Jak to działa
Przejdź do gry Shakes & Fidget
Shakes & Fidget
5.0 1 1879 0
25.02.2018

Podstawowe miejsca występujące w grze

Po wejściu do gry, z lewej strony okna ujrzymy szereg przycisków. Każdy z nich odpowiada budynkowi w mieście, do którego możemy przejść. Mimo, że gra posiada szczątkowy samouczek, postaram się pokrótce objaśnić znaczenie każdego miejsca.

1. Karczma.
Karczma jest miejscem, w któej będziemy spędzać najwięcej czasu. Oprócz małej minigry hazardowej, możemy tutaj wykonywać misje, za które otrzymamy złoto oraz EXP. Wykonywanie misji w karczmie jest niezbędne do rozwoju postaci. Warto także zwrócić uwagę na przycisk "WC" zaznaczony na poniższym obrazku strzałką. Znaczenie znaku WC zrozumiecie jednak później, a mianowicie w okolicach setnego poziomu doświadczenia.

2. Arena
Słowo "arena" mówi samo przez się. Arena to miejsce, gdzie możemy mierzyć się z dowolnymi, wylosowanymi przez grę przeciwnikami.

3. Warta
Warta to budynek, który zazwyczaj odwiedzamy jako ostatni. Gdy danego dnia kończymy grę, warto ustawić sobie wartę na 10 godzin - gdy następnego dnia wrócimy do gry, będą na nas czekaly nowe fundusze.

4. Zbrojownia i gabinet magii
Zbrojownia i gabinet magii to najzwyczajniejsze w świecie sklepy. Może nie oferują one aż tak dobrych przedmiotów jakie mogą wypaść chociażby w lochach, ale lepszy rydz, niż nic.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
5. Stajnia
Stajnia to miejsce, które w zamian za złoto lub grzybki oferuje wierzchowce, które skracają czas oczekiwania na misje w karczmie.

6. Pupile
Pupile to zakładka, do której dostęp uzyskują gracze po 75 poziomie doświadzenia. Trudno nie odnieść wrażenia, że machanika pupili jest zainspirowana popularnymi Pokemonami na konsole Nintendo. Pupile w SFGame, podobnie jak Pokemony w pierwowzorze, mogą być kolekcjonowane oraz wystawiane do walk z innymi pupilami.

7. Dr Abawuwu
Dr Abawuwu to najzwyczajniejsze w świecie koło fortuny, tyle że nazwane dość pokracznie. Tytułowy Dr Abawuwu pozwala nam wygrać kilka ciekawych przedmiotów, takich jak grzybki, złoto czy materiały do rozbudowy twierdzy.

8. Grzybiarz, jak sama nazwa wskazuje, zaopatruje nas w grzybki - walutę premium Shakes&Fidget. Gra obsługuje większość popularnych form płatności, więc nie powinno być problemów z ewentualnym przemienieniem naszej prawdziwej gotówki w grzybową formę.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
9. Postać
Postać to okno postaci - czyli tutaj bez żadnych wydziwień. W oknie postaci możemy naszą postać ubrać, przejrzeć ekwipunek, zobaczyć statystyki i edytować widoczny dla innych opis postaci.

10. Poczta
Tu również bez żadnych niespodzianek. Poczta to poczta. Możemy tu przeglądać wiadomości od innych graczy, zaproszenia do gilii oraz dzienniki walk, które były prowadzone przez naszą nieobecność.

11. Gildia
Gildie, klany, organizacje, stowarzyszenia.. gry różnie to nazywają, a tak naprawdę chodzi o to samo. Shakes & Fidget również nie było w tym względzie gorsze i zaimplementowało swój własny system gildii, który jest dość przyzwoity. Gildie mogą ze sobą walczyć, wspólnie eksplorować lochy, wpłacać złocisze do wirtualnego skarbca, rozwijać statystyki. Jedno jest pewne - warto w jakimś klanie być. Jeśli nie mamy żadnych znajomych posiadających gildię, to po prostu dołączmy do jakiejkolwiek. Przyjemność z grania w grupie zawsze jest większa.

12. Sala chwały
Czyli ranking. Tutaj również bez żadnych wydziwień. Ranking jest. I działa. I to by było na tyle.

13. Lochy
Lochy to miejsce, w którym - mówiąc potocznie - bijemy bossów. Klucz do pierwszego lochu możemy zdobyć już nawet na 10 poziomie doświadczenia. Potwory w lochach są bardzo silne i można je bić jedynie z określonym interwałem, ale możemy zostać za to wynagrodzeni rzadkim przedmiotem, który ma szansę wylecieć z potwora.

14. Twierdza
Twierdza to właściwie temat na osobny poradnik, ale co nieco mogę na ten temat powiedzieć. Twierdza to właściwie gra w grze - jest to taka uproszczona mini-strategia, w której naszym zadaniem jest budowa twierdzy i ochrona surowcow. Twierdzę można wybudować na 25 poziomie doświadczenia, a wymaga to uiszczenia opłaty w wysokości 100 sztuk złota. Do budowy większości budynków w twierdzy potrzebne będzie nam drewno i kamień, które produkowane są (jakże oryginalnie) przez chatę drwala i kamieniołom.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Shirock

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

League of Legends Poradnik tragarza, czyli jak carrować.

Poradnik lipko007
2

Lineage II Lineage II - czy warto?

Recenzja Kalamondin
3

MovieStarPlanet MSP Jak zacząć w msp? Poradnik dla początkujących

Poradnik AnitovaBanankova
4

Shakes & Fidget Najlepsze taktyki w Shakes & Fidget #2 - Statystyki i lochy

Poradnik FRACKOWIAK
5

POU Pou - przedstawienie gry

Poradnik yeonrie
6

Star Stable Gra o koniach pełna przygód- doskonałe określenie!

Recenzja pupkacz
7

Animal Jam Animal Jam, gra idealna dla najmłodszych !

Recenzja Osa1020
8

CSGO Prime (B2P) Counter Strike GO - Aktualizacja

Recenzja wegorz08
9

Shakes & Fidget Poradnik do gry Shakes and Fidget dla początkujących

Poradnik Karudek
10

MovieStarPlanet MSP Jak szybko zarobić dużo StarCoins na MovieStarPlanet?

Poradnik Arines
Chat