Jak to działa
Przejdź do gry Shakes & Fidget
Shakes & Fidget
5.0 1 422 0
27.07.2018

Shakes and Fidget- Przygoda w przeglądarce

W tym tekście chciałbym przedstawić grę przeglądarkową Shakes and Fidget. Ukazała się ona w 2009 roku, a stworzyła ją firma Playa Games. Świat i historia oparta jest na komiksie o tym samym tytule, który powstał pierwotnie jako parodia popularnej gry MMO World of Warcraft. Shakes and Fidget: The Game reprezentuje gatunek przeglądarkowych MMO RPG w systemie free to play, opartych na wykonywaniu czasowych misji. Grę stworzono na silniku flash.
Naprzód, ku przygodzie
Zabawę w Shakes and Fidget rozpoczniemy od stworzenia własnej postaci. Najpierw wybór płci i rasy. Mamy osiem nacji: ludzi, orków, elfy, mroczne elfy, krasnoludy, gobliny, gnomy oraz demony. Każda z nich ma silne i słabe strony , ukazane w postaci modyfikatorów do umiejętności. A tych mamy pięć: siła, zręczność, inteligencja, wytrzymałość i szczęście. Po wyborze rasy należy dobrać klasę. Do wyboru mamy cztery: Wojownik, Mag, Zwiadowca oraz niedawno dodany Zabójca. Po podjęciu wyboru można dobrać wygląd zewnętrzny postaci. Następnie należy nadać imię i dopełnić formalności związanych z rejestracją.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Witaj, podróżniku!
Po wejściu do gry ukaże się nam miasto, które będzie głównym obszarem naszej gry. W miasteczku każdy budynek odpowiada za inną aktywność. Aby usprawnić przemieszczanie się pomiędzy konkretnymi budynkami do gry zaimplementowano pasek pozwalając przenosić się jednym kliknięciem. Najwięcej czasu spędzać będziemy w karczmie, gdzie przyjmować będziemy misje czasowe. Będzie to nasze główne źródło złota i doświadczenia. W miarę zdobywania wyższych poziomów w zadaniach z karczmy otrzymamy klucze dające dostęp do lochów, w których przemierzając kolejne piętra będziemy mogli zdobyć masę doświadczenia oraz potężne przedmioty. Za zdobyte złoto będziemy mogli rozwinąć nasze umiejętności i kupić przedmioty w Zbrojowni i Gabinecie magii. Innym źródłem dochodu poza zadaniami jest wielogodzinna praca na warcie (świetna, gry gracz idzie spać). Mamy też możliwość walki przeciw innym graczom na Arenie, gdzie zdobędziemy cześć, która podniesie naszą pozycję w Sali chwały. W stajni możemy nająć wierzchowca, za pomocą którego skrócimy czas zadań. Każda postać ma do wyboru cztery. I jak można się domyślić, im droższy tym lepsze efekty. W Shakes and Fidget poza złotem istnieje jeszcze jedna waluta. Są to grzyby. Za ich pomocą zyskamy dostęp do lepszych wierzchowców, oraz będziemy mogli wykonać więcej misji. Możemy je pozyskać u handlarza grzybów poprzez mikrotransakcje. Metod płatności jest sporo i są dość standardowe, więc nie będę ich tutaj omawiał. Wspomnę za to że grzyby można pozyskać również w questach z karczmy, w postaci przypadkowego dropu. Grzyby są również jedną z wielu nagród dostępnych na kole fortuny, które znajdziemy w wozie doktora Abawuwu, gdzie każdego dnia przysługuje nam darmowy obrót, jednak za kolejne trzeba zapłacić. Shakes and Fidget pozwala nam również na zbieranie oraz wystawianie do walki własnych pupili przeciw stworkom innych graczy. Gra daje również możliwość budowy i rozwoju własnej twierdzy, której będziemy bronić i w której zrekrutujemy wojska do ataku osad innych graczy.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Stań u boku innych bohaterów
Shakes and Fidget pozwala nam na założenie gildii lub dołączenie do już istniejącej. Gildie pozwalają na zrzeszanie graczy i wykonywanie wielu wspólnych działań. Tak więc gdzy już znajdziemy się w takowej będziemy mogli rozbudowywać naszą siedzibę ze wspólnie zebranych pieniędzy, co da nam bonusy do zdobywanego złota i doświadczenia. Otrzymamy możliwość atakowania innych gildii oraz zmuszeni będziemy bronić się przed ich zemstą. Ale zdecydowanie najciekawsze w mojej opinii są wspólne wyprawy na lochy gildii, gdzie zmagać się będziemy z masą potworów, aby dobrać się do bossa, by potem zaszlachtować i jego.
Lochy, smoki, magia i miecz- wszystko za wiaderko internetu

Shakes and Fidget jest oparta na silniku flash. Jedynym wymaganiem jest dostęp do internetu. Istnieje również możliwość pobrania gry na urządzenia mobilne. Komiksowa grafika jest bardzo przyjemna dla oka. Udźwiękowienie walk również trzyma poziom. Ubogie animacje świetnie wpisują się w chumorystyczny klimat gry. Treść zadań jak i wszystkie opisy tryskają sarkazmem, żartem i satyrą. Warto wspomnieć o bogatym bestiariuszu w którym obok kreatur znanych z uniwersów fantasy znajduje się wiele prześmiewczych wariacji oraz nawiązań do kultury popularnej. Kończąc, chcę polecić grę każdemu, kto szuka niezobowiązującej rozrywki na długie wieczory lub do poklikania w pracy. Bardziej ambitnych zachęcam do walki o czołowe miejsca w sali chwały, oraz życzę wszystkim miłego levelowania.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez JanuszB

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Grand Theft Auto V (B2P) Jak z GTA V zrobić ,,prawdziwe życie"

Poradnik Namirt
2

MovieStarPlanet MSP 5000 Fame w krótkim czasie?! - Suknia Fame Lady,Koszulka Drip oraz tradycyjne wbijanie lvl

Poradnik LoveBanankiPL
3

Hero Zero Poradnik do Hero Zero

Poradnik Stykuś
4

Fortnite Fortnite Dla Początkujących

Poradnik Kubapiekus
5

BlockStarPlanet Blockstarplanet - recenzja

Recenzja WiktoriaBananek!
6

Jak szybko i skutecznie zdobywać Bananki?

Poradnik Kamcio98
7

Minecraft Dlaczego jesteśmy tak uzależnieni od różnych trybów gry?

Recenzja OSKKKKAAAARRRRR
8

AD 2460 AD 2460 - Recenzja gry!

Recenzja Malfour
9

Realm of the Mad God - Archer

Poradnik Fragorski
10

My Little Farmies Jak szybko nabić lv w My Little Farmies

Poradnik Bananek2012
Chat