Jak to działa
Przejdź do gry Plemiona
Plemiona
5.0 1 676 0
03.08.2018

Plemiona- Klasyka gier przeglądarkowych

Tekst ten pragnę poświęcić grze pod tytułem Plemiona. Jest to przeglądarkowa strategia czasu rzeczywistego dla dużej liczby graczy stworzona w 2003 przez studio InnoGames GmbH. Akcja osadzona jest w średniowieczu.
Skromne początki
Na start każdy gracz otrzymuje małą osadę, składającą się z raptem kilku budynków. Naszym pierwszym zadaniem będzie zapewnienie zaplecza surowcowego. W miarę upływu czasu przyjdzie nam postawić mury, wybudować koszary, wznieść warsztaty, zbudować machiny oblężnicze, a z czasem spróbujemy poszerzyć nasze włości o kolejne osady. A jeśli odpowiednio zadbamy o zrównoważony rozwój nasze wioski staną się warownymi miastami. Ale jak wiadomo nie samą budową średniowiecze stoi, bowiem inni gracze będą mieć chętkę na nasze ziemie, podobnie jak my na. Tak więc nie unikniemy licznych starć, zaś o każdą osadę trzeba będzie walczyć.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Na koń, rycerze
W Plemionach mamy bardzo wiele dostępnych jednostek, dzielą się one na dwa podstawowe typy, mianowicie wojska defensywne np. pikinierzy, łucznicy czy miecznicy i ofensywne takie jak topornicy, lekka kawaleria, czy łucznicy konni. Są również wszechstronni ciężcy kawalerzyści, oraz przeznaczeni do pozyskiwania informacji zwiadowcy. Nie można również zapomnieć o machinach oblężniczych, reprezentowanych przez katapulty i tarany. Są również szlachcice odpowiedzialni za przejmowanie wrogich osad. Każda jednostka ma swoje słabsze i mocne strony, zaś kluczem do zwycięstwa jest odpowiednie skomponowanie armii tak do ataku, jak i do obrony. Jednak zanim przyjdzie nam zebrać armię zdolną do zajęcia wioski wroga będziemy mogli napadać osady innych graczy lub osady niczyje zwane wioskami barbarzyńców, aby ograbić je z surowców w celu odciążenia naszego przemysłu.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Przetrwać można tylko w stadzie
Samodzielne przetrwanie w wielkim świecie pełnym łapczywych na twoje włości konkurentów nie jest łatwe. Dlatego gracze mogą łączyć się w tytułowe plemiona, aby współpracować ze sobą, wspierać się, dzielić się surowcami, czy też koordynować wspólne działania wojenne. Będąc szczerym, gracz bez plemienia nie jest w stanie przetrwać nawałnicy mieczy, dlatego sugeruję szybko dołączyć do jakiejś, społeczności, w przeciwnym wypadku zostaniemy wchłonięci bez trudu przez inne mocarstwa.
Strategia w przeglądarce
Plemiona mimo wielu lat na karku wciąż są rozwijane dzięki czemu nadal gra w nie masa graczy. Uboga ale klimatyczna oprawa graficzne spełnia swoje zadanie ciesząc oko a zarazem pozwalając na działanie gry nawet na bardzo wolnym łączu internetowym. Plemiona są też świetnym wyborem do gry z przyjaciółmi oraz nawiązywania nowych znajomości. Ze swej strony chciałbym polecić plemiona wszystkim którzy lubują się w grach strategicznych, jednak z jasnych przyczyn gracze szukający wartkiej akcji nie mają w Plemionach czego szukac.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez JanuszB

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Brawl Stars Brawl Stars - przedstawienie postaci

Tutorial WiktoriaBananek!
2

Crossout Crossout - Oficjalna recenzja gry!

Recenzja Malfour
3

FIFA - Najprzydatniejsze sztuczki

Poradnik Mikros06
4

World of Warships Recenzja Algerie czyli francuskiego krążownika VII poziomu

Recenzja Seweryn_16
5

Realm of the Mad God

Poradnik Fragorski
6

Metin2 Moje spotkanie po latach z Metin 2.

Recenzja Kruciak
7

Garry's Mod (B2P) Jak to jest z tymi mapami?

Poradnik Natalia280
8

Star Stable Jak zakupić Star Ridera przez telefon?

Tutorial LoveBanankiPL
9

CSGO Prime (B2P) NRG Esports - omówienie drużyny.

Poradnik lynnSSky
10

Jak zostać milionerem w Farming Simulator

Poradnik MatiSzelka007
Chat