Jak to działa
0.0 0 318 0
31.03.2018

Jedna z najlepszych pikselówek na świecie

Realm of the Mad God (czy też w skrócie RotMG) to gra MMO, typu bullet hell (w jednej chwili lata w każdym kierunku dziesiątki, setki pocisków, które [jeśli chce się przeżyć] trzeba omijać, a jednocześnie trzeba atakować źródło tych ataków, czyli przeciwników), o charakterze RPG, posiadająca elementy roguelike. Została wyprodukowana przez Wild Shadow Studios 20 lutego 2012 r. Wydawcą z początku był Kabam, lecz w lipcu 2016 r. Deca Games wykupił RotMG od Kabam'a. Do tej chwili wydawcą tej gry jest Deca. Grafika w Realm of the Mad God jest sporządzona w klimacie retro 8-bit'owej. Nie oznacza to jednak, że obraz jest czarno-biały, lecz występuje pełna gama kolorów. Muzyka jest, efekty dźwiękowe występują. Można zagrać w RotMG na MS Windows, Mac OS, w przeglądarce poprzez Adobe Flash Player, na Kongregate, choć częściej pobiera się poprzez platformę Steam ze względu na większą płynność i więcej FPS. System umierania w grze jest permamentny - postać umiera, trzeba wszystko zacząć od nowa.
W Realm of the Mad God występuje system handlu pomiędzy graczami - towar za towar.
Gracze mogą jednoczyć się w gildiach. Można taką założyć za 1000 sławy, lub dołączyć do istniejącej.
Jak wygląda moje zdanie o tej grze? Cóż, Steam pokazuje mi, że spędziłem w RotMG ponad 600 godzin.
Zatem, mogę pochwalić tą grę za piękną grafikę - może i niemal zabytkowa, ale kreatywność grafików pozwala zrobić z tych pikseli piękny obraz. Oprócz tego, różnorodność przeciwników w grze oraz lochów. Nie muszę zatem bić godzinami tylko i wyłącznie 1 rodzaj przeciwnika. Dużo wszelkich elementów wyposażenia. Mogę zatem ułożyć taki zestaw wyposażenia, który da mi najwięcej korzyści. Istnieją gildie, więc nie muszę przez wieczność grać sam.
Zwierzątka - jeśli zainwestuje się w nie, można sporo zyskać.
A co nie podoba mi się w tej grze? Na Nexusie jest cała masa botów spamujących reklamami stron internetowych, na których można kupić przedmioty do RotMG. To daje przewagę P2P nad F2P. Permanentna śmierć w grze - "tyle włożyłem/am w tą postać, a wszystko straciłem/am w jedną chwilę" - typowa wypowiedź osoby po takiej stracie. W samej grze można spotkać bardzo różne osoby. Niestety, większość społeczeństwa w Realm of the Mad God to nooby, choć i też zdarzają się pro gracze. A co świadczy o doświadczeniu gracza w grze? Gwiazda. Jak ktoś ma jasno lub ciemnoniebieską gwiazdę, to większość myśli "noob". A gdy ktoś ma złotą lub białą -"To jest pro". Osobiście, mam pomarańczową gwiazdę, więc mogę się uznać za doświadczonego. W grze jest tylko 1 soundtrack, więc czasem nudzi mi się słuchać jednego tego samego przez wiele godzin.
Ciężko byłoby mi uznać tą grę godną pogardy, skoro spędziłem w niej dziesiątki dni. Oceniam ją na 9 / 10. Co o tym zadecydowało? Właściwie wszystko, o czym napisałem w drugiej części tej recenzji, lecz w największym stopniu na moją ocenę wpłynęło to, że jest darmowa, są gildie, różnorodność wyposażenia, ale i też to, o czym wcześniej nie wspomniałem, czyli przejęcie tej gry prze Deca. Za czasów Kabam'u było dobrze, a gdy Deca Games wykupił RotMG, wszystko się zniszczyło. Nawet dziś, choć rzadko kiedy można to spotkać, gracze piszą "**** you deca"

Jeśli ktoś miałby ochotę zagrać ze mną w Realm of the Mad God, niech szuka mnie pod nickiem "EXPertPL". Najczęściej bywam na serwerze "EUEast". Zawsze chętnie zagram z kimś, o ile nie będę czymś zajęty.

W niedługim czasie opublikuję poradniki, gdzie opiszę zarówno wszystko, jak i nic, co jest w tej grze.
Wszystkie zdjęcia, które tu wstawiłem, są wycinkami z moich screenów.
Dziękuję wszystkim za uwagę!
0.0 (głosów: 0)
Art napisany przez Experimental102

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

MovieStarPlanet MSP Jakie unikaty można zdobyć za lvl?

Poradnik XxWilczyca1620xX
2

Jak ukraść to AUTO | PAYDAY 2 - Car shop

Video Kowalski03
3

Forge of Empires Nowości w Forge of Empires

Recenzja Bart1607
4

Gra Barman/Zrób Drinka

Recenzja LiquidSnake
5

Aion Co się dzieje z tym Aionem...

Recenzja Niiepozorna
6

Vikings: War of Clans Gra pod poziom - na bananki.

Poradnik Qilman
7

CSGO Prime (B2P) Sekrety i ciekawostki, ukryte znaki i inne w skinach! [2#]

Poradnik JestemKacper
8

Margonem 3 najlepsze gry według Diaza!

Recenzja Felipe Diaz
9

League of Legends Brand na supporcie carrujemy!

Poradnik Ulicznybanan
10

Wildstar Wildstar - Czemu taki niedoceniany ??

Recenzja Soemix
Chat