Jak to działa
Przejdź do gry War Thunder
War Thunder
5.0 1 1193 0
14.06.2017

Pomysł, potencjał i co dalej?

Jestem z war thunder już od kiedy zyskała popularność w jej fazie testów. Pamiętam gdy jeszcze dzieci nie krzyczały ,że falsyfikat WoT. Wtedy to właśnie jeszcze obrażano Wargaming ,że podrabia samoloty z War Thunder. Wtedy jeszcze snuliśmy z kolegami piękne wizje opisane nam przez producentów. Coś czego twórcy WoT'a mieli nigdy nie przebić. Marzyliśmy o grze w której można w jednym meczu można zagrać jednocześnie pilotem, czołgistą i kapitanem okrętu. Tak jak samoloty dawały dużo szczęścia tak w trybie realistycznym wytrzymywali nieliczni.
Potem nadeszło dla nas wielkie szczęście. Zapowiedzi się wypełniały dzięki zamkniętej becie czołgów. Fani Wargaming śmiali się ,że mieli je wcześniej i w 100% się na nich znają. Efekt był taki ,że nie potrafili celować na poziomie wyższym niż zręcznościowy. Tak jak ci którzy zaczynali z War Thunder przeszli samouczek ,tak gracze WoT byli zszokowani brakiem podświetlenia wrogich jednostek w trybie realistycznym.
Było jasne ,że Ganji nie zrobi zwykłej gry już po bardzo realistycznym sterowaniu myśliwcami. Oni zrobią arcydzieło symulacji.
Grając w tę grę możesz zdobyć 1600 Graj
System płatności gry wygląda dokładnie tak samo jak w innych tego typu grach. Mamy za bitwę złoto oraz doświadczenie. Gra po meczu pokazuje nam ile fajnych rzeczy zyskalibyśmy gdyby nie to ,że wolimy być F2P. Część doświadczenia dostajemy jako wolne PD. Możemy je wydać na cokolwiek nie tylko na maszyny którymi graliśmy. Jednak ,żeby je wydać potrzebujemy waluty premium (złote orły).
Walutę można oczywiście kupić, jednak twórcy tworzą eventy podczas ,których za wykonywanie misji możemy zyskać dość pokaźne ich sumki. Chyba że chcemy kupować maszyny Premium. Te są o wiele za drogie ,by dociułać dość orłów by zdobyć je za darmo. Możemy skorzystać z takich stron jak ta gdzie za zdobyte punkty zdobędziemy trochę dodatkowej waluty. Tak właśnie komercjalizm niszczy piękne idee. Z jednej strony mamy grę za darmo, z drugiej twórcy też chcą za coś żyć. Za tak dopracowaną grę powinno się płacić, ale nie za chęć dłuższego grania w nią.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 1950 Graj
Czy zatem War Thunder spełniło swoją służbę wiernie? Moim zdaniem tak. Pokazało ,że realistyka jest ponad zdobywaniem punktów za to ,że mamy statystyki ,by w magiczny sposób zaczęło renderować przeciwnika. Mamy w końcu poczucie ,że nie jedziemy papierowym orgiami tylko ciężką maszyną wyposażoną w załogę. Jest czasami ważniejsza od punktów pancerza ,ponieważ pozwala szybko pokonać przeciwnika i naprawienie pancerza. Nie jedziemy na pustynie by zniszczyć p[o jednym czołgu wroga i wygrać. Możemy walczyć przez 15 minut otoczeni przez wrogów i wciąż dawać szanse naszej drużynie.
Technicznie wspaniale dopracowana. Wymagała coraz lepszego komputera ,ponieważ jej rozwój trwał bardzo długo, a mimo to grafika była dalej udoskonalana. Nie spełniono obietnicy o 3 armiach na jednej mapie. Dostaliśmy namiastkę tego pod postacią "Bitwy Realistyczne" gdzie nie było już podziałów na samoloty i czołgi. Jednak dalej pozostawia to jakiś niedosyt. Miejmy nadzieje ,że twórcy ostatecznie jednak to dopracują i stanie się grą mile wspominaną z chęcią powrotu do niej, a nie tylko hitem sezonu.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Boomboxpl

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Minecraft Top 5 zwierząt w minecraft

Recenzja Gergul
2

Retro Sektor VII. Recenzja Star Wars: Knights of the Old Republic

Recenzja Tybero
3

Paladins Paladins - podróbka Overwatch'a czy świetna gra? - RECENZJA

Recenzja MarbleXeno
4

CSGO Prime (B2P) ALTERNATE aTTaX - omówienie drużyny

Poradnik lynnSSky
5

Minecraft Czysty minecraft vs minecraft na modach

Recenzja Ultra
6

RETRO: Castlevania II: Simon's Quest (1988)

Recenzja LiquidSnake
7

League of Legends Kilka słów o League of Legends

Recenzja Julcia1
8

Unturned Czy warto grać w Unturned?

Recenzja BLURI_17
9

Paladins Paladins to Overwatch za darmo?

Recenzja BLAZEJ1
10

Mała, tania, dobra gra - BROKE PROTOCOL: Online City RPG

Recenzja Kubsoon243
Chat