Jak to działa
4.5 8 823 0
09.12.2017

Condemned Criminal Origins

Condemed to dynamiczna gra akcji w klimacie mrocznego thrilera.

Jedną z mocniejszych stron produkcji jest fabuła. Ethan Thomas agent FBI do spraw ścigania seryjnych morderców zostaje wrobiony. Z jego służbowej broni zostają zabici dwaj oficerowie policji i to w sposób jednoznaczny wskazuje na Ethana. Biedak wie, że jest niewinny ale musi to udowodnić. Zrobić to może w tylko jeden sposób - odnajdując prawdziwych złoczyńców. Niestety złożyło się tak że ślady i wskazówki potrzebne do rozwiązania zagadki znajdują się w wyjątkowo nieprzyjemnych miejscach. Musimy więc przemierzać opuszczone przeznaczone do rozbiórki budynki, oraz ich podziemia wraz z miejscami przypominającymi kanały. Żeby nie było zbyt łatwo, dość często wyskakuje na nas jakiś psychol i najzwyczajniej w świecie próbuje nas zabić.
Musimy więc się bronić i to z reguły ręcznie. W grze co prawda występują karabiny, pistolety czy inna broń palna ale jakoś tak zwykle się składa że pod ręką znajdujemy jedynie jakieś pałki, kije itp.

Bijatyka jest ważną częścią gry. Nawalamy się często na różne i fajne sposoby. System walki w Condemned jest jednocześnie prosty i na tyle złożony by pozwalał nam na wyprowadzanie dużej ilości rozmaitych uderzeń w dodatku możliwych do składania w całe kombinacje. Mordobicie jest tak fajne i wciągające że czasem można zapomnieć dlaczego zapuściliśmy się w te niegościnne okolice. Na szczęście odzywa się wtedy nasz zmysł śledczego, który bardzo jednoznaczne podpowiada nam że w jakimś miejscu należy użyć zestawu do zbierania dowodów. Robimy wtedy kilka chwil przerw od bijatyki, i zbieramy potrzebne dane po których zdobyciu jesteśmy o krok bliżej ku rozwikłaniu zagadki.
A co za tym idzie oczyszczenia się z winy.

Kolejnym ważnym elementem gry jest klimat. Odwiedzane przez nas miejsca to głównie ciasne brudne i zaniedbane wnętrza rodem z horroru. Samo przemierzanie ciemności i rozpraszanie jej jedynie przez mdłe światło latarki powoduje ciarki na plecach. Gdy w oddali coś stuknie lub zaskrzypi robimy się niespokojni i rozglądamy się wokół czy aby na pewno obok nas nikogo nie ma. Natomiast gdy nagle wyskoczy na nas jakiś psychol który zacznie się wydzierać i nas okładać autentycznie można zejść na zawał.

Condemned to świetna gra godna polecenia każdemu kto lubi szybką, zwartką akcję i walkę wręcz w dobrym wydaniu.Jeśli dodatkowo fascynują cię tajemnice, mocny klimat i dreszcz emocji to ta gra jest właśnie dla ciebie. Osobiście nie polecam wyłącznie osobom o słabych nerwach!
4.5 (głosów: 8)
Art napisany przez TurboBagiety

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Roblox Wprowadzenie do "Adopt Me"

Recenzja MaxxY
2

Recenzja odświeżonego need for speeda

Recenzja adrianos253
3

Armored Warfare Recenzja Gry Armored Warfare

Recenzja Diana07
4

Mount and Blade Warband 9 porad dla nowych graczy.

Poradnik Banankowiec2453
5

The Flame in The Flood

Recenzja TurboBagiety
6

Kolejny nienormalny złoczyńca- recenzja Far Cry 5

Recenzja Typowypolak nr 1
7

MovieStarPlanet MSP MSP- Fame i StarCoins

Poradnik Renacia
8

League of Angels 3 Szybka, sprawna, niezawodna gra!

Recenzja SecondDeltaclav
9

Osu! - Porady dla początkujących.

Poradnik bartey
10

Enigmatis The Ghosts of Maple Creek to hit czy kit?

Recenzja _SkyLone
Chat