Jak to działa
Przejdź do gry World of Warships
World of Warships
5.0 1 2561 0
28.08.2017

Torpedy w World of Warships

Witajcie, w dzisiejszym poradniku przedstawię Wam torpedy w grze World of Warships, to jak nimi atakować oraz jak bronić się przed torpedami wroga. (Specjalnie w tym poradniku pominąłem lotniskowce, ponieważ sądzę, że jest to bardziej rozbudowany temat na inny poradnik)

Torpedy posiadają przede wszystkim niszczyciele, kilka krążowników oraz bardzo sporadycznie pancerniki (na przykład Tirpitz). Torpedy mają również samoloty torpedowe na lotniskowcach. Najlepsze torpedy (moim zdaniem) mają niszczyciele japońskie, co w połączeniu z bardzo dobrym kamuflażem może być bardzo groźne dla przeciwnika.

Jak grać okrętami wyposażonymi w torpedy?

Przy grze pancernikiem z torpedami, torpedy powinny być raczej dodatkiem do dział głównych, obroną przed bardzo blisko znajdującymi się okrętami przeciwnika lub powinny być wykorzystane wtedy, kiedy nasze działa główne są przeładowywane.
Grając krążownikiem, powinniśmy używać zależnie od sytuacji dział i/lub torped. np. kiedy znajdziemy się blisko pancernika, najlepszym wyjściem będzie użycie torped, ponieważ mogą one spowodować u niego większe uszkodzenia niż ostrzał działami głównymi, natomiast na dalsze dystanse lepiej stosować działa główne, bo torpedy mogą nie dopłynąć do przeciwnika, lub może je łatwo ominąć.
Kiedy sterujemy niszczycielem, najlepiej trzymać się blisko, lecz nie dać się wykryć i atakować z zaskoczenia. Kiedy podpłyniemy do przeciwnika blisko, tak że nas zauważy, ale jeszcze nie mamy pewności, że torpedy trafią, to dobrym rozwiązaniem będzie użycie zasłony dymnej. Przeciwnik może wtedy podpłynąć do nas celem np. wyświecenia nas dla drużyny, a wtedy zatopienie go staje się formalnością, bo z tak bliskiej odległości nie będzie w stanie ich ominąć.
Grając w tę grę możesz zdobyć 800 Graj
Najłatwiejszym i najlepszym celem są wrogie pancerniki i lotniskowce, a najlepiej jak są obrócone do Ciebie burtą. Są dosyć powolne i mało skrętne, przez co trudno będzie im wyminąć nasze torpedy. Minusem atakowania pancerników jest to, że dobry gracz w pancerniku może zniszczyć jedną, dobrze wymierzoną salwą np. nasz niszczyciel (jeśli nim sterujemy). Natomiast minusem atakowania lotniskowców jest to, że swoimi bombowcami torpedowymi i nurkującymi, może powodować u nas pożary lub zalania, albo może nas po prostu zniszczyć dobrze wymierzonymi torpedami. Dlatego trzeba nieustannie manewrować i strzelać pociskami OB, żeby jego samoloty nie mogły startować i lądować (istnieje niestety umiejętność kapitana, która powoduje, że nawet płonący lotniskowiec pozwala na start i lądowanie samolotów).
W przypadku walki z niszczycielami i krążownikami, trzeba bardzo się zbliżyć, żeby przeciwnik nie miał szansy na uniknięcie. Istnieje też mała szansa, że przeciwnik się zagapi / nie zorientuje, że z połowy mapy płyną na niego torpedy, ale to się przeważnie nie zdarza :P

Jak atakować torpedami?

Przy atakowaniu torpedami po namierzeniu przeciwnika (domyślnie klawisz X) pojawia nam się szary pasek, który bierze pod uwagę:
-prędkość naszych torped,
-prędkość przeciwnika,
-odległość naszego okrętu od okrętu przeciwnika,
-kurs przeciwnika.
Pasek ten, pokazuje nam gdzie mamy strzelać, żeby trafić przeciwnika. UWAGA, gra bierze pod uwagę OBECNY kurs i prędkość przeciwnika, dlatego kiedy zmieni kurs lub prędkość torpedy go nie trafią, albo trafi najwyżej jedna lub dwie, więc nie należy atakować stosując się do tego wskaźnika, można się nim jedynie sugerować. Dobrym sposobem jest wystrzelenie jednych torped mniej więcej tak, jak wskazuje szary wskaźnik, drugich trochę obok, a trzecie można również wystrzelić (jeśli się je ma) lub zostawić je przeładowane na później.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 960 Graj
Nie polecam używać szerokiego trybu ostrzału, ponieważ torpedy BARDZO się wtedy rozchodzą, przez co w cel trafi ewentualnie jedynie środkowa, albo żadna, bo przeciwnik będzie mógł je łatwo ominąć.

Jak unikać torped?

Przede wszystkim nie siedź cały czas na przybliżeniu i używaj tego prawego przycisku myszy, żeby trochę się porozglądać i nie pozwól zbliżyć się do siebie i sojuszników przeciwnikowi uzbrojonemu w torpedy. Jeśli się nie uda i przeciwnik zbliży się i będzie miał Cię w zasięgu torped, zmieniaj prędkość i kurs, zmyli go to, i albo wystrzeli torpedy, które nie trafią, albo zrezygnuje i zajmie się innym celem. Możliwe jest też, że poczeka, i podpłynie, a wtedy ciężej będzie Ci uniknąć torped. Kiedy dojdzie do sytuacji, że torpedy zostały już wystrzelone i płyną prosto na Ciebie, najlepiej zmniejszyć prędkość do 1/4 i skręcać tak, aby dziób był ustawiony przodem do torped, i wtedy po prostu między torpedami przepłynąć, albo odwrócić się tyłem do torped i czekać aż torpedy między tobą przepłyną. Kiedy przeciwnik postawi zasłonę dymną najlepiej tam nie podpływać, lecz odpłynąć i czekać aż zasłona dymna zniknie. Można też ostrzeliwać "na ślepo" prawdopodobną/e pozycję/e, lub wystrzelić tam torpedy.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Wiktor0204

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

4Story Moja recenzjao 4story

Recenzja mambaa
2

CSGO Prime (B2P) Sekrety i ciekawostki, ukryte znaki i inne w skinach! [2#]

Poradnik JestemKacper
3

Crossout Na co zwracać uwagę i jak budować w grze Crossout

Poradnik KacperMalac
4

Paladins Paladins - jedna z lepszych gier free-to-play.

Recenzja AkaiKage
5

My Little Farmies Świetna gra do zarabiania bananków!

Recenzja Conte
6

Battlefield 4 (B2P) OPIS GRY BATTLEFIELD 4

Recenzja piesiooo
7

The Pride of Taern The Pride of Taern - Gildie.

Poradnik Povered
8

Wildstar Wildstar - Czemu taki niedoceniany ??

Recenzja Soemix
9

Dofus Moja luźna recenzja na temat gry "Dofus"

Recenzja marcin072
10

CSGO Prime (B2P) Historia Proplayerów - ScreaM

Recenzja matek091
Chat