Jak to działa
Przejdź do gry World of Tanks
World of Tanks
5.0 1 381 0
20.02.2022

Karawana handlowa w World of Tanks

W dniach od 15 do 20 lutego, w World of Tanks miało miejsce wydarzenie o nazwie "Karawana Handlowa". Wydarzenie polegało na tym, że w czasie Karawany Handlowej, można było nabyć czołgi premium, kamuflaże, style 3D, dni konta premium, wyposażenie i inne tego typu rzeczy, za kredyty, złoto oraz obligacje. Codziennie dostępne były 3 darmowe tasowania dostępnych zestawów. Jeżeli wykorzystaliśmy te 3 tasowania, to za każde kolejne tasowanie musieliśmy płacić 75 000 kredytów. Każdy zestaw mógł dostać zniżkę nawet do 25%!. Aby zwiększyć poziom zniżki, gracze musieli zagłosować na zestaw, klikając serduszko. Im więcej głosów, tym większy poziom zniżki. Można było także zachować jakiś zestaw, jeżeli potrzebowaliśmy więcej czasu na zastanowienie się, czy warto go kupić. Można było zachować do 6 zestawów. Należy też wspomnieć o tym, że każdy zestaw był dostępny w ograniczonej ilości. Ilość dostępnych zestawów wskazywały 3 kreski.

  • Jeżeli wszystkie były zapełnione, to znaczy, że zestawów jest dużo
  • Jeżeli tylko 2 były zapełnione, to znaczy, że zestawów jest coraz mniej
  • Jeżeli jest tylko jedna kreska, to znaczy, że zestawów jest bardzo mało i wszystkie zostaną niedługo wyprzedane
Grając w tę grę możesz zdobyć 470 Graj

To, jaki dostaniemy zestaw było zupełnie losowe. Ciekawostką jest, to, że można było trafić na oferty zestawów, które kosztowały tylko 1 kredyt! (słownie: jeden kredyt!). Do takich ofert należało kilka kamuflaży oraz czołg Astron Rex.

Wśród możliwych do zdobycia czołgów, pojawił się nowy radziecki czołg premium VIII tieru, Kirovets - 1 razem ze stylem 2D "czarny marmur". Według tego co mówili gracze, wyprzedał się on w 3 godziny od momentu startu wydarzenia. Można było go kupić za 15 000 000 kredytów. Do zdobycia był także rzadki czołg T 22 Medium, który kosztował 25 000 obligacji. Były także oferty, które pozwalały wypożyczyć niektóre czołgi premium na pewien okres (za kredyty). Niestety wydarzeniu towarzyszyły problemy techniczne. Już na samym starcie, ekran wydarzenia się zacinał i nie działały niektóre przyciski. Był problem z zachowaniem zestawu na później, jego kupnem oraz tasowaniem, które zostało przyjęte negatywnie przez graczy. Bowiem po kliknięciu przycisku "tasuj", ekran wydarzenia się zawieszał, a następnie pokazywała się informacja, że wydarzenie jest niedostępne z powodu problemów technicznych. Po ponownym wejściu w ekran wydarzenia okazało się, że proponowany zestaw nie został zmieniony, a darmowe tasowanie zostało zużyte. Dokładnie tak samo wyglądało z płatnym przetasowaniem. Kredyty zostały pobrane z konta, a oferta się nie zmieniła.


Grając w tę grę możesz zdobyć i 550 Graj

Inną rzeczą, która wywołała poruszenie wśród społeczności World of Tanks, był brak listy pojazdów, które się już wyprzedały. Najpierw na fanowskich stronach pojawiły się nieoficjalne listy przedmiotów, które nie są już dostępne do kupna. Wargaming.net dopiero po dwóch dniach od startu wydarzenia, dodał na swojej stronie listę czołgów i przedmiotów, które nie są już dostępne w sprzedaży. Według mnie wydarzenie "Karawana Handlowa" (podobnie jak poprzedni event "Licytacje" zastąpiło w tym roku Czarny Rynek, a według krążących pogłosek, samego Czarnego Rynku ma nie być w tym roku. Plusem "Karawany Handlowej" na pewno była możliwość zdobycia czołgów premium za kredyty, złoto lub obligacje (na stałe, jak i wypożyczenie), wyposażenia, kamuflaży i innych rzeczy. Do minusów tego wydarzenia z pewnością należą:

  • problemy techniczne
  • duża losowość proponowanych zestawów, a w związku z tym konieczność wydania zbyt wielu kredytów na przetasowania
  • brak listy i poinformowania graczy o dostępności danych ofert. Dopiero w późniejszym czasie dodano listę niedostępnych ofert na oficjalnej stronie

Na zakończenie dodam jedynie, że według mnie lista przedmiotów powinna się zmieniać każdego dnia albo każdego dnia powinny być dodawane nowe pojazdy. Najwięcej wartościowych przedmiotów wyprzedało się w 2 dni od startu wydarzenia, także dalsza zabawa nie ma już sensu. Aczkolwiek ja jestem zadowolony, ponieważ kupiłem to co chciałem, a jedynym problemem były problemy techniczne.

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Bart1607

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Sam w ciemności. Recenzja Alan Wake

Recenzja Tybero
2

Star Stable Konie fryzyjskie-star stable

Recenzja Julaa._.horse
3

Shakes & Fidget Shakes & Fidget recenzja

Recenzja Porarzo
4

League of Legends Nautilus - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
5

League of Legends Viego - Poradnik jak grać [11.8]

Poradnik kayenek
6

CSGO Prime (B2P) Jak poprawić swoje umiejętności/movement ?

Poradnik kaynis
7

Retro Sektor II. Recenzja Gothic 2

Recenzja Tybero
8

Retro Sektor IX. Codename : Panzers Faza Druga

Recenzja Tybero
9

CSGO Prime (B2P) Skiny, które mają inne elementy

Poradnik JestemKacper
10

Rocket League (B2P) Rocket League-nowy event

Recenzja Gitarz
Chat