Jak to działa
Przejdź do gry DOTA 2
DOTA 2
5.0 1 1028 0
11.06.2017

Współpraca

Najważniejsze w grach typu co-op jest ,coś czego się nie zauważa(większość graczy pewnie słyszy pierwszy raz),a mianowicie "współpraca". W grach typu Dota ,gdzie do wygrania jest praktycznie wymagana, sprawa jest ułatwiona. Mamy koło dialogowe ,które wydaje komunikaty w języku ,który współgracz ma ustawiony. Możemy łatwo powiedzieć o planowanym zrywie ,bądź potrzebie wycofania się. Często jest bardzo nagradzana np.: wygraną lub skrytką(tak, tą za pieniądze). Eventy pokazują jak bardzo potrafimy współpracować. Poziom trudności botów powoduje ,że tylko czekamy na śmierć. Jednak współpracując jesteśmy wstanie wytrzymać nawet najtrudniejsze przeszkody postawione przez twórców. Mam nadzieję pomóc ci tym artykułem.
Zacznijmy od początku. Współpraca to głownie trzy gałęzie
-Daleka odległość, czyli powiadomienia
-średnia ,czyli współdzielenie zasobów jak creepy, runy, kapliczki
-krótka, to ta ,którą każdy rozumie. Mianowicie wszelkiego rodzaju spowolnienia, ogłuszenia, osłabienia
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Jednak niektórzy gracze dalej nie rozumieją podstaw. Pierwsze to ustąpienie dóbr wspólnych. Jeśli gramy nukerem i nie potrzeba nam runy podwójnych obrażeń zostawmy ją dla carry'ego. Jeśli używamy kapliczki to wystarczy przytrzymać przycisk powiadomień i nacisnąć na nią by sojusznicy mogli też skorzystać (nie grasz sam). Dopiero gdy będziesz się trzymał tych zasad możesz wymagać dobrej gry od innych. Fajnie jest mieć dobre staty ,ale poświęcenie się ,by cała drużyna wroga odpadła i twoja mogła wykończyć grę powoduje, że najbardziej z wszystkich graczy zasługujesz na rekomendacje. Można grać Sniperem i mieć 30 zabójstw ,ale żadnej akcji Crystal Maiden ,która uratowała drużynę przed przegraną. Grając suportem i tylko kradnąc zabójstwa nic nie zyskamy. Wtedy zaprawdę zasługujemy na męki z ruskami w elo hell. Narzekanie ,że nie ma się ult bo zużyło go się na gracza który miał 10 hp ,ale kradzież cudzych osiągnięć to życie. Support pomaga nie niszy wszystko co widzi. Samo kupowanie i dobre stawianie wardów powoduje zwiększenie szans drużyny.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
I druga rzecz o ,której się zapomina: w Docie można komentować czy na alejce jest przeciwnik. Koło dialogowe "brak bohaterów" do tego przede wszystkim służy. Jednak możemy na przykład przytrzymując alt i klikając ikonę wroga zaznaczyć ,że akurat on "uciekł" z linii. Tłumaczenie ,że nie wzięło się odpowiedniego koła dialogowego nic przy tym nie pomoże. Jeśli sojusznik wie że kogoś nie ma i może gankować przybierze bardziej bezpieczną taktykę. Jeśli wykonujemy coś skomplikowanego gra także umożliwia zaznaczenie tego. Wystarczy ctrl i możemy rysować kolorem z wyboru postaci po minimapie. Najważniejsze pamiętaj że grasz z ludźmi ,którzy potrafią myśleć. Brak twojej współpracy tylko wspiera wroga. Jeśli myślisz ,dlaczego wrogowie się wycofują ,a wokół nie ma wardów to zrozum ,że wrogowie zauważyli twój brak (chyba ,że byłeś junglerem) i powiadomili o tym drugą linie. dlatego będziesz miał ciężej. Pomyśl ,że taka forma współpracy stawia wroga w tej sytuacji. Wróg zacznie "nurkować po wieże" ,gdzie w early game wystarczy ogłuszenie i zdobywa się łatwe zabójstwo.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Boomboxpl

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Brawl Stars Moja opinia na temat tej gry

Recenzja M0rliny123
2

Jak szybko i skutecznie zdobywać Bananki?

Poradnik Kamcio98
3

League of Legends Ocena bohatera - Seraphine

Recenzja NibyFajna
4

BlockStarPlanet BlockStarPlanet - o co chodzi i na czym polega gra?

Poradnik smiesznie
5

Paladins Paladins to Overwatch za darmo?

Recenzja BLAZEJ1
6

CSGO Prime (B2P) Jak dobrze grać zespołowo?

Poradnik wzarek
7

Ostra jazda bez trzymanki czyli recenzujemy GTA V

Recenzja adrianos253
8

The Sims 4 i postęp historii? Tak, to możliwe! - poradnik instalacji MC Command Center

Poradnik kitq
9

Badass Hero [Early Access] - Poczuj się Badassem!

Recenzja Dawid035
10

League of Legends Sona - Wirtuozka Strun

Poradnik Alisiowa
Chat