Jak to działa
Przejdź do gry League of Legends
League of Legends
5.0 1 28 0
16.02.2023

League of Legends strategie gry na różnych liniach w trybie 5v5

League of Legends (skrótowo LoL) to popularna gra typu MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) stworzona przez firmę Riot Games. Gra została wydana w 2009 roku i od tego czasu zdobyła dużą popularność wśród graczy na całym świecie.


W grze gracze rywalizują ze sobą w drużynach po pięć osób, próbując pokonać drużynę przeciwną i zniszczyć ich bazę, zwana Nexus. W tym celu gracze muszą przemierzać mapę, pokonując przeciwnych graczy i ich wieże, a także neutralne potwory, aby zdobywać złoto i doświadczenie. Gracze wybierają postacie (championów), z którymi grają, a każdy z nich ma unikalne umiejętności i style gry.


League of Legends jest darmową grą dostępną na platformie PC, ale zawiera w sobie opcjonalne mikropłatności. Gracze mogą kupować różne przedmioty i skórki do swoich championów, ale nie dają one przewagi w grze, a jedynie zmieniają ich wygląd i oferują dodatkowe efekty wizualne.

League of Legends to gra wymagająca strategii, szybkich refleksów i umiejętności koordynacji zespołowej. W grze dostępnych jest wiele trybów rozgrywki, a także rankingowych sezonów, w których gracze mogą rywalizować o pozycję na globalnych rankingach.


W League of Legends 5 graczy dzieli się na trzy linie: top, mid i bot, a także pozycję junglera w rozgrywce 5v5. Każda z tych linii ma swoje unikalne cechy, a gracze powinni wykorzystać różne strategie, aby uzyskać przewagę na swojej linii i pomóc drużynie w osiągnięciu zwycięstwa. Poniżej przedstawiam kilka ogólnych wskazówek dotyczących strategii gry na różnych liniach. Ważne jest, aby gracze dobrze koordynowali swoje działania na każdej linii i w całej drużynie. Powinni utrzymywać stałą komunikację z innymi graczami i informować ich o swoich zamiarach, tak aby wszyscy byli w stanie skoordynować swoje ataki i obronę. Ważne jest również, aby gracze na każdej linii skupiali się na zbieraniu złota i doświadczenia, aby rozwijać swoje postaci i osiągać przewagę w grze.


Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

1) Top Lane: Top Lane to linia, która często prowadzi do walki między dwoma graczami. Gracze na tej linii powinni skupić się na budowaniu postaci z dużą ilością wytrzymałości, aby przetrwać długie walki. Dobre postaci na top to między innymi tanki, walczący w zwarciu wojownicy lub postacie z dużą ilością obrażeń fizycznych. Ważne jest również kontrolowanie wizji na rzece, aby uniknąć zaskoczeń ze strony przeciwnika.

2) Mid Lane: Mid Lane to linia, która jest często kluczowa dla kontroli mapy i zdobywania korzyści w postaci punktów kontrolnych. Gracze na tej linii powinni skupić się na postaciach z dużą ilością obrażeń magicznych, które potrafią zadawać duże obrażenia w szybkim czasie. Ważne jest również kontrolowanie wizji wokół swojej linii, aby uniknąć zaskoczeń ze strony przeciwnika, a także mieć możliwość przeprowadzania szybkich ataków na innych linii.

3) Bot Lane: Bot Lane to linia, na której znajdują się dwie postacie - support i AD Carry. Support skupia się na wspieraniu swojego AD Carry, zapewniając mu wczesne obrażenia i kontrolę wizji na mapie. AD Carry natomiast koncentruje się na budowaniu postaci, aby osiągnąć dużą ilość obrażeń i zdominować przeciwnika w późniejszych fazach gry. Ważne jest również kontrolowanie wizji na rzece, aby uniknąć zaskoczeń ze strony przeciwnika i umożliwić kontrolę nad bot lane.

4) Jungler: Jungler to postać, która nie przypisana jest do konkretnej linii, a jej zadaniem jest kontrolowanie dżungli, aby uzyskać przewagę na mapie i pomagać swojej drużynie w osiągnięciu celu. Jungler powinien skupić się na zdobywaniu złota i doświadczenia, aby szybciej rozwijać swoją postać i pomagać swoim kolegom z drużyny na różnych liniach. Ważne jest również kontrolowanie wizji na rzece, aby zapobiec atakom przeciwnika i ułatwić ganki na innych linii.

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

Oto trzy zalety i wady dla każdej z linii w League of Legends:

1) Top Lane:
Zalety:

- Postacie typu tanki i walczące w zwarciu są na top lane bardzo trudne do zabicia, dzięki czemu są w stanie przetrwać długie walki i wywierać presję na - przeciwniku.
- Top lane jest najbardziej oddaloną od reszty mapy, co oznacza, że jest mniej narażona na ganki przeciwnika z dżungli.
- Top lane to jedyna linia, na której można grać 1 na 1, co umożliwia rozwijanie umiejętności indywidualnych i walkę z innym graczem bez wpływu reszty drużyny.
Wady:

- Top lane jest najbardziej oddaloną od reszty drużyny, co oznacza, że gracz na tej linii ma mniej możliwości wpływania na resztę mapy i pomagania kolegom z drużyny.
- Przeciwnik może wykorzystać brak wizji na rzece i zaskoczyć gracza z top lane gankiem z dżungli, co często kończy się utratą życia i kontroli nad linia.
- Na top lane często dochodzi do pojedynków 1 na 1, co może oznaczać, że gracz nie będzie miał wsparcia z drużyny i będzie musiał radzić sobie sam.


2) Mid Lane:
Zalety:

- Gracz na mid lane ma najwięcej możliwości wpływania na resztę mapy i pomagania swoim kolegom z drużyny, dzięki czemu jest kluczowy dla kontroli mapy i zdobywania korzyści w postaci punktów kontrolnych.
- Postacie typu magowie i zabójcy, które często grają na mid lane, są w stanie zadawać dużo obrażeń w szybkim czasie, co umożliwia szybkie eliminowanie przeciwników.
- Na mid lane często dochodzi do walki 1 na 1, co umożliwia rozwijanie umiejętności indywidualnych i walkę z innym graczem bez wpływu reszty drużyny.
Wady:

- Mid lane jest narażona na ataki z dżungli, ponieważ znajduje się w centralnej części mapy i jest łatwiejsza do kontrolowania przez przeciwnika.
- Postacie typu magowie i zabójcy, które często grają na mid lane, są zazwyczaj bardziej podatne na ataki z dystansu i zabójstwa w pojedynkach 1 na 1.
- Często dochodzi do przepychanek o wizję wokół mid lane, co oznacza, że gracze muszą utrzymywać stałą kontrolę nad mapą, aby uniknąć zaskoczeń ze strony przeciwnika.


3) Bot Lane:
Zalety:

- Dwie postacie na bot lane, support i AD Carry, współpracują ze sobą aby osiągnąć sukces i zdominować linie.

- Support na bot lane jest kluczowy dla zapewnienia bezpieczeństwa i kontroli nad mapą, dzięki czemu AD Carry ma lepsze warunki do zdobywania złota i doświadczenia.
- Bot lane jest kluczową linią dla kontroli nad drakonami i baronem, ponieważ te punkty kontrolne znajdują się w dolnej części mapy.
Współpraca między supportem a AD Carry może przynieść duże korzyści, ponieważ te postacie uzupełniają się nawzajem i mogą łatwiej pokonać przeciwników.
Wady:

- Bot lane jest narażona na ataki z dżungli, ponieważ znajduje się w oddaleniu od reszty drużyny i jest łatwiejsza do kontrolowania przez przeciwnika.
- Wczesne etapy gry na bot lane są często pasywne, ponieważ gracze skupiają się na zbieraniu złota i doświadczenia, co może prowadzić do poczucia nudy i braku akcji.
- Na bot lane często dochodzi do przepychanek o kontrolę nad mapą i punktami kontrolnymi, co może prowadzić do braku wizji i ataków z zaskoczenia.


Podsumowując, strategie na różnych liniach w League of Legends zależą od wybranej postaci, stylu gry gracza oraz od sytuacji na mapie. Ważne jest, aby gracze na każdej linii skupiali się na swoich celach i dobrze koordynowali swoje działania z resztą drużyny, tak aby osiągnąć zwycięstwo w grze.


Inne z popularnych trybów gry dostępnych w League of Legends:

a) Summoner's Rift - to podstawowy tryb gry w League of Legends, w którym dwie drużyny po pięć graczy rywalizują ze sobą na jednej mapie. Celem jest zniszczenie Nexusa drużyny przeciwnej.

b) Twisted Treeline - to tryb gry na mniejszej mapie, w którym dwie drużyny po trzy graczy rywalizują ze sobą. Celem jest zniszczenie Nexusa drużyny przeciwnej.

c) ARAM (All Random All Mid) - to tryb gry, w którym gracze otrzymują losowe postacie, a następnie walczą ze sobą na jednej linii mapy.

d) TFT (Teamfight Tactics) - to tryb gry typu auto-battler, w którym gracze tworzą swoje drużyny z losowo wybieranych postaci i walczą z innymi drużynami.

e) Nexus Blitz - to tryb gry, w którym dwie drużyny po pięć graczy rywalizują ze sobą na mapie o zmieniającej się topologii, a także w losowych mini-grach, takich jak królikowanie czy ochrona Baronowej.

f) Dominion - to tryb gry, w którym dwie drużyny walczą o kontrolę nad punktami na mapie. Celem jest zdobycie większej liczby punktów niż drużyna przeciwna.

g) One for All - to tryb gry, w którym każdy gracz na linii otrzymuje taką samą postać, którą muszą grać przeciwko drużynie przeciwnej, w której również każdy gracz otrzymuje tę samą postać.


W League of Legends dostępne są również sezonowe tryby gry, takie jak URF (Ultra Rapid Fire), w którym gracze mogą używać swoich umiejętności znacznie częściej niż w normalnej grze, lub Snowdown Showdown, który odbywa się zimą i oferuje specjalne skórki i przedmioty.

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Sieczken

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Jak zdobyć 800 robux za darmo

Poradnik PanPillager
2

My Summer Car – samochodowy survival dla wytrwałych

Recenzja Wardzisław
3

S.K.I.L.L. - Special Force 2 S.K.I.L.L Czy warto w to grać?

Recenzja Cajrek
4

Dragon Age II - największy crap uniwersum?

Recenzja toya_xd
5

CSGO Prime (B2P) Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO)

Recenzja Cesere
6

Minecraft "Minecraft" to coś, co można by określić mianem sandboksa doskonałego

Recenzja megamoc
7

Shakes & Fidget Recenzja gry "Shakes & Fidget"

Recenzja huraganszef
8

Roblox Krótko na temat Robloxa i gier

Recenzja LooLxD
9

MovieStarPlanet MSP Jak szybko zarobić starcoins i fame na MSP.

Poradnik bananoowiec
10

League of Legends Taric - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
Chat