Jak to działa
Przejdź do gry World of Tanks
World of Tanks
5.0 1 1849 0
22.06.2017

M4 Sherman-Postrach kartonowych czołgów.

W tym artykule pragnę opisać wam technikę gry , a także zachęcić was do zagrania tak świetnym czołgiem średnim, jakim jest czołg V Tieru M4 Sherman. Co prawda sam czołg wymaga specyficznego stylu gry, lecz ten w połączeniu z haubicą 105mm i dobrym opuszczaniem lufy daję przeogromną frajdę z gry.
Ale zanim rozpoczniemy omawianie tego pojazdu i stylu gry, pragnę wam zaprezentować kilka faktów historycznych o tym czołgu.
Sam czołg jest wersją rozwojową M3 Lee ( USA ) bądź też Grant ( UK ), i choć nie jest do nich podobny to składa się z tego samego zawieszenia i wielu podzespołów. Był on produkowany w latach 1942-45 a jego wersja z haubicą 105mm aż 800 razy opuściła fabrykę zbrojeniową. Po raz pierwszy w warunkach bojowych został sprawdzony pod El Alamein, i nękał żołnierzy III Rzeszy aż do samego zakończenia wojny.

Nagłówek jest nieprzypadkowy, gdyż nasze działo zadaje średnio 410 uszkodzeń przy 53cm penetracji. A to gwarantuję nam że większość czołgów IV i III Tieru zdejmujemy jednym strzałem a V i wyższym Tierom zadajemy poważne uszkodzenia. Radzimy sobie bezproblemowo z Kw-1 tylko pod warunkiem że użyjemy ( goldowej ) amunicji w ten sposób mamy pewność że temu postrachowi pól bitewnych zadamy maksymalne uszkodzenia.
Grając w tę grę możesz zdobyć 470 Graj
Jeżeli chcemy robić dobre wyniki tym czołgiem musimy przestrzegać kilku prostych zasad:
1.Nie pokazywać boku ( w miarę możliwości ) naszego pojazdu gdzie nasz pancerz nic nie odbija.
2.Korzystać z opuszczania działa i grać na tzw. "hull-down"
3.Umiejętnie korzystać z mobilności którą posiadamy.
4.W kłopotliwych sytuacjach nie bać się używać gold pestek.

AD1. Jeżeli chcemy objechać czołg ciężki, który jest asekurowany przez drugi to nie róbmy tego wstrzymajmy się i poczekajmy aż sytuacja będzie dla nas dogodniejsza, bo nasz boczny pancerz ( 38mm ), przebijają nawet III Tiery.

AD2. Pancerz naszej wieży to już ( 76mm ) odpowiednio kątowany może odbić nie jeden pocisk, dodatkowo jarzmo naszego działa często przyjmuje ( za 0dmg ). Drugą sprawą jest to, że posiadamy aż -12 stopni opuszczania działa co daje nam ogromne możliwości, musimy z nich tylko umiejętni skorzystać.

AD3. Jeżeli losowanie nam sprzyja to nie rozbijamy campingu w krzach niedaleko bazy, tylko jesteśmy czołem uderzenia, które dzięki mobilności i działu toruje drogę sojusznikom.

AD.4 Jeżeli zostaliśmy sami na 3 czołgi ciężkie wroga, bądź też sytuacja zaprowadziła nas w kozi róg nie możemy bać się używać pocisków złotych, to one często mogą przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę. UWAGA Tymi pociskami należy należy celować w " goły pancerz ", czyli w miejsca, które nie są zasłaniane przez gąsienice bądź też pancerz warstwowy.

Kolejnym zagadnieniem jest wyposażenie do naszego czołgu. Osobiście polecam zestaw widoczny na zdjęciu powyżej a zatem :
1.Dosyłacz
2.Ulepszony system naprowadzania
3.Powłoka antyrefleksyjna

AD1. Haubica przeładowuje ze 100% załogą i dosyłaczem w 7,77 sekundy, więc nie wyobrażam sobie aby nie mieć go zamontowanego :)
AD2.Nasze działo choć posiada ogromną siłę ognia to czasem celowania i celnością nie grzeszy, więc warto mieć ten 10% bonus do skupiania kółeczka :)
AD3. Gdy jesteśmy na topie to nie jest tak przydatna, lecz gdy wylosuje nas na VII i musimy zostać z tyłu to przydaje się aby mieć lepszy podgląd na sytuację na linii frontu.

Ostatnim punktem jest załoga, która oczywiście powinna posiadać 100% umiejętności, gdyż wtedy po prostu można grać najefektywniej . Dodatkowo polecam umiejętność ( Szósty zmysł ) dla naszego dowódcy, gdyż sami jesteśmy mocno podatni na ataki tego typu czołgów.


JAK GRAĆ:

Styl naszej gry zależy od losowania,gdy jesteśmy na topie, to jesteśmy myśliwym i jeżeli wiemy jakie pojazdy przebijamy i zadajemy im maksymalne uszkodzenia. to bez ogródek wyjeżdżamy na nie, krótko celujemy ( haubica ma słabą celność ) po czym strzelamy i niszczymy, tym samym wysyłając naszego wroga ekspresowo do garażu. Dzięki mobilności, która nie jest najgorsza możemy objeżdżać twardsze cele i celować w ich bok i tył, aby jak najbardziej zwiększyć szanse na oddanie strzału za 410 punktów hp.

Lecz jeżeli nie mamy tyle szczęścia i musimy się zmierzyć z VI i VII wtedy bardzo przydatna jest umiejętność robienia " hull-down " czyli ukrywania kadłuba i wystawiania tylko wieży, i to jak najmniejszej jej powierzchni, aby oddać celny strzał. Wtedy już niestety nie królujemy na polu bitwy, tylko walczymy wymieniając ciosy po 150-250 dmg z wyższymi Tierami. Należy pamiętać że nasz czołg również podatny jest na atak artylerii, która może wyrządzić nam wielką szkodę, dlatego często zmieniajmy pozycję, aby uniknąć niemiłych sytuacji, gdy na początku bitwy nagle ubywa nam połowa naszych punktów hp.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 550 Graj
Do każdego czołgu nawet najlepszy czołgista musi się przyzwyczaić, dlatego nie można się nastawiać że epickie medale będą wpadały jeden po drugim, gdyż jest to po prostu nierealne. Siła tego czołgu polega na tym że może być on "indywidualistą" na polu bitwy, dzięki uszkodzeniom jest on wstanie praktycznie samemu obronić jakąś kluczową pozycję ( przy topowym wylosowaniu ). Z czasem rozgrywania kolejnych potyczek będziecie czuli, kiedy należy wyjechać na przeciwnika zadając mu zabójczy cios, a kiedy należy przyjąć postawę pokory i wycofać się na lepszą pozycję. Polecam ten czołg graczom, którzy niewątpliwie chcą zwiększyć swoje umiejętności w World of Tanks, gdyż przez te 7,77 sekundy ładowania jesteśmy bezbronni lecz musimy tak kreować sytuację, by być po prostu w tym czasie bezpiecznym. Ja osobiście wiele się nauczyłem i widzę poprawie w graniu w tą grę i dlatego chciałbym , abyście i Wy drodzy czytelnicy mogli odkryć moc Shermana ;)
Nie pozostaje nam nic więcej jak wsiąść do naszego M4 Sherman niszczyć czołgi jeden po drugim, przy tym bawiąc się świetnie. Mam nadzieję że poradnik okaże się pomocny i przyczyni się on do polepszenia waszej gry. Osobiście tym czołgiem rozegrałem ponad 400 bitew i jestem dumnym posiadaczem 2 odznak biegłości, dlatego napisałem ten poradnik. Zdaje sobie sprawę, że nie jestem najlepszym graczem na tym czołgu ale jeszcze nikt czegoś podobnego nie napisał.

P.S.Jest to mój pierwszy artykuł więc proszę o konstruktywną krytykę w komentarzach i dobre rady co do moich kolejnych artykułów. Dziękuje :)
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Zielony2605

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Jak zdobyć 800 robux za darmo

Poradnik PanPillager
2

Gacha Life Tak naprawdę chodzi o Gacha Club ale go tu nie ma hah

Tutorial Fire cookiex
3

ENLISTED Enlisted czy Heroes and Generals-która gra jest lepsza?

Recenzja Dercik90
4

Transformice Na jakie umiejętności szamana najlepiej przeznaczać punkty?

Poradnik yeonrie
5

Howrse Czym jest Howrse? I czy warto zagrać

Recenzja Cairo
6

Hero Zero Hero Zero zostań bohaterem

Recenzja KaperoXpompA
7

CSGO Prime (B2P) Najciekawsze tryby serwerów społeczności w CS:GO

Recenzja cerakpl
8

Margonem Margonem - Gra warta uwagi !

Poradnik Maciekyhy
9

MovieStarPlanet MSP JAK ZDOBYĆ UNIKATY NA MSP?!

Poradnik arbuzarares
10

Najlepszy growy thriller ostatnich lat

Recenzja adrianos253
Chat