Jak to działa
Przejdź do gry League of Legends
League of Legends
4.9 77 1242 0
08.11.2020

Miss Fortune - uniwersalny build

Miss Fortune to jedna z bohaterek często wybieranych przez nowych graczy. Jej zaletami są silne ataki podstawowe i bardzo dobra wczesna faza gry.

W tym poradniku opiszę szybko w jaki sposób należy budować tą postać, aby była jak najsilniejsza oraz, aby czerpać przyjemność z grania jako adc. Dodam jeszcze, że warto czytać opisy umiejętności, run oraz przedmiotów. Da nam to informację nie tylko o tym jak one działają, ale również pozwoli nam na wykorzystanie otrzymywanych bonusów w trakcie gry.

Zacznę od ulepszania umiejętności. Główną umiejętność którą powinniśmy jest Q co pozwala nam łatwo uzyskać przewagę nad przeciwnikiem przez stopniowe zbijanie zdrowia przeciwnika. Następnie rozwijamy umiejętność W, która pozwala nam zwiększyć szybkość ataku podczas walki, pasywnie zwiększa nam prędkość ruchu poza walką oraz daje możliwość zwiększenia prędkości ruchu kiedy chcemy się szybko wycofać (po walce albo jeżeli widzimy, że możemy przegrać). Ostatnią umiejętnością która powinna być rozwijana znajduje się po klawiszem E. Duży koszt many powoduje, że musimy rozsądnie korzystać z tej umiejętności, która oprócz spowolnienia przeciwnika i zadawania jemu obrażeń zapewnia na wizję w obszarze działania (warto to wykorzystać kiedy nie jesteśmy pewni czy w danym krzaku nie ukrywa się przeciwnik). O umiejętności specjalnej R nie trzeba dużo mówić, ponieważ ze względu na swoją siłę powinna być ulepszana za każdym razem kiedy jest taka możliwość (warto tylko wspomnieć, że podczas tej umiejętności nie można się ruszać, a ruch w dowolną stronę spowoduje zakończenie działania umiejętności, więc uważajcie na myszkę podczas "ultowania" ;)).

Najbardziej zrównoważony sposób rozwijania umiejętności na poziomach od 1 do 18 powinien wyglądać następująco: W,Q,E,Q,Q,R,Q,W,Q,W,R,W,W,E,E,R,E,E.

Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

Następną rzeczą wymagającą dłuższego opisu jest wybór run. Najlepszy wybór to drzewko precyzji, a w nim zaczynamy od runy kluczowej "do ataku". Następna linia zależy od tego jak chcemy zagrać, jeżeli preferujesz bezpieczniejszą grę nastawioną na małą interakcję z przeciwnikiem najlepiej wybrać "przeleczenie", jeżeli nastawiasz się na mocne wymiany z przeciwnikiem i dużą ilość interakcji najlepiej wybrać "triumf", pozwoli to nam to często na uniknięcie śmierci po pokonaniu przeciwnika w momencie, kiedy mamy na sobie nałożony efekt podpalenia, jesteśmy wewnątrz umiejętności zadającej obrażenia, musimy przyjąć strzał od wieży, etc. Dodatkowo zwiększymy również swoją przewagę względem przeciwnika ze względu na dodatkowe pieniądze (20 szt. złota). Ostatnią możliwą do wyboru runą z tej linii jest "rozwój myśli", będzie to najlepsza runa jeżeli chcemy używać dużo umiejętności i agresywnie obijać przeciwnika za pomocą umiejętności Q. W drugiej linii powinniśmy wybrać "Legenda: Rodowód" zapewni nam to większą przeżywalność oraz możliwość pokonywania przeciwników w pojedynkach 1v1 dzięki kradzieży zdrowia. Ostatnia linia drzewka precyzji to wybór pomiędzy runami "ostateczny cios" i "odcięcie", wybór należy podjąć zależnie od tego ile postaci mających przyjmować obrażenia znajduje się w drużynie przeciwnej - jeżeli są to 3 postacie i więcej, ewentualnie 2 z czego jedna na naszej linii lepszym wyborem będzie runa "odcięcie". Drugorzędne drzewko run to możliwość wybrania większej przeżywalności (inspiracja i runy "magiczne obuwie" i "dostawa ciastek"), albo lepszą późną fazę gry z drzewkiem czarnoksięstwa i wybór run "nadchodząca burza" oraz "płaszcz nimbu" ewentualnie "całkowite skupienie" jeżeli chcemy mocniej obijać przeciwnika. Ostatnim wyborem są dodatkowe statystyki, w których najlepiej jest wybrać dodatkową prędkość ataku (+10%), +9 pkt. siły adaptacyjnej oraz +6 pkt. dodatkowego pancerza.

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

Ostatnim etapem jest wybór przedmiotów. Na początek przedmioty, które należy zawsze składać -> Złodziej Esencji, Nagolenniki Berserkera (czasami warto je zrobić przy pierwszym powrocie jeżeli brakuje nam pieniędzy na KW Miecz), Ostrze Nieskończoności, Ognista Armata. Pozostałe 2 miejsca na przedmioty zależą już od tego w jaki sposób toczy się rozgrywka oraz jakie postacie grają przeciwko nam i ewentualnie czy mamy przewagę. Z doświadczenia zauważam, że najbardziej przydatny jest tutaj Śmiertelne Przypomnienie, ponieważ daje nam dodatkową penetrację pancerza oraz zmniejsza efektu leczące przeciwników (ulepszenie przedmiotu wezwanie kata, który może zostać zakupiony wcześnie jeżeli chcemy zmniejszyć przeciwnikowi siłę efektów leczących). Mogą się również pojawić przedmioty takie jak Anioł Stróż (szczególnie jeżeli jesteśmy mocno do przodu w złocie), Widmowy Tancerz, Krwiopijca (zwiększenie przeżywalności poprzez kradzież życia), Rtęciowy Bułat (ulepszenie Rtęciowej Szarfy, która sytuacyjnie mogła zostać zakupiona wcześniej) oraz Ostrze Nocy, które zapewni nam raz na jakiś czas uniknięcie efektu nakładanego przez umiejętność przeciwnika. Po wprowadzeniu do postaci polecam przetestować zaproponowane ścieżki rozwoju i ewentualne modyfikowanie ich wraz ze wzrostem umiejętności i dostosowywaniem do potrzeb własnych oraz drużyny. Pamiętajcie również, aby zawsze czytać opisy ;).

4.9 (głosów: 77)
Art napisany przez Gremlininio

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Twoje decyzje, twoje wybory- Recenzja gry The Walking Dead

Recenzja JanuszB
2

League of Legends Aram - tryb gry dla wszystkich

Poradnik Natalia280
3

Omówienie dodatku Popioły Rubieży - Hearthstone

Poradnik TurboBagiety
4

XCOM: Enemy Unknown – czyli gra o tym jak poradzić sobie z nieproszonymi gośćmi.

Recenzja Banankowiec2453
5

Forge of Empires Forge of Empires: Funkcje i recenzja

Tutorial lol troll
6

Roblox Home Tycoon Co to ? i na czym polega ?

Poradnik Mimimen
7

4Story Moja recenzjao 4story

Recenzja mambaa
8

Ciekawostki na temat gry Wiedźmin 3: Dziki Gon - [1#]

Poradnik JestemKacper
9

Crossout Na co zwracać uwagę i jak budować w grze Crossout

Poradnik KacperMalac
10

Paladins Paladins - jedna z lepszych gier free-to-play.

Recenzja AkaiKage
Chat