Jak to działa
5.0 1 1798 0
02.11.2017

Dlaczego Gothic podbił serca Polaków?

Witam Cię droga czytelniczko, drogi czytelniku. W tym artykule chciałbym spróbować wytłumaczyć wam fenomen Gothica. Dlaczego podbił on serca właśnie Polaków ? Za co go pokochaliśmy? Zapraszam do lektury :)

Zacznijmy od tego, czym jest Gothic. Gothic jest trójwymiarową grą RPG powstałą w Niemczech, stworzoną przez niemieckie studio Piranha Bytes. W tym roku Gothic obchodził swoje dwudzieste urodziny. Tak, dobrze słyszeliście, Gothic jest tak stary, że powoli zaczyna obrastać mchem :D Jednak Gothic nigdy nie został zapomniany. Cały czas gra w niego masa ludzi, powstaje wiele nieoficjalnych modyfikacji, większych, mniejszych. Zapytacie dlaczego Gothic tak zamieszał w głowach graczy, czym przyciągnął do siebie fanów? W jaki sposób wyróżnia się na tle nastu tysięcy innych gier RPG? Czytajcie dalej :)
Większość fanów, graczy, ludzi którzy mieli styczność z Gothiciem mówi, że największą cechą tej pięknej gry jest sposób, w jaki buduje ona klimat. Ciągłe zapisywanie gry, bo przecież nie wiemy co się czai za rogiem, eksploracja zamków, lochów, zatopionych wieży z nieumarłymi (SPOILER ALERT). Co się kryje na ziemi orków? A do tego trafiona w punkt muzyka. To, i wiele innych czynników składa się na klimat, który w Gothicu jest nie do podrobienia. Sprawdza się tutaj powiedzenie, że tylko stare gry (lub filmy) mają duszę, swoje własne ja. Ale przecież Gothic to nie tylko klimat. Co stary, poczciwy Gothic może nam zaoferować?

- Dziesiątki zróżnicowanych broni, pancerzy, szat,
- Możliwość dołączenia do trzech obozów
- 8 grywalnych klas postaci
- Dziesiątki misji

Według mnie, jedynym minusem Gothica, przynajmniej pierwszej części jest praktycznie brak misji pobocznych. Po 3 rozdziale jedziemy tylko wątek główny. Ale nie ma co narzekać :)
Oczywistym chyba faktem jest, że tak wspaniała gra musiała się doczekać kontynuacji. Po czterech latach od wydania Gothica pierwszego pojawiła się część druga, która została okrzykniętą jedną z najlepszych gier cRPG tamtego roku. Większe, o wiele większe uniwersum, ponad 400 niezależnych postaci, niepowtarzalna fabuła (niestety liniowa, a może stety?), MULTUM misji pobocznych, których tak brakowało w części pierwszej. Wiśnią na torcie był oficjalny dodatek, "Noc Kruka", który okazał się prawdziwym hitem. 5 lat po ukazaniu się części drugiej pojawiła się trzecia, która okazała się prawdziwym rozczarowaniem dla fanów Sagi. Zmieniony silnik graficzny, banalny system walki. Lecz Gothic 3 obronił się kilkoma atutami:

- OGROMNE, naprawdę ogromne uniwersum do eksploracji
- Ponad 500 zróżnicowanych misji do wykonania
- Liczne nawiązania do pierwszych dwóch części (naprawdę miła rzecz, zwłaszcza dla fanów)
- Dziesiątki smaczków, tak zwanych Easter Eggów pochowanych przez twórców na mapie gry.

Na temat Arcanii wypowiadać się nie będę, bo według mnie tego "czegoś" nie można nazwać Gothiciem...

Podsumowując. Gothic na zawsze pozostanie w sercu nie tylko moim, ale też tysiącu innych fanów, którzy zakochali się w tej produkcji totalnie <3

Jeżeli dotrwaliście do końca, bardzo wam za to dziękuję :)

Trzymajcie się,
Freo
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez PoProstuFreo

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Minecraft Jak stworzyć własny TEXTUREPACK do Minecraft'a?

Tutorial WalcQ
2

MovieStarPlanet MSP Czy gra MSP jest fajna? MSP, czy MSP2?

Recenzja Lea2212
3

Recenzja DLC Scandinavia oraz DLC Going East! do Euro Truck Simulator 2

Recenzja Pan_Czeresnia
4

Roblox Roblox Niesamowita gra

Recenzja ENZO_GAEMING123
5

ENLISTED Enlisted czy Heroes and Generals-która gra jest lepsza?

Recenzja Dercik90
6

MovieStarPlanet MSP Jak szybko zdobyć Fame na MSP

Poradnik Lolz1232
7

CSGO Prime (B2P) EnVyUs - omówienie drużyny.

Poradnik lynnSSky
8

Tanki Online Tanki online czyli WoT dla słabszego sprzętu?

Recenzja BLAZEJ1
9

Brawl Stars Brawl stars -gra mobilna

Recenzja bloodis_xd
10

Margonem Jak szybko zarobić pieniądze?

Poradnik Untouched
Chat