Jak to działa
Przejdź do gry Elvenar
Elvenar
5.0 1 1457 0
20.07.2017

Elvenar - Stwórz własne fantastyczne miasto

Elvenar to kolejna gra znakomitego studia InnoGames. Już sam ten fakt zapowiada, że gra będzie dobra! Dlaczego? O tym później... zacznijmy od początku!
Gdy tylko wejdziemy do gry, musimy dokonać wyboru, czy chcemy należeć do rasy ludzi czy też elfów. Wybór ten praktycznie nie rzutuje na dalszą grę, obydwie rasy mają dokładnie takie same możliwości, jedyne co je różni to wygląd budynków.
Gra polega na budowaniu, rozbudowywaniu, dekorowaniu i urządzaniu swojego miasteczka... ale czy tylko?
Najważniejsze w grze są badania, bo to właśnie dzięki nim możemy rozbudowywać swoje budynki, armię, odkrywać nowe budynki... Badania są posegregowane na działy, coś na kształt epok. Na chwilę obecną w grze mamy następujące epoki:
- I Przybycie - Nasza pierwsza epoka. Odkryjemy tu m. in. rezydencje, w której będzie zbierała się ludność, warsztat, w którym będą produkowane narzędzia, trzy podstawowe manufaktury, czyli stali, drewna i marmuru, kupca, u którego będzie można wymieniać towary, koszary, w których będziemy mogli produkować armię, czy akademię magii, w której będziemy mogli tworzyć zaklęcia.

Kolejne epoki ulepszają, to co zbadaliśmy w pierwszej oraz dodają nowe opcje, co by nie było zbyt nudno. Jednak nie będę już ich wypisywać, może sami się zainteresujecie.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
- II Rozwój
- III Tworzenie Magii
- IV Mądrość i Cuda
- V Ścieżka do dziedzictwa.

W pierwszej wersji gry, epoki tutaj się kończyły. I tutaj zdradzam Wam, dlaczego tak lubię InnoGames. Otóż jest to studio, które nie zaniedbuje swoich produkcji, a na bieżąco je rozwija, dzięki czemu, wieloletni gracze nie muszą się obawiać, że gra się skończy - ja gram około dwa lata i gra ani na chwilę nie zaczęła mi się nudzić.

Kiedy skończymy piątą epokę, do naszego miasteczka przybywają Rasy Goszczące. I kolejno mamy:
- Krasnoludy
- Wróżki
- Orki i Gobliny
- Leśne Elfy
- Czarownicy i Smoki
- Niziołki

Tu zaczynają się schody. Przede wszystkim dlatego, że aby ugościć poszczególne rasy, trzeba postawić im portal, przez który będą mogły przejść, dodatkowo przynoszą one ze sobą swoje surowce, których manufaktury również musimy zbudować. W czym więc trudność? Ano w tym, że nagle może się okazać, że aby znaleźć na to wszystko miejsce na naszym terytorium, będziemy musieli się nieźle nagimnastykować...
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Oprócz samych badań i rozbudowy miasteczka gra oferuje nam odkrywanie nowych terytoriów na mapie, które później musimy podbić przez uderzenie armią lub negocjację, czyli ofiarowanie wymaganej ilości surowców. Za każdą podbitą prowincję dostajemy jeden punkt badań, punkty rankingowe oraz relikt, który później możemy wykorzystać do splecenia czaru, a za cały region otrzymujemy losowy odłamek runy, która posłuży nam do budowy antycznych cudów. Za odpowiednią ilość podbitych regionów otrzymamy również możliwość rozbudowy naszego terytorium.

Ponadto mamy jeszcze dwie ścieżki questów, które nieco podpowiadają, za co najlepiej się zabrać oraz dostarczają w ramach nagród rozmaite przydatne rzeczy. Od jakiegoś czasu Studio InnoGames wprowadza rozmaite eventy, w których można zdobyć zarówno surowce potrzebne do rozbudowy jak i unikalne budynki czy dekoracje, będące ozdobą naszego miasteczka.

Kto jeszcze nie widział - niech koniecznie sprawdzi! Elvenar to wyjątkowa gra, która sprawi, że staniemy się władcą niesamowitego miasta osadzonego w realiach fantasy. Czy nie o tym marzyliśmy w dzieciństwie?
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Dyskretna

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

CSGO Prime (B2P) Rezenzja gry CS:GO !

Recenzja barteku444
2

League of Legends Twitch - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
3

Pro Cycling Manager 2015 - moja opinia o grze.

Recenzja lynnSSky
4

League of Legends League of Legends - czy warto?

Recenzja evengace
5

CSGO Prime (B2P) Najbrzydsze skórki kosztujące ponad 200 złotych!

Poradnik JestemKacper
6

Roblox Roblox - Event Imagination

Poradnik Fragorski
7

CSGO Prime (B2P) Jak polepszyć wygląd naszego profilu CS:GO

Poradnik lynnSSky
8

Drakensang Online Zimowy szczyt i kraina krampusa

Poradnik Hubert2017
9

League of Legends Sylas - poradnik League of Legends Poradnik

Poradnik TurboBagiety
10

Team Fortress 2 Team Fortress 2 (gra dzieciństwa wielu osób)

Recenzja Antonios007
Chat