Jak to działa
Przejdź do gry Forge of Empires
Forge of Empires
5.0 1 3176 0
28.07.2017

Forge of Empires - Buduj, badaj i podbijaj

Forge of Empires to gra strategiczna stworzona przez InnoGames, dostępna w wersji przeglądarkowej oraz na smartfony. Głównym celem gry jest rozwijanie własnego imperium na przestrzeni wieków. Zaczynamy od epoki kamienia. Jest to epoka, w której uczymy się podstaw gry, czyli wznoszenia budynków, badania nowych technologii, a także walki. Mamy do dyspozycji 7 rodzajów budynków: mieszkalne, produkcyjne, towarowe, kulturowe, dekoracje, wojskowe oraz perły architektury. Wszystkie budynki, poza dekoracjami, muszą być połączone z ratuszem drogami. To sprawia, że musimy odpowiednio zarządzać terenem pod budowę, a żeby zmieścić wszystkie najważniejsze budynki. Z czasem granice naszego miasta powiększają się za pomocą rozszerzeń terenu, ale jednocześnie rosną wymagania co do liczby ludności potrzebnej do pracy. Tak więc cały czas musimy planować rozmieszczenie budowanych obiektów. Głównymi surowcami w grze są złoto oraz zaopatrzenie. To pierwsze zbieramy z domostw i ratusza, natomiast zaopatrzenie wytwarzają budynki produkcyjne. Żeby wytwarzać więcej złota i zaopatrzenia musimy pilnować zadowolenia naszych obywateli. Na zadowolenie głównie wpływają budynki kulturowe oraz dekoracje. Z czasem możemy je zwiększyć dzięki perłom architektury, premii z tawerny oraz wsparciu od znajomych o czym dokładniej napiszę w dalszej części artykułu. W drodze, ku kolejnym epokom towarzyszą nam doradcy (mamy nawet błazna^^). Dostajemy od nich różnego rodzaju zadania, które mają na celu motywować nas do rozwoju miasta. Posiadamy też osobistego poszukiwacza skarbów.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Poza złotem i zaopatrzeniem zdobywamy punkty rozwoju są one potrzebne do odkrywania technologii. Jak pisałem na początku, zaczynamy od epoki kamienia, kolejnymi epokami są epoka brązu, żelaza, średniowiecze, rozkwit średniowiecza, jesień średniowiecza, epoka kolonialna, przemysłowa, postępowa, modernizm, postmodernizm, współczesność, epoka jutra, przyszłość, arktyczna przyszłość i w końcu oceaniczna przyszłość. Jak widać jest tego sporo. Każda z epok ma określoną ilość technologii, które musimy odkryć, a żeby przejść do następnej epoki. Do zbadania danej technologii używamy punktów rozwoju, jednak żeby ją odblokować potrzebne są też surowce: złoto, zaopatrzenie i towary. Towary pozyskujemy z budynków towarowych, ale są one również do zdobycia dzięki wymianie z innymi graczami na targowisku. Warto wytwarzać te towary do których mamy premię dzięki podbitym prowincjom, te bez premii lepiej kupić na targu. Wspomniałem o prowincjach, czym one są? Prowincje należą do NPC, składają się z sektorów, które musimy przejąć, aby zająć całą prowincję. Za podbicie dostajemy, stałą premię do wytwarzanych towarów, surowce: złoto i zaopatrzenie, lub rozszerzenie terenu naszego miasta. W celu podbicia możemy wykorzystać walkę, albo negocjację. W przypadku walki mamy do dyspozycji 5 rodzajów jednostek: lekkozbrojne, ciężkozbrojne, strzeleckie, szybkie i artylerie. Do tego dochodzą jednostki specjalne takie jak: czempion, łotr, dobosz, chorąży. Każda z nich ma swoje plusy i minusy np. jednostki lekkozbrojne są dobre przeciwko jednostkom szybkim, ale słabe przeciw ciężkozbrojnym. Sama walka odbywa się w systemie turowym, więc musimy dobrze przemyśleć każdy ruch. Wracając do możliwości podbicia prowincji, poza walką możemy wybrać negocjację. Polega ona na tym, że wykupujemy sektor za określone towary.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Teraz opiszę elementy społecznościowe, bo w Forge of Empires przecież możemy grać z innymi ludźmi. Gra wrzuca nas w losowe sąsiedztwo, w którym możemy znaleźć sojuszników, jak i wrogów. Naszych sąsiadów możemy raz na dzień wesprzeć, dając im motywację do jednego budynku mieszkalnego, albo produkcyjnego. Dzięki temu zbiorą oni o 100% więcej surowców z tego budynku. Możemy wybrać też opcję odrestaurowania jednego budynku kulturowego, albo dekoracji. Zwiększa to zadowolenie mieszkańców o 100% dla wybranego obiektu. Jeśli jednak nie chcemy, wspierać naszego sąsiada, możemy go po prostu zaatakować. Jest to możliwe raz na dzień. Jeśli wygramy, możemy splądrować jeden z budynków mieszkalnych, produkcyjnych, lub towarowych. Wchodząc w kolejne epoki odblokowujemy wieże PVP. Każda z epok ma jedną taką wieżę i jest ona związana z naszym sąsiedztwem. Zliczane są w niej punkty z wygranych bitew. Co niedzielę, trzy osoby, które zebrały najwięcej punktów dostają w nagrodę medale. Można za nie kupić, m.in. rozszerzenie terenu miasta. Kolejną opcją społecznościową jest tawerna. Każdy gracz, który odblokuje odpowiednią technologię z epoki brązu ma dostęp do własnej tawerny. Mogą do niej przychodzić znajomi zostawiając przy okazji srebrniki. Możemy za nie ulepszać naszą tawernę, lub wykupywać w niej czasowe premię, np. do zbieranych surowców, umiejętności militarnych naszego wojska, czy premię do szybszego budowania. Następna opcja społecznościowa to perły architektury. Perły to wyjątkowe budynki, dające różne bonusy. Żeby wybudować taki obiekt musimy mieć plany. Dostaniemy je wspierając, bądź plądrując innych graczy.
Gra oferuje jeszcze dużo, dużo więcej, ale kończy mi się miejsce na pisanie, więc to by było na tyle. Liczę, że ten artykuł zachęci kogoś do zagrania w Forge of Empires, bo to bardzo ciekawa gra jest. :D
PS w grze są gildie. :P
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Arthian

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Eternal Edge+ Prologue Eternal Edge - recenzja

Recenzja PanPillager
2

League of Legends 3 najlepszych supportów dla Luciana w League of Legends!

Poradnik Oszang
3

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS MOBILE NA PC

Poradnik HansOmen
4

Retro Sektor X. Recenzja Twierdzy

Recenzja Tybero
5

League of Legends MasterYi nieśmiertelny wojownik stylu wuju

Poradnik TOXICxHENTAI
6

Neverwinter Neverwinter-gra wymagająca dobrych decyzji

Recenzja Antonios007
7

Jak oszczędzić na kupnie gier.

Poradnik Banankowiec2453
8

League of Legends Kalista - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
9

TERA Europe TERA, czyli zostań bohaterem

Recenzja Rinkashimikito
10

Fortnite Fortnite - podsumowanie Sezonu 13.

Recenzja Filiq343
Chat