Jak to działa
Przejdź do gry DOTA 2
DOTA 2
0.0 0 154 0
24.01.2018

Ciekawości z Warsztatu- Colosseum

Odkąd do Dota 2 zaczęła renowację przez takzwany Reborn, wiele się zmieniło. Głównym dodatkiem poza zmianą interfejsu i optymalizacją grafiki, było dodanie nowych trybów rozgrywki. Chciałbym dzisiaj przyjrzeć się szczegółowo jednemu z nich. Wybrałem planszę o nazwie Colosseum. Dlaczego akurat tą? Tak właściwie to na początek. Znacznie wyróżnia się na tle innych oklepanych już modyfikacji typu Dota: INBA, lub 10v10.

Modyfikacja ta została stworzona pod logiem Dota Official. Dalej, jednak jest uznawana za modyfikację i statystyki zwycięstw nie są dzięki tej rozgrywce zmieniane. Gra odchodzi tutaj od typowej rozgrywki MOBA, a raczej w znacznie bardziej kooperacyjne utrzymywanie kontroli na punktem.
Zasada działania z pozoru prosta. Mamy pięć okręgów na planszy. Im dalej zajdziemy w przepychaniu przeciwnika tym szybciej wygramy.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Stanie na polu, które jest nieaktywne (trzeba najpierw zdobyć poprzednie), nie jest do końca bezużyteczne. Platformy, same zdobywają punkty i jeśli wcześniej zaczniemy hamować przeciwników, będzie nam łatwiej utrzymać prowadzenie.

Dodatkowo po mapie zostały rozstawione pułapki. Niektóre aktywujemy przyciskiem położonym na wyższej platformie (głównie miotacze ognia) lub zapadniami znajdującymi się bezpośrednio w polu rażenia (np.: kolce). Dobra rozgrywka taktytczna przyjmuje zatem nieobecność jakiegoś bohatera by wspomagał swoją drużynę z tyłu lub przeszkadzał przeciwnikom w obronie. Niektóre pułapki potrafią bardzo szybko zabić, a nawet zepchnąć bohaterów z okręgu.

Zostały zmienione także niektóre aspekty głównej gry.
-Zostały usnięte niekóre przedmioty, które według twórców mogły bć ,,zbyt przydatne" w tym trybie rozgrywki.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
- Gilf fortyfikacji powoduje zatrzymania zdobywania punktów i przejmowania platform. Jest to globalne, zatem po użyciu, nasza drużyna także nie może zdobywać punktów, jeśli prowadzi.
- Dodany został specjalny creep (Behemoth), który znacznie zwiększa szansę na przebicie wrogiej obrony. Posiada truesight i dużo wytrzymałości. Pojawia się w przeciwnej drużynie ,pojedynczo lub w grupach, po osiągnięciu określonej liczby punktów przez naszą drużynę. Punkty potrzebne do pojawienia się Behemoth'a oznaczone są kreskami na pasku zwycięstwa i wynoszą po 1000 pkt. Lepiej nie tracić takiej okazji.
- Funkcje teleportacji zapewnia budynek na respawn'ie. Teleportuje nas niedaleko ostatniego sojuszniczego okręgu

Mapa została wykonana szczegółowo, co zawdzięcza wsparci Dota Official. Warto zagrać, jednak tak jak każdy mod szybko się znudził i mało graczy pojawia się w kolejce w niestandardowych godzinach

Link do modyfikacji (wystarczy nacisnąć ,,Subskrybuj"): http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=543155633
0.0 (głosów: 0)
Art napisany przez Boomboxpl

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Fortnite Pęknięcie kostki | FORTNITE BATTLE ROYALE

Video IKY
2

SZALONA GONITWA*ŚMIESZNE*PUBG

Video DEADSHUTFIRE
3

Minecraft Jak zrobić serwer minecraft za DARMO!

Poradnik Fragorski
4

Warface Warface: Produkcja dobra czy zła?

Recenzja Lamor
5

CSGO (B2P) Vega Squadron - omówienie drużyny.

Poradnik lynnSSky
6

CSGO (B2P) Space Soldiers - omówienie drużyny.

Poradnik lynnSSky
7

Fortnite Na czym polega fenomen Fortnite?

Recenzja veritasek
8

Sonic - król platformówek 2D

Recenzja LiquidSnake
9

CSGO (B2P) Jak lepiej strzelać w CS:GO? Czyli mapy do trenowania Twoich umiejętności oraz celności

Poradnik Łupieżca
10

Minecraft Ostatnio mało popularna gra - Minecraft

Recenzja mitrefo pro banan :D
Discord