Jak to działa
Przejdź do gry World of Warships
World of Warships
5.0 1 821 0
08.12.2017

Recenzja World of Warships: przygotujcie się na sztorm

World of Warships jest grą akcji wydaną 17 września 2015 roku, osadzoną w realiach drugiej wojny światowej, gdzie gracz wciela się w rolę kapitana okrętu wojennego. Gra została stworzona przez studio Wargaming znane z tytułów takich jak World of Tanks oraz World of Warplanes. Całą gra opiera się na toczeniu bitew morskich z innymi graczami w których uczestniczą okręty z lat 1900-1950 jednakże twórcy najmocniej skupili się na okrętach z okresu II wojny światowej. Obecnie gra liczy sobie ponad 200 okrętów wśród których możemy znaleźć najlepszy niszczyciel swojego okresu, należący do marynarki Polskiej pod nazwą "Błyskawica".
World of Warships to głównie bitwy 12 na 12 graczy, jednak odbywają się one w różnych trybach takich jak:
Spotkaniowy - Najbardziej znany rodzaj rozgrywki gdzie drużyny starają się przejąć bazę przeciwnika lub zniszczyć wszystkie jego okręty. Wygrać można również poprzez punkty zwycięstwa jeżeli w momencie upłynięcia czasu przeznaczonego na bitwę jedna drużyna ma ich więcej.
Dominacja - W tym trybie na mapie znajduje się kilka punktów kluczowych, których przejmowanie zapewnia przyrost punktów zwycięstwa. Bitwę wygrywa drużyna która zdobędzie maksymalną pulę punktów zwycięstwa, zatopi wszystkie wrogie okręty lub w momencie upłynięcia czasu przeznaczonego na bitwę będzie miała największą ilość punktów.
Strefa - Tryb bitwy w którym na środku mapy znajduje się okrąg podzielony na 3 strefy. Każdą ze stref można zająć i każda generuje punkty zwycięstwa po jej zajęciu. Warunki zwycięstwa są takie same jak w przypadku Dominacji.
Grając w tę grę możesz zdobyć 800 Graj
W World of Warships każdy znajdzie statek dla siebie, obecnie w grze dostępne są okręty z 9 nacji podzielonych na klasy okrętów takie jak pancerniki, krążowniki, niszczyciele oraz lotniskowce. Każda klasa okrętu oferuje odmienny i całkowicie unikalny styl rozgrywki, również wybór nacji ma wpływ na nasze okręty. Pancerniki są okrętami o największej puli punktów wytrzymałości, przez co są kluczową siłą w każdej bitwie. Krążowniki to okręty wsparcia, posiadającymi przydatny sprzęt na pokładzie przykładowo pozwalający wykryć wrogie torpedy. Skoro o torpedach mowa przejdźmy do niszczycieli, są najmniejszą i najsłabiej opancerzoną klasą okrętów, uzbrojoną w potężne torpedy, szybko przeładowujące działa oraz co najbardziej je wyróżnia dym pozwalający im ukryć się przed wzrokiem nieprzyjaciela oraz osłonić sojuszników. Ostatnią klasą okrętów są lotniskowce, których czujne oko strzeże całego pola bitwy i utrzymują wizję dla sojuszników pozwalając prowadzić ostrzał np. zza wysp. Bomby spadające na pokład czynią spustoszenie i wzniecają pożary a torpedy posyłają okręt w odmęty.
Okręty Amerykańskie znane są z najlepszej obrony przeciwlotniczej i z dział, które potrafią przerzucać pociski ponad wyspami. Statki Japońskie posiadają najpotężniejsze torpedy oraz najlepszą obronę przeciwtorpedową, ich działa często mają większe obrażenia od pojedynczego pocisku jednak ich obrót oraz przeładowanie trwają dłużej. Na uwagę zasługuje szczególnie okręt 10 poziomu okręt Yamato, którego działa przerażą każdego kapitana. Okręty Niemieckie posiadają najmocniejszy pancerz oraz najlepsze działa baterii dodatkowej, która na małym dystansie potrafi zamienić każdy okręt w podziurawiony wrak.
Nim staniemy za sterami okrętów takich jak Yamato przyjdzie nam przeprawić się przez okręty niższych poziomów, na których nauczymy się mechaniki gry, poznamy rodzaje okrętów, działanie sprzętów jakie posiadają okręty oraz co najważniejsze nauczymy się celować co może sprawiać problemy szczególnie na początku.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 960 Graj
Od strony graficznej gra prezentuje się naprawdę wspaniale, jakość detali otoczenia sprawia że mamy ochotę zatrzymać się w środku bitwy i podziwiać wyspy oraz małe osady na nich umieszczone, w których dostrzec możemy nawet poruszające się samochody. Efekty rozprysków wody w momencie uderzenia pocisku w powierzchnię sprawia że niemal czujemy bryzę na twarzy, natomiast pożar na pokładzie potrafi podnieść temperaturę przed monitorem. Również dźwięki zostały postawione na wysokim poziomie i zostały szczegółowo dopracowane na podstawie prawdziwych, np. odgłos chodzącego silnika.
Jakkolwiek gra przyciąga zarówno samą rozgrywką jak i oprawą audiowizualną tak nie ustrzegła się od negatywnych aspektów. Bitwy są zbalansowane pod względem umiejętności graczy jednak możemy trafić na tak zwanego troll-a, przeszkadzającego zarówno w komunikacji jak i w samej rozgrywce, np poprzez zatapianie sojuszniczych okrętów. Same obrażenia zadawane przeciwnikom również potrafią podnieść ciśnienie. Obrażenia muszą mieścić się w ścisłym przedziale, tak możemy trafić jednym pociskiem i zadać przykładowo 10 tysięcy obrażeń a możemy trafić 5 razy i zadać 5 tysięcy obrażeń, jest to spowodowane czynnikiem RNG (Random Numbers Generator), które sprawia że nawet identyczne trafienia mogą dawać zupełnie inne wyniki. RNG szczególnie frustruje w przypadku pojedynków gdzie od tych kilku pocisków zależy czy wygramy czy też pójdziemy na dno. Wśród graczy utarł się nawet wizerunek tak zwanego RNGesus-a przedstawianego jako Jezus lecz zamiast głowy posiada kostkę dwudziestościenną w aureoli.
Jeżeli interesuje was historia marynarki wojennej, zawsze chcieliście być kapitanem okrętu wojennego i uczestniczyć w epickich bitwach lub chcecie się po prostu dobrze bawić World of Warships jest zdecydowanie grą dla was. Nie czekajcie i dołączcie do walki już dziś.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez MichuX1X

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Jak zalogować się do starego MSP??

Poradnik Porarzo
2

Agar io Gra, która zyskała miliony graczy-Agar.io

Recenzja Junko Chan
3

MovieStarPlanet MSP MSP - unikaty za level i z tygodniów unikatów

Poradnik BiałyBananek
4

RETRO: Shin Megami Tensei I

Recenzja LiquidSnake
5

League of Legends Nami - poradnik League of Legends

Poradnik TurboBagiety
6

Football Manager 2018

Recenzja Musik
7

Minecraft Jak stworzyć własny TEXTUREPACK do Minecraft'a?

Tutorial WalcQ
8

Jak zdobywać bananki i exp?

Poradnik lol troll
9

League of Angels 3 Divine Arma cz.1 wszystko na temat broni

Tutorial Mefciu
10

Margonem Ukryte waluty w Margonem - Głowy zbira

Poradnik TurboBagiety
Chat