Jak to działa
Przejdź do gry Minecraft
Minecraft
4.3 3 1157 0
24.11.2018

MINECRAFT PORADNIK JAK ZACZĄĆ?

Wielu z nowych graczy często zastanawia się co zrobić, aby w jak najszybszym tempie znaleźć diamenty lub inne cenne surowce. W poniższym artykule odpowiem na najbardziej nurtujące pytania dotyczące rozpoczynania przygody z grą "Minecraft".
Pierwszym askepktem, na który chciałbym zwrócić uwagę to skrzynia początkowa. Tuż przed stworzeniem naszego pierwszego świata mamy opcję możliwą do zaznaczenia, która sprawi, że obok miejsca naszego spawnu (miejsca początkowego, na którym się pojawimy po rozpoczęciu rozgrywki) pojawi się skrzynia z najpotrzebniejszymi narzędziami oraz jedzeniem na start gry. Warto skorzystać z tej opcji ze względu na to, że może ona ułatwić nam nieco rozgrywkę oraz przyspieszyć jej bieg. W większości startowych skrzyń powinna się znajdować siekiera, należy ją wziąc i od razu iść szukać pobliskich drzew, jeśli takowe już znajdziemy, ścinamy je i zbieramy sporo drewna, które potem zamieniamy na deski.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Z drewna tworzymy patyki, a z nich - kilof, w tym momencie możemy zacząć wkopywać się pod ziemię lub dowolną górę w poszukiwaniu kamienia, podczas kopania kamienia możemy natknąć się na takie surowce jak węgiel lub żelazo, węgiel warto wykopać, a żelazo zostawić, ponieważ wykopać je dopiero możemy kilofem kamiennym.
Po wykopaniu żelaza robimy piec, do którego kładziemy węgiel bądź drewno i żelazo, sztabki żelaza możemy zamienić na bardzo wytrzymałe narzędzia oraz pancerz, po uzbrojeniu się warto zadbać o oświetlenie oraz żywność. Z tym pierwszym nie ma tak dużego problemu, ponieważ wystarczy wykorzystać węgiel oraz patyki i w taki sposób tworzą nam się pochodznie, którymi można oświetlać naszą jaskinię, natomiast aby pozyskać jedzenie trzeba znaleźć zwierzęta, z kórych mięso należy upiec - w ten sposób będą efektywniej zmniejszały nasz poziom głodu.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
W minecraft po naciśnięciu "F3" na klawiaturze wyświetlają się nam różne informacje, jedne z nich to nasze koordynaty, koordynato Y to nasza wysokość, patrząc na nią możemy stwierdzić, czy jesteśmy na tyle wysoko. aby zacząć natrafiać na rzadsze rudy, i tak na poziomie 12 najlepiej kopać diamenty, a poniżej 20 występuje złoto, warto o tym pamiętać i korzystać, ponieważ gdy będziemy szukali diamentów na poziomie na przykład 30 - nidgy ich nie znajdziemy, zaś jeśli zejdziemy niżej niż 12, będą one występować znacznie rzadziej. Miejsce zamieszkania również jest ważnym aspektem w omawianej grze i nie należy tego zaniedbywać, chociażby, ze względu na to, że w nocy nie będziemy musieli się martwić żadnymi potworami. Aby zbudować w pełni wystarczający dom potrzeba nam jedynie jakiegokolwiek budulca oraz drzwi.
4.3 (głosów: 3)
Art napisany przez Mesashii

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Fortnite Fortnite - podsumowanie Sezonu 13.

Recenzja Filiq343
2

League of Legends Malzahar - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
3

wot replays - opis stronki

Recenzja Banankowiec2453
4

Jak zdobyć najlepszy miecz w grze - Zenith

Poradnik Janux
5

Recenzja strony giercownia.pl

Recenzja LiquidSnake
6

Star Stable Star Stable - Giercza od konikach!

Recenzja Mheetu
7

Hero Zero Od Zera do Bohatera Czyli jak osiągnąć wysoki poziom w krótkim czasię?| Hero Zero

Poradnik Burixt0n
8

CSGO Prime (B2P) CS:GO i status Prime

Recenzja MartinezGaming
9

Recenzja strony ŁowcyGier

Poradnik Typowypolak nr 1
10

League of Legends Mechaniczny potwór - Urgot

Recenzja LeeCoper
Chat