Jak to działa
Przejdź do gry Dofus
Dofus
5.0 1 1646 0
23.08.2017

Dofus - Recenzja gry!

Kiedy po raz pierwszy spojrzałem na screeny z Dofusa, moja pierwsza reakcja brzmiała następująco: "Kolejny Final Fantasy Tactics! Cóż, od gier tego typu jestem uzależniony. Dofus łączy w sobie zwrotną grę taktyczną z izometrycznym stylem sztuki. Urokliwa grafika i prosta mechanika ukazuje złożony wszechświat z głębią, który rywalizuje z każdym współczesnym RPG. To prosta, ale wciągająca gra, która ma swoje zalety i przepycha znane doświadczenia. Być może Dofus nie jest następcą Final Fantasy, a jego model "pay-to-play" oznacza, że ​​wersja darmowa działa jak demonstracja, ale Dofus nadal jest warty zagrania, nawet na wersji free-to-play. Postanowiłem stworzyć postać. Modelowe wybory wykazują mieszankę zachodnich i wschodnich kreskówek, zbiegających się w celu stworzenia cudownych postaci. Między dwoma płciami istnieją trzydzieści dwa modele do wyboru i różne twarze do wyboru. Każdy z szesnastu bohaterów - między płciami - reprezentuje klasę zdolną do gry. Postanowiłem założyć starca znanego jako Enutrof - poszukiwacz skarbów specjalizujący się w kontroli tłumu i wybijaniem zębów. Ograniczając mój wybór twarzy, znalazłem zastraszającą twarz podobną do mojej koncepcji króla filozofów, ale nazwa "Sokrates" jest zaskakująco zabroniona w grze, więc założyłem postać o nazwie Spinoze, gotową przekazać filozofię panteistyczną światu Dofusa.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
To nie było dalekosiężne. Po wejściu do gry zostaniesz przywitany przez orła antropomorficznego, który najwyraźniej uderzył w siłownię. Mistrz Apro Simate uczy, jak poruszać się po grze zanim pozwoli Ci samemu działać i wypuści na "wolność". On jest twoim sensei i będziesz spędzać pierwszą część gry biegając tam i z powrotem, aby powiedzieć sensejowi, jakie nowe zadanie zostało wykonane. Gra wygląda naprawdę ładnie a świat zachwyca. Gra działa w technologii Flash, dzięki czemu styl wizualny jest idealny do tworzenia nie wymagającego środowiska, umożliwiającego grę na prawie każdym komputerze. To jest przyjemne dla oczu z wystarczającą zmiennością, aby utrzymać ją w kontakcie z prostymi, miękkimi zacienionymi drzewami i świecącymi światami. Teren jest w stanie stworzyć wszechobecną atmosferę dla świata gry.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Pomimo jasnych kolorów, czasami środowisko może sprawiać wrażenie niepokojąco martwego. Pływające klocki mają więcej życia niż trzy nagie dziewczyny, leżące w fontannie uzdrowienia. Woda płynąca z niego do nieskończoności jest statyczna. Jest to niewielki błąd, który nie ma żadnego wpływu na grę, ale to nieparzysty wybór, aby animować jeden segment, a nie drugi. Dlaczego nie robić by drzewa się kołysały czy coś, zamiast tego lepiej zrobić ciągle spływającą wodę do fontanny. Jak levelujesz otrzymujesz punkty umiejętności, które można rozmieścić na ekranie postaci. Wiedząc jaki ze mnie Spinoza nie potrzebowałem więcej punktów w Mądrości. Dodałem je wszystkie do Siły, bo nie ma takiej rzeczy, jak przekręt - do Dofusa. Przyznawanie punktów stat może być z początku trudne, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie grałeś w gry tego typu. Nie należy się zbytnio przejmować. Eksperyment. Poniżej poziomu 30 można zresetować punkty statyczne tyle razy, ile potrzeba za darmo, po prostu rozmawiając z Fairy Sette w Incarnam.

Podsumowując
Gra jest naprawdę piękna w swojej prostocie, pociągnie na każdym sprzęcie, nawet na kilku letnim laptopie z integrowaną kartą graficzną. Niestety jest to gra pay-to-play gdzie kupujemy płatną subskrypcję na np. miesiąc (coś w stylu konta premium) by móc cieszyć się całym kontentem. Wersja free-to-play nie oferuje za wiele, jedno miasto z okolicami gdzie maksymalnie można dobić 60 poziom bo później levelowanie idzie jak "krew z dupy". Grę polecam, dużo czasu spędziłem przemierzając "World of Twelve" w dzieciństwie i tego nie żałuje.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Malfour

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Brawl Stars Moja opinia na temat tej gry

Recenzja M0rliny123
2

Jak szybko i skutecznie zdobywać Bananki?

Poradnik Kamcio98
3

Gardenscapes Czy warto grać w Gardenscapes?

Recenzja r0x.xa
4

CSGO Prime (B2P) Counter Strike GO - Aktualizacja

Recenzja wegorz08
5

Analiza wydajności gry Hitman 3 na PC

Recenzja Zekariya
6

Big Farm Ocena Gry Big Farm ,czyli jedna z lepszych gier farm simulator

Recenzja StasiuxD
7

League of Legends Veigar - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
8

Metin2 Jak wygląda Metin2 w 2021 roku?

Recenzja SHITTO
9

Tak się wraca do korzeni, czyli dobrze. Recenzja Risen

Recenzja Tybero
10

Minecraft Jak speederunować w minecraft 1.16+

Poradnik xrey69
Chat