Jak to działa
Przejdź do gry Team Fortress 2
Team Fortress 2
5.0 1 1114 0
17.03.2018

"Jest M2 na Pyro?!", czyli poradnik do airblasting

Witam.
W tym poradniku dowiecie się co to jest airblasting, co on dodaje i jak go można efektywnie użyć.
Zapraszam!
Airblasting (nazywany też pressure blasting, compression blasting) to drugorzędny atak dla wszystkich podstawowych broniach Pyro (oprócz Flogistynatora). Został on dodany 19 czerwca 2008 roku w "Aktualizacji Pyro". Ma kilka, a nawet kilkanaście zastosowań. Airblasting ma głównie znaczenie defensywne, lecz może też być dobrze użyty w pushach.

ODPYCHANIE POCISKÓW
Jeden z głównych ról compression blastingu jest odpychanie wszystkich pocisków nie-hitscanowych (jedynym wyjątkiem są strzały z Prawego Bizona). Pociski odbite są przenoszone na stronę twojej drużyny i zadają Mini-Kryty (35% więcej obrażeń niż zwykle; wyjątek: Bomby Samoprzylepne). Co lepsze, można zmienić tor pocisku nie tylko o 180 stopni, ale dowolnie, we wszystkich osiach. To może być przydatne np. kiedy zamiast zairblastować rakiety z powrotem na Żołnierza, to możesz niespodziewnanie rozwalić Działko Strażnicze, albo pomóc swojemu Inżynierowi, pomagając odbijać bomby samoprzylepne. Ale uwaga, niektóre pociski trzeba odbijać inaczej, np. granaty Demomana trzeba odbijać pod kątem.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
ODPYCHANIE GRACZY
Nie tylko możesz odpychać pociski, ale też innych graczy! Odepchnięcie kogoś obezwładnia go przez chwilę, co można wykorzystać np. w klasycznej taktyce "Combo Pyro" ("Puff and Sting"). Polega ona na tym, że trzeba podpalić przeciwnika, odrzucić go na ścianę, a potem zmienić broń na taką, która zadaje kryty/mini-kryty przeciwnikom podpalonym i strzelić w niego. Możesz odpychać graczy, co pushują Uberem, żeby prawie kompletnie to skontrować. Albo kogoś odepchnąć do klifu czy do Działka Strażniczego twoich Inżynierów.
Ostatnio w Jungle Inferno zmieniła się fizyka pressure blastingu. Odbija się on od podłóg, a więc jak wycelujesz w nogi gracza, wystrzelisz go bardzo wysoko. Ta umiejętność może też być użyta w Mann Vs. Machine do odpychania robotów z dużą liczbą zdrowia w pułapki na mapie.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
DRUGORZĘDNE ZASTOSOWANIA I PORADY
- Airblast może zgaszać twoich towarzyszy! Możesz dostać wielkie dzięki od swojego przyjaciela w walceza uratowanie go, a do tego dostaniesz 20 punktów zdrowia!
- Demoman goniący cię tarczą? Odpchnij go! To kompletnie anuluje jego szarżę, ale może dalej cię zabić, gdy jego broń ma większy zasięg.
- Jedną z zaawansowanych taktyk (ale trochę już bezużytecznych w tych czasach) jest Airblast Jumping. Polega on na odbiciu rakiety/granatu tak, abyś skoczył wysoko i zaskoczyć swoich wrogów!
- Można użyć rakiet Działka Strażniczego żeby zabić Inżyniera. Czyni to jego destrukcję o wiele łatwiejszą.
- Twój timing jest "taki se" i nie możesz niczego odbić? Polecam mapę tr_walkaway! Można tam ćwiczyć prawie każdą taktykę lub po prostu trochę się pobawić.

Mam nadzieję, że ten poradnik wam pomoże w grze Pyrkiem. Jeżeli się wam spodobało i/lub pomogło, możecie zostawić lajka, nawet jeżeli to nic nie zmienia. Zdjęcia zostały użyte za zgodą autorów.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez hubciosup

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Brawl Stars Moja opinia na temat tej gry

Recenzja M0rliny123
2

Jak szybko i skutecznie zdobywać Bananki?

Poradnik Kamcio98
3

CSGO Prime (B2P) Jak zrobić swój własny unikalny plik autoexec cz.3

Poradnik Seb0L03
4

League of Legends Kilka porad dla SUPPortów i nie tylko.

Poradnik Saphirkka
5

Rust (B2P) Pierwszy dzień - Jak przeżyć

Recenzja wegorz08
6

CSGO Prime (B2P) Najlepsze skórki do kos w cenie poniżej 50$!

Poradnik JestemKacper
7

MovieStarPlanet MSP Recenzja najnowszego motywu - Light Up The Sky (Grudzień 2021 - Styczeń 2022)

Recenzja Sylwiszel
8

MovieStarPlanet MSP Dlaczego lubię MSP? Oto właśnie artykuł o tym

Recenzja Narutomanki
9

Hero Zero Krótka opinia o grze Hero Zero

Recenzja Roxipl1
10

SUPERHOT! SUPERHOT!- recenzja

Recenzja Boomboxpl
Chat