Jak to działa
Przejdź do gry Minecraft
Minecraft
5.0 1 2416 0
05.06.2020

Co to jest optifine?

Cześć, jeżeli lubicie sobie od czasu do czasu pograć w gry a zwłaszcza w Minecrafta to zapewne spotkaliście się z takim pojęciem jak optifine. Jeżeli jednak jeszcze nie mieliście okazji dowiedzieć się co znaczy to krótkie słowo to uprzejmie zapraszam do zapoznania się z tym artykułem ponieważ tutaj w dość szczegółowy sposób postaram się wyjaśnić co znaczy to enigmatyczne pojęcie oraz dodam trochę ważnych informacji z nim związanych dla osób zainteresowanych pobraniem go na swój komputer.


CZYM JEST OPTIFINE?

Optifine to nazwa chyba najpopularniejszych modyfikacji do minecrafta odpowiedzialnych między innymi za upiększenie gry oraz poprawienie jej płynności. Modyfikacja jest zupełnie darmowa i łatwa do pobrania, możemy bez problemu znaleźć odpowiedzialną za to stronę w internecie, wystarczy tylko wpisać w przeglądarkę "optifine" i bez problemu ją znajdziemy. Modyfikacja ta posiada kilka swoich wersji, które dostosowane są do różnego rodzaju komputerów (zarówno do starszych jak i nowszych). Efekty wizualne związane z korzystaniem z Optifine można zobaczyć na zdjęciu poniżej.

Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

Wyjaśniłem więc już pojęcie optifine a teraz chciałbym w bardziej szczegółowy sposób przedstawić jakie korzyści możemy osiągnąć korzystając z modyfikacji.

KORZYŚCI

  • Lepsza jakość oprawy graficznej oraz tekstury w rozdzielczości HD - obrazek powyżej i poniżej.
  • więcej FPS (klatek na sekundę - Jest to bardzo ceniona cecha przez użytkowników starszego lub niższej jakości sprzętu, dla których ciężko byłoby grać bez tej modyfikacji.
  • kontrolowanie zamglenia na danej mapie - Kolejny ukłon w stronę użytkowników mniej wydajnego sprzętu, zwiększenie mgły co prawda zmniejsza pole widzenia ale za to poprawia liczbę klatek na sekundę ponieważ mniejszy obszar gry musi się załadować.
  • wygładzanie krawędzi.
  • poprawienie jakości trawy, śniegu oraz wody itp. - czyli wszystkiego co wygląda w minecrafcie zbyt kwadratowo a co można przedstawić lepiej.
  • Możliwość zoomowania - przybliżania oraz oddalania, czyli kojena często zachwalana cecha ponieważ łatwo można dostrzec obiekty w oddali.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

Skoro znamy już wszystkie zalety płynące z modyfikacji minecraft optifine to powinienem napisać coś o wadach, problem w tym, że za bardzo to ich nie ma. Jedyne problemy jakie modyfikacja może spowodować do obniżenie liczby klatek na sekundę jeżeli dobierzemy złą wersję do posiadanego komputera. Dlatego pozwólcie, że opiszę teraz trzy podstawowe wersje modyfikacji żeby osoba zainteresowana pobraniem na pewno była w 100% zadowolona ze swojego wyboru.
RODZAJE MODYFIKACJI

- STANDARD - Jak sama nazwa wskazuje to jest to podstawowa wersja modyfikacji posiadająca wszystkie cechy opisane w drugiej części artykułu. Współpracuje bardzo dobrze z komputerami droższymi oraz tymi bardziej budżetowymi.

- ULTRA - To ulepszona wersja standard, posiada wszystko to co opisałem wyżej ale w lepszej wersji. Przeznaczona jest głównie dla komputerów droższych i bardziej wydajnych, w tańszych komputerach może bardziej zaszkodzić niż pomóc co będzie widoczne w spadku liczby klatek na sekundę.

- Light - czyli najbardziej ograniczona wersja dla najgorszych komputerów i laptopów. Ta wersja nie posiada wszystkich możliwości ale pozwala zwiększyć liczbę klatek na sekundę.


Tak prezentuje się mój artykuł o Optifine mam nadzieję, że nie pozostawia on już żadnych pytań w kwestii tego czym jest ta modyfikacja. Bardzo zachęcam wszystkich graczy minecrafta do pobrania jej ale chciałbym zwrócić uwagę na to aby pobierać ją tylko z oficjalnej strony ponieważ zapewnia ona pobranie Optifine bez żadnych niepożądanych programów.

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Porarzo

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Wolni farmerzy Wolni Farmerzy - recenzja i krótki opis.

Recenzja Marek1928
2

Hero Zero Hero Zero - Gra dla wszystkich

Recenzja Szefciu1223
3

Rail Nation Recenzja gry Rail Nation

Recenzja erokity56
4

Royal Quest Swietne Hack'n'Slash/MMORPG

Recenzja Questionmark.
5

Garry's Mod (B2P) Odkrywajmy wszystkie tryby razem: SledBuild

Tutorial Natalia280
6

Wartune Wartune - Gra może i ładna ale..

Recenzja Cesere
7

League of Legends League of Legends - Opening 30 Skrzynek

Video ★✘нαcкεd✘★™
8

Fortnite Budowanie, Dojeżdżanie, High Ground

Poradnik ziom510xxx
9

Eldarya ELDARYA - Fantazja i romanse!

Recenzja virancaa
10

Team Fortress 2 Jak handlować i zarazem zarabiać w TeamFortess2

Tutorial DROBOT
Chat