru parę rodzajów broni - Pistolety, Ciężkie, PM, Karabiny i Granaty. Do każdej broni możemy kupić, wydropić lub dostać skin, czyli po polsku - skórkę - tą samą broń tylko np. w innym kolorze lub z różnymi wzorami. Kupić skiny możemy na rynku społeczności Steam albo na różnych stronach internetowych, wydropić możemy ze skrzyń w grze (klucz do takiej skrzyni kosztuje ok. 10zł) lub ze skrzyń na różnych stronach internetowych albo dostać za grę. Skiny do broni tworzą różne kolekcje, np. kolekcja Lake albo Italy, ale także mają swoje klasy, np. poufne. Na rynku społeczności Steam skiny mają różną wartość - występują skiny za grosze, ale także te za tysiące złotych. Na chwilę obecną (07.05.2020r.) najdroższym skinem jest Bagnet M9 (★ StatTrak™) | Autotronika, który kosztuje... 7 566,32zł !!! W kontekście broni trzeba też wspomnieć o naklejkach, którymi można ozdobić nasze bronie (dostajemy je tak, jak skiny). Najdroższa naklejka na chwilę obecną to Naklejka | Ninjas in Pyjamas (hologramowa) | Katowice 2014, która kosztuje też nie mało, bo 5 989,98zł. W CS:GO możemy także wypełniać kontrakty broni. Polega to na tym, że za 10 broni danej klasy, otrzymujemy 1 broń o klasę wyżej.


Status Prime - w chwili zniesienia opłaty za grę CS:GO Valve wprowadziło do gry tzw. Status Prime. Żeby posiadać ten status, trzeba wbić 21. stopień profilu (porucznik) albo kupić Prime'a na stronie CS:GO w sklepie Steam. A na co to komu? Gracze ze statusem Prime będą dobierani do gry wraz z posiadaczami tego statusu. Mogą otrzymywać także specjalne upominki tylko dla posiadaczy statusu.

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

O CS:GO można by zrobić 5 takich artykułów. Nie można zmieścić wszystkiego w jednym. Oddzielny artykuł można napisać, np. o drużynach e-sportowych CSa, czy o turniejach e-sportowych w tą grę. To dość duży temat. Nie wspomniałem chociażby o rangach w CS:GO. Serdecznie zapraszam was do tej gry. Na dodatek za bananki zdobyte na bananki.pl możecie dostawać skiny do Counter-Strike'a - od pistoletów po noże.

Bardzo dziękuję wam za lekturę mojego artykułu. Następny już niedługo...


5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Janusz1234567890

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

CSGO Prime (B2P) Jak zdobywać pieniądze - ekonomia w CSGO

Poradnik JestemKacper
2

Najciekawsze gry roguelike.

Recenzja TurboBagiety
3

League of Legends Clash - nowość na serwerach

Recenzja Lowelia
4

Najdłuższa Podróż - HIT czy SH*T?

Recenzja PoProstuFreo
5

Let's Fish Recenzja gry Let's Fish

Recenzja marcin072
6

Margonem Ukryte waluty w Margonem - Głowy zbira

Poradnik TurboBagiety
7

3 najlepsze gry skradanki

Tutorial Jakacz
8

Ciekawostki na temat gry Wiedźmin 3: Dziki Gon - [1#]

Poradnik JestemKacper
9

Moje Top 10 gier ! cz.2

Recenzja Osa1020
10

World of Tanks Kolejne newsy z bieżącego tygodnia (3) - WOT.

Poradnik JestemKacper
Chat