Jak to działa
Przejdź do gry Plemiona
Plemiona
1 0 237 0
12.12.2017

Plemiona, grać czy nie?

Witam serdecznie!
Przyszedł czas na recenzję jednej z najpopularniejszych gier przeglądarkowych w Polsce. Strategia z 2003 (Polska: 2006r.) roku gatunek MMOSG. Mowa oczywiście o... Plemiona!

Z początku do dyspozycji mamy ubogą osadę, którą rozbudowujemy za pomocą surowców zdobytych z grabieży oraz własnej produkcji. Graczy niezwykle przyciąga klimat stworzony za sprawą miejsca i czasu gry osadzonego w średniowieczu. Dodatkowo przyjemnym jest planowanie swoich posunięć i rozwijanie myślenia strategicznego. Na swojej drodze nie napotkamy jednak tylko przyjaciół. Mapa aż roi się od wrogów, którzy chcieli by położyć swoje lepkie ręce na naszej wiosce. Strzeżcie się ich i sami stańcie się wrogiem dla swoich nieprzyjaciół. Poniżej moja historia zdobywania wiosek. Później ktoś w końcu i mnie dopadł :)
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Plemiona to także gra społecznościowa. Umożliwia nam ona kontakt z innymi graczami (w szczególności za pomocą forum w tzw. "plemieniu" - gildii, klanie) oraz możliwość współpracy z innymi członkami społeczności Plemiona np. w przejęciach innych osad. Można poznać naprawdę ciekawych ludzi.

Co do samej grywalności, może brak grze ciekawej fabuły, ale gdyby takowa istniała była by zapewne jedynie pretekstem do samej gry. Bogactwo mechanizmów sprawia, że najpierw grę trzeba nieco poznać, zanim osiągniemy coś więcej. Przykładem mogą być tzw. kliny, czyli blokowanie jednostek przejmującej naszą wioskę wbijając się niczym klin między atak ofensywny przeciwnika a jednostki mające na celu przejąć wioskę (te zazwyczaj mają małą obstawę) Cała akcja, 4/5 ataków mieści się w jednej sekundzie, sprawa jest więc ciężka, ale czy to nie brzmi ciekawie i zachęcająco? :D

Poniżej przykładowy screen średnio rozbudowanej wioski
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Za koniec gry uznaje się przejęcie przez jedno plemię wszystkich wiosek na mapie z tzw. odkryciami i utrzymanie ich przez określony czas. Sprawa niezwykle ciężka, ale możliwa, nic tylko próbować :D Opcjonalnie na innych światach wygrywa plemię, które rozwinęło się najlepiej. Do dyspozycji mamy także światy, gdzie gra jest niezwykle szybka w porównaniu do normalnego trybu, także każdy znajdzie coś dla siebie. Dodam, że tryb klasyczny również jest dynamiczny i w późniejszym okresie gry trzeba jej poświęcić trochę czasu, aby wchodząc w grę po przerwie nie zdziwić się, że nasze wioski pod sobą ma już ktoś inny. Podsumowując, mimo iż faktycznie gry wpierw trzeba się nauczyć, to nic nie stoi na przeszkodzie aby spróbować. A nóż przypadnie nam do gustu i wygramy jakiś świat? Wspomnę taże, że kontynuacją gry jest Tribal Wars 2, co pokazuje, że Plemiona mimo wieku wciąż się rozwijają i nie stoją w miejscu. Oby Wasze wioski były w podobnej sytuacji! :)
Plemiona, grać czy nie? 5.0 1
1 0
Art napisany przez Rockney

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Jaka jest najlepsza gra Battle Royale?

Recenzja Porarzo
2

Czy istnieje CS GO na przeglądarkę??

Poradnik Porarzo
3

Roblox Jak zdobyc darmowe robuxy? [Bananki.pl]

Video Mr Gracjan
4

Call of War Call of War- recenzja [Nowa wersja]

Recenzja KociarzGamer
5

MovieStarPlanet MSP- Co można robić w grze? warto?

Recenzja zuziakiki 123
6

Mass Effect 1 - Brak szacunku

Recenzja LiquidSnake
7

Zarabianie bananków!

Poradnik KowalPl
8

Jak zarabiać bananki? Poradnik inny niż wszystkie!!!

Poradnik Seb0L03
9

Najlepsze wtyczki do Steam!

Poradnik JestemKacper
10

Wiedźmin 3 Dziki: Gon - Świetna, a co najważniejsze polska produkcja!

Recenzja JestemKacper
Discord