Jak to działa
Przejdź do gry Roblox
Roblox
5.0 1 2000 0
25.06.2017

Smoki i kubki - Recenzujemy Dragon Rage i Blox Hunt

Kolejna recenzja gier. W tym zastawieniu również mamy gry niecodzienne. Blox Hunt został stworzony przez Aqualotl w 2012 roku, a Dragon Rage, przez TigerCode w 2011 roku. W DR musimy przede wszystkim przeżyć atak smoków, które niszczą mapę. Za wypadnięcie po za mapę lądujemy w wodzie, która zadaje nam obrażenia dopóki z niej nie wyjdziemy. W Blox Hunt musimy się po prostu schować, mamy jednak coś innego niż zwyczajny chowany. Tutaj możemy zmienić się w przedmioty codziennego użytku, jak i w niecodzienne przedmioty: laptopy, krzesła, lampy, kule i... kubki. Osoby szukające muszą na nas kilka razy kliknąć, aby zaliczyć nas jako osoby złapane. Tak mniej więcej prezentują się obie gry. Warto w nie grać? Co jest a plus? O tym wszystkim dowiecie się w tej recenzji.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
DR jest grą dość ciekawą. Rzadko widzimy smoki w produkcjach w Roblox'owych (w ogóle ich nie widzimy), jest to więc miła odmiana. Jest to typowa gra w stylu "przeżyj kataklizm" tylko ze smokami. Mogą one nas odpychać oraz niszczyć mapę, nie mówiąc o tym, że mogą zanurkować (dosłownie). Nasza postać ma życie oraz specjalne przedmioty, nie mówiąc o ciuchach i twarzach (tak, możemy za tokeny kupić sobie Roblox'ową twarz). Specjalne umiejętności mogą być różne, od bomb do leczenia, jeszcze wyższych skoków czy nawet do latania. Za tokeny możemy również ulepszać swoją postać co znacząco ułatwia rozgrywkę. Możemy ulepszyć jej prędkość poruszania, zwiększyć oporność na wodę (będzie wolniej tracić życie), zmniejszyć prędkość ładowania się umiejętności przedmiotów, dać potrójny skok naszej postaci, osłabić smoka (zmniejszyć jego moc odpychania) czy nawet aktywować bonusy w postaci podwójnego doświadczenia i monet. Brakuje mi jednak możliwości stania się smokiem, było by to dość interesujące i ciekawe, chociaż wiem, że ciężko zrobić aż takie skrypty. Ogólnie przy grze bawiłem się dobrze.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
A o to Blox Hunt. Gra w której możemy przyjąć postać praktycznie każdego obiektu na mapie. Właśnie od mapy zależy czy będziemy mogli przyjąć postać przedmiotów z codziennego biura, magazynu, z parku w którym odbywa się piknik czy coś prosto ze statku piratów. Mamy praktycznie nie ograniczone możliwości, tym bardziej, że nawet jeśli zamieniliśmy się w jedną rzecz, w każdej chwili możemy zmienić się w drugą. Trzeba jednak strzec się przed osobami szukającymi, którzy w każdej chwili mogą nas pozbawić całego życia, przez to giniemy i dołączamy do ich drużyny. Gra jest oczywiście na czas. Jako szukający mamy do dyspozycji umiejętność demaskowania chowających przez charakterystyczny błysk elektryczności. Gdy natrafimy na właśnie chowającego, pod wpływem prądu podskoczy, przez co będziemy wiedzieć, że to ten właściwy. Oczywiście nie jest to tak, że nie dostaje kary na kliknięcie na "prawdziwy" przedmiot. Ma do dyspozycji tylko kilka użyć, które się dość szybko regenerują (zdjęcie, pasek w prawym dolnym rogu). Za popełnienie kilka błędów szukający traci część zdrowia. Jak straci całe zdrowie, pojawia się w lobby i nie może już brać udziału do końca rundy. Postać można edytować i ulepszać. Tutaj jednak widać, że twórcy chcieli zarobić trochę robuxów więc możliwość zmienienia twarzy naszej postaci czy danie jej jakiś umiejętności możemy zrobić tylko za opłatą. Jedynym darmowym sposobem zmienienia wyglądu naszej postaci jest kupno jakiegoś kapelusza za tokeny.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Podsumując:
Obie gry mają naprawdę ciekawe mechaniki. Blox Hunt polecam w szczególności osobom, które chcą znaleźć grę dla siebie i znajomych (w grupie zawsze raźniej). Wadą jest jednak, że jeśli chcesz urozmaicić rozgrywkę, musisz wydać prawdziwe pieniądze. Tutaj przychodzi na ratunek Dragon Rage, który zapewni równie dobrą rozgrywkę z urozmaiceniami w postaci przedmiotów, wyglądu, czy ulepszenia postaci, bez wydawania pieniędzy. Ty będziesz musiał wygrać tylko parę rund.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Dawid035

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Roblox Krótko na temat Robloxa i gier

Recenzja LooLxD
2

DbD (Dead by Daylight) Recenzja

Recenzja Antonios007
3

MovieStarPlanet MSP Jak znaleźć się na stronie logowania na MSP?

Poradnik MarciaUwU
4

Minecraft Minecraft- Kwadratowy świat

Recenzja cezard002
5

Playerunknown's Battlegrounds - wszystko o pojazdach! [PUBG]

Poradnik OSKKKKAAAARRRRR
6

League of Legends Braum - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
7

League of Legends Poradnik Jak Grać Yone

Poradnik Rogaczovv
8

Minecraft Minecraft-Ciekawostki o nametagach!

Poradnik MatioNex
9

World of Tanks T-34-85 Rudy - Legenda kina

Recenzja HansOmen
10

League of Legends Morgana - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
Chat