Jak to działa
Przejdź do gry League of Legends
League of Legends
5.0 1 1522 0
11.06.2017

Supportowanie

Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego przegrywasz gry? Może sam jesteś nie dość dobry żeby utrzymać się w swojej lidze? A może powinieneś pomyśleć nad zmianą supporta drużynowego? Słowo "support" zwykle kojarzy się ze słabą postacią bez zbyt dużej ilości obrażeń, ale o to właśnie w tym chodzi. Gra supportem nie polega na zadawaniu kolosalnej liczby obrażeń, jak to każdy by chciał, lecz na tym aby chronić swojego sojusznika. Wiele graczy wybierając supporta dla swojego adc myśli, że jeśli zbuduje się pod full dmg to będą dobrym wsparciem dla swojej drużyny, ale to nie prawda. Rola supporta nie jest łatwa do ogarnięcia o czym świadczy mała liczba zadawanych obrażeń i częste ryzyko śmierci podczas gdy musimy uchronić od śmierci naszego sojusznika. Najlepszą pomocą dla sojusznika będzie duża liczba barier oraz dobry focus na przeciwnej drużynie.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Support może się wbić w przeciwnego bohatera i uciszyć go dzięki czemu nasz sojusznik zyska około 2s na atak. Niby wydaje się ze to mało, ale te 2s dają dużą przewagę, bo często gdy już przeciwnik nie ma połowy życia, to zaczyna uciekać bo się boi że zginie. Wtedy przydaje się twoje sokole oko do rzucania unieruchomienia. Od supporta często zależą losy gry. Drużyna potrzebuje kogoś takiego kto potrafi dobrze rzucać unieruchomienia oraz osłonić sojusznika. Dobry support to ogarnięty support. Pamiętaj też o tym że wiele zależy od twoich przedmiotów. Często zapomina się o tym że pasywne umiejętności przedmiotów robią na prawdę dobrą robotę. Na przykład "Kryształowy Kostur Rylai" jest bardzo dobrym przedmiotem aby spowalniać masowo postacie w walkach. Jego pasywna umiejętność powoduje spowolnienie każdego wroga o 20% po otrzymaniu od nas jakichkolwiek obrażeń.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Kolejnym przydatnym przedmiotem jest "Omowy Niszczyciel" którego umiejętność jest przydatna podczas próby zabicia przeciwnika pod wieżą. Po użyciu tego przedmiotu, wieża zostaje uciszona na 3s i nie może atakować. Dzięki temu można uratować siebie oraz innych sojuszników od ataków wież które maja potężne obrażenia. Bardzo się przydaje to podczas gdy chcemy "gank" na nasza linię co pozwala sojuszniczemu junglerowi obejść wroga od tyłu i zaatakować go pod wieżą. Kolejną i już ostatnią rzeczą o której chcę wspomnąć są totemy wizji. Bez wizji nie ma mowy o poruszaniu się przez jungle bo łatwo można stracić życie. Najlepszym sposobem na tworzenie dużej ilości wizji jest kupowanie tak zwanych "pink wardów" i stawianie ich w kluczowych lokacjach takich jak miejsce odrodzenia barona lub smoka. Chcesz więcej wizji? Kup "Rubin Widzenia" i ciesz się trzema darmowymi totemami za każdym razem gdy wrócisz do bazy.
Myślę że po przeczytaniu tego będziesz już wiedział, że rola supporta jest równie ważna w grze co inne role.

Polecani supporci:
-Sona
-Nami
-Karma
-Leona
-Morgana
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Zielu

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

War Thunder War Thunder: Symfonia Bitew na Niebie, Lądzie i Morzu

Recenzja NapoleonCat
2

Realm of the Mad God - Recenzja

Recenzja Fragorski
3

World of Tanks Co to world of tanks

Recenzja MISTERWHIT3
4

Naruto Online Opis postaci w grze Naruto Online.

Poradnik MrOrochimaru
5

Metin2 Recencja na temat metina by MIND

Recenzja michalpmind
6

Roblox Ciekawy świat Robloxa.

Recenzja GreenCash
7

World of Tanks World of Tanks - popularna gra za do pobrania za darmo

Recenzja PanPillager
8

Conflict of Nations - rodzaje wojsk (część 3)

Poradnik Bart1607
9

Deus Ex Human Revolution - recenzja

Recenzja BLAZEJ1
10

CSGO Prime (B2P) Flipsid3 Tactics - krótka historia i opis drużyny

Recenzja wzarek
Chat