Jak to działa
5.0 1 172 0
03.08.2018

Odysseus Kosmos and his Robot Quest – doskonała przygodówka point and click.

GARŚĆ INFORMACJI

Odysseus Kosmos and his Robot Quest jest jak już wspominałem wyżej przygodówką point and click. Opowiada ona o losach tytułowego Odyseusza i jego robota Bartona Questa, znajdujących się na statku kosmicznym San Francisco. Producentem gry jest Pavel Kostin a jej wydawcą HeroCraft. Zapraszam do czytania.


ZALETY

- Postacie. Zarówno Odyseusz jak i robot Barton są bardzo wyraziści. Pierwszy z nich jest wyjątkowo leniwym i zapominalskim inżynierem, który dodatkowo ma skłonność do objadania się. Natomiast Barton jest typowym robotem, który dosyć sztywno trzyma się zasad i protokołów, które go obowiązują. Ich osobowości ciągle się ze sobą ścierają co powoduje różne zabawne przepychanki słowne między nimi. Obu bohaterów naprawdę trudno jest nie lubić.

- Grafika. Nie każdemu pixelart musi przypaść do gustu jednak mnie jako fanowi tego stylu artystycznego grafika w tym tytule strasznie się podoba.
- Muzyka. Jest po prostu świetna, fajnie dodaje klimatu całej grze. W szczególności zapadła mi w pamięć piosenka tytułowa „Hold my hand” autorstwa Lyub “Princess” Terletskaya i Mikhaila Mishenko.

- Wciągająca fabuła. - Pierwszy raz odpalając grę nawet nie sądziłem, że tytuł ten posiada tak ciekawą i głęboką historię. Każdy kolejny epizod odkrywa przed graczem coraz to nowe tajemnice.

- Świetna mechanika. Mamy tutaj do czynienia z klasyczną grą point and click, w której jak gatunek wskazuje wskazujemy i klikamy jednak tytuł ten zawiera pewną mechanikę, która tą czynność nam uprzyjemnia. Mianowicie jeżeli naciśniemy spację oznaczą nam się wszystkie obiekty, z którymi możemy wejść w interakcję. Zdecydowanie ułatwia to odnajdywanie się w świecie gry eliminując obecne w innych tytułach latanie kursorem po ekranie w poszukiwaniu nazwanych przedmiotów.

- Niewielkie rozmiary. - Według steam w obecnej wersji gra waży tylko 262 mb.
- System podpowiedzi. - Kiedy utkniemy w trakcie rozgrywki zawsze mamy możliwość naciśnięcia znaku zapytania i uzyskania stosownej podpowiedzi. Niestety nie zawsze one działają, ale o tym niżej.


WADY

- Niektóre porady bywają tak samo enigmatyczne jak same zagadki, których dotyczą. Np. w pewnym momencie otrzymujemy podpowiedź, która każe nam zainstalować celownik laserowy do kuszy, ale nie mówi skąd taki celownik wziąć. Tak właśnie dochodzimy do drugiej wady a mianowicie.

- Gra wymaga zbyt dużej spostrzegawczości. - niektóre elementy, które trzeba podnieść są zbyt dobrze ukryte. Nawiązując powyższego przykładu, celownik laserowy znajdował się na tokarce. Bez zaglądania do poradnika w życiu bym się nie domyślił, że on tam jest.


PODSUMOWANIE

Pomimo swoich wad Odysseus Kosmos and his Robot Quest jest bardzo solidnym tytułem, który zasługuje na uwagę nie tylko miłośników gatunku.


Moja Ocena 8,5/10
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Banankowiec2453

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Bananapedia - jak szybko uzyskać do niej dostęp ?

Poradnik Osa1020
2

Gry jeja recenzja strony.

Recenzja Typowypolak nr 1
3

Grand Theft Auto V (B2P) "Jak dobrze zarobić w grze pt. GTA V online"

Poradnik Kamil135
4

CSGO Prime (B2P) Potęga Nowych Światów cz 2

Video DEADSHUTFIRE
5

Family Farm - porady dla nowych graczy

Poradnik KIAM
6

SZALONA GONITWA*ŚMIESZNE*PUBG

Video DEADSHUTFIRE
7

Overwatch-Sen zimowy

Video DEADSHUTFIRE
8

Overwatch - poradnik dla początkującej Fary

Poradnik Porarzo
9

Kolejny nienormalny złoczyńca- recenzja Far Cry 5

Recenzja Typowypolak nr 1
10

Margonem Jak kupiłem pierwszą legende nie mając szczęścia w jej zdobyciu.

Poradnik Nevetorni
Discord