Jak to działa
Przejdź do gry Roblox
Roblox
5.0 1 3244 0
30.01.2018

Roblox - recenzja gry

Roblox to darmowa gra wieloosobowa opierająca się na rozmaitych trybach tworzonych przez społeczność. Gra została wydana w 2006 roku przez Roblox Corporation, grać można na wielu platformach np: Xbox One, Android, Microsoft Windows, iPod touch, iOS, macOS, Mac OS, Fire OS. Jak czytamy na stronie producenta w grze znajdziemy ponad 15 milionów trybów stworzonych przez innych graczy, my również mamy możliwość stworzenia i wysłania własnego. W grze istnieje waluta premium nazwana Robux dzięki niej możemy zakupić ulepszenia dla naszego awatara (postaci) lub wydać je w którymś z trybów na zawartość specjalną. Cena (w dolarach) to mniej więcej : 5$ za 400R, oczywiście mamy możliwość zakupu większy pakietów w których możemy otrzymać od 10% do 29% więcej Robux'ów. W przypadku gdy my stworzymy tryb i dodamy do niego zawartość premium część punktów trafi na nasze konto.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Sama mechanika gry jest inna niż zazwyczaj: po rejestracji i potwierdzeniu maila musimy pobrać roblox launcher który jest bezpośrednio podpięty pod nasze konto, następnie na stronie znaleźć tryb który nas interesuje i wybrać opcję "graj" przeglądarka powinna spytać nas o zgodę na wykonanie polecenia jeżeli jej na to pozwolimy uruchomi się launcher i automatycznie połączy nas z serwerem danego trybu. Gra sama w sobie nie powala grafiką ,ale jest darmowa więc nie należy się tego po niej spodziewać jednak przekłada się to na niższe wymagania sprzętowe którymi obecnie jest:
- Windows XP lub nowszy
- procesor 1,6 GHz lub szybszy
- 1GB RAM lub więcej
- karta graficzna zgodna z co najmniej DirectX 9
- 20GB wolnego miejsca na dysku
no i oczywiście mysz, klawiatura i dostęp do internetu (aczkolwiek w grę można grać również na padzie lub Oculus Rift)
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Tryby - Jak wcześniej wspomniałem jest ich tyle ,że raczej w większość nie zagramy. Podczas gdy grałem w ową grę przyjrzałem się jedynie garstce, były to około 4 tryby które poznałem w ciągu kilku dni. Bardzo popularne są teraz tak zwane "tycoon'y" w których chodzi o zbieranie pieniędzy dzięki czemu możemy kupić przedmioty które zapewnią więcej pieniędzy i tak dalej. Niektóre z owych trybów są bardziej rozbudowane o np. system walki (PVP) czy możliwość zakupu dodatków kosmetycznych dla naszej postaci. Tryb który najbardziej przypadł mi do gustu i w którym spędziłem najwięcej czasu to: Prison Life 2.0. W pierwszym mamy do wyboru dwie grupy: strażników i więźniów, strażnicy muszą powstrzymać więźniów od ucieczki ,a więźniowie uciec. Gdy ucieczka się powiedzie więźniowi zostanie nadana nowa ranga która umożliwi mu zdobycie broni, samochodu i możliwość pomocy innym więźniom w ucieczce, ryzykują wtedy jednak złapaniem przez strażnika co poskutkuje ponownym przydzieleniem ich do grupy osadzonych.

Moim zdaniem Roblox to bardzo ciekawa gra i każdy powinien w nią zagrać, na pewno znajdzie coś dla siebie :)
Ocena 7/10
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Wojtek2363

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Brawl Stars Moja opinia na temat tej gry

Recenzja M0rliny123
2

Jak szybko i skutecznie zdobywać Bananki?

Poradnik Kamcio98
3

League of Legends Ocena bohatera - Seraphine

Recenzja NibyFajna
4

BlockStarPlanet BlockStarPlanet - o co chodzi i na czym polega gra?

Poradnik smiesznie
5

Paladins Paladins to Overwatch za darmo?

Recenzja BLAZEJ1
6

CSGO Prime (B2P) Jak dobrze grać zespołowo?

Poradnik wzarek
7

Ostra jazda bez trzymanki czyli recenzujemy GTA V

Recenzja adrianos253
8

The Sims 4 i postęp historii? Tak, to możliwe! - poradnik instalacji MC Command Center

Poradnik kitq
9

Badass Hero [Early Access] - Poczuj się Badassem!

Recenzja Dawid035
10

League of Legends Sona - Wirtuozka Strun

Poradnik Alisiowa
Chat