Jak to działa
2 1 277 0
03.01.2018

Worms Forts Oblężenie

Worms Force Oblężenie to w skrócie – dobry chumor, totalna rozwałka i powrót do kultowej serii gier.

Podstawowe aspekty gry zostają nie zmienione i są takie same jak w Worms 3D. Naszym zadaniem jest dowodzenie grupką robali żołnierzy którzy przy pomocy ogromnego arsenału mają za zadanie wyeliminować przeciwne drużyny. Kluczowa różnica tkwi tak jak w samym tytule można zauważyć – w fortach. W każdej turze (o prócz wykonania ataku) będziemy mieć możliwość dodania jednego wybranego elementu fortyfikacji. Budowle te mają za zadanie chronić naszych żołnierzy, ale co najważniejsze pozwalają na używanie dużo potężniejszych broni. Te standardowe dostępne w ekwipunku każdego robala są dużo słabsze od tych które zapewniają nam budowle. Przykładowo nawet na podstawowej zwykłej wieży nasz żołnierz może strzelać z balisty która ma daleki zasięg rażenia.
A jeśli już postawi nogę na najlepszej budowli, to ma do dyspozycji całą gamę najdziwniejszych broni. Od katapult, laserów, nalotów bombowych, aż po wybuchający toster czy też lodówki które zadają ogromne obrażenia.

Pojawienie się tytułowych fortyfikacji dodało do zręcznościówki także element strategii, gdyż trzeba stawiać budynki z głową. Każdy z nich jest połączony z poprzednim, aż w końcu połączenie to sięga głównej bazy. Jeśli jeden z budynków ulegnie zniszczeniu i tym samym przerwie połączenie innych z główną bazą to one również ulegają zniszczeniu. W skrócie – jeden celny strzał lodówką, i po grze!

Mimo dodania fortów główny aspekt gry się nie zmienił. W ciąż ważne jest zwykłe atakowanie a nie tylko niszczenie bazy wroga.Podczas celowania tak jak i w innych częściach może przeszkodzić nam wiatr.
Ważne jest także umiejętne wybieranie siły pocisku, aby nie przesadzić i nie zmarnować broni. Należy także zwrócić uwagę na obszarowe bronie, których nie brakuje, gdyż one mogą zabić lub zranić nasze budynki i żołnierzy.

Możemy zrobić sobie krzywdę również spadając z wysokości lub wypadając poza mapę.
Dużym udogodnieniem jest możliwość wykonania podwójnego skoku co pomaga w wskakiwaniu na małe elementy.
Gra posiada niezwykle humorystyczny klimat. Nasze robaki mogą wykonywać różne akcje specjalne, żartować a nawet przebierają się w losowe stroje charakteryzowane na np, samurajów.

Gra single-player jest na prawdę dobra i oferuje wiele godzin rozrywki, ale największą frajdę daje granie multiplayer. Możemy grać z kolegami nawet na tym samym komputerze i widzieć ich miny, po tym jak skopaliśmy im tyłki. Coś wspaniałego.

Worms Forts Oblężenie to gra mojego dzieciństwa. Gorąco polecam!
Worms Forts Oblężenie 3.7 3
2 1
Art napisany przez TurboBagiety

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

MovieStarPlanet Jak szybko wbić level na msp?

Poradnik Aseczka
2

Jaka jest najlepsza gra Battle Royale?

Recenzja Porarzo
3

Jak zarabiać bananki? Poradnik inny niż wszystkie!!!

Poradnik Seb0L03
4

Overwatch - poradnik dla początkującego Genjiego

Poradnik Porarzo
5

recenzja strony Bananki.pl

Recenzja Stager
6

The Binding of Isaac jako propozycja czegoś innego.

Recenzja evengace
7

MovieStarPlanet MSP - Jak topka wbija levele?

Poradnik bananamother
8

Czy to faktycznie takie proste. Boty do Wolni Farmerzy.

Poradnik Jaro-S
9

My Free Farm 2 Załóż farmę i zostać producentem!

Recenzja claudiw
10

Metin2 Jak grać postacią *ninja dagger*

Poradnik SasukeArabi
Discord