Jak to działa
5.0 1 490 0
29.12.2017

The Elder Scrolls III Morrowind

Rozgrywkę rozpoczynamy po odbyciu przez naszego bohatera rejsu na więziennym statku. Sam cesarz ułaskawia nas i proponuje przyjęcie do elitarnej organizacji - Bractwa Ostrzy. Propozycje możemy również odrzucić i wykorzystać totalną swobodę która oferuje nam Morrowind jak i poprzednie części The Elder Scrolls. Stoi przed nami otworem przeogromny świat w którym występują nieprzyjazne stworzenia jak i masa unikalnych zadań do wykonania. Warto jednak zważać na swoje decyzje, które mają bezpośredni wpływ na główny wątek fabularny i nie tylko. Podczas podróży po krainie natkniemy się na wiele ciekawych miejsc, a co za tym idzie poznamy równie ciekawe historie.

W trakcie tworzenia postaci także mamy wolną rękę, nie musimy przyjmować gotowych wizerunków, gdyż dzięki opcjom w grze możemy stworzyć nową, własną postać i nadać jej oryginalne cechy. Możemy iść ścieżką wojownika, maga lub skrytobójcy ale nic nie stoi na przeszkodzie by stworzyć własną klasę lub któreś połączyć!
Wolnej woli ciąg dalszy. W Morrowind występuje wiele różnych wątków i to my decydujemy które i w jakiej kolejności wykonamy. W każdej chwili możemy stoczyć daną potyczkę gdyż przeciwnicy skalują się wraz z rozwojem naszej postaci.

TES III Morrowind posiada również dwa rozszerzenia.

Dodatek Bloodmoon przenosi nas na tereny koloni wydobywczej, której zagraża plaga wilkołaków. W zależności od naszych wyborów możemy pomóc w obronie obozu, lub przyłączyć się do wilkołaków i opanować likantropie

Niemniej ciekawy jest dodatek Tribunal. Rozszerzenie koncentruje się na dwóch bogach-królach, którzy wraz z Vivecem z Morrowind tworzą trójcę rządzącą krainą. Zawartość jednak nie kończy się tylko na nowym wątku, ponieważ w grze pojawiają się nowe potwory, lokacje i usprawnienia interfejsu oraz zupełnie nowa opcja dodawania notatek na mapie.
Oba dodatki wnoszą do gry wiele nowego uzbrojenia, pancerzy, zadań i bohaterów które zapewniają wiele godzin rozrywki.

Morrowind na pewno polubią fani gier fabularnych RPG i role-play. System walki przypomina ten z gier akcji gdyż patrzymy na świat z perspektywy 1 os.

Walka jest na prawdę dynamiczna, dzięki możliwości blokowania, parowania i unikania ciosów. Gdy nie chcemy bezpośredniej konfrontacji, możemy z odległości ciskać w przeciwników czarami i strzelać z łuku.

The Elder Scrolls III Morrowind to idealna gra RPG. Ma wszystko co trzeba by wciągnąć się w nią na długie godziny. Ogromny świat, klimat, wciągająca fabuła i możliwość stworzenia własnego bohatera z którym możemy się utożsamiać oraz wolna wola w całej fabule i świecie to chyba wystarczająca zachęta by sięgnąć po ten tytuł.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez TurboBagiety

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Grand Theft Auto V (B2P) JAK SZYBKO ZAROBIĆ PIENIĄDZE W GTA ONLINE!?

Poradnik ★✘нαcкεd✘★™
2

Grand Theft Auto V (B2P) Jak zarabiać dużo w GTA ONLINE małym kosztem!

Poradnik ★✘нαcкεd✘★™
3

DOTA 2 Poradnik dla początkujących graczy którzy nie za bardzo rozumieją DOTA 2

Poradnik marcin072
4

Rocket League (B2P) Rocket League - Jak zacząć zarabiać ?

Poradnik CreaMper
5

Enigmatis The Ghosts of Maple Creek to hit czy kit?

Recenzja _SkyLone
6

World of Tanks T-34-85 Rudy - Legenda kina

Recenzja HansOmen
7

Team Fortress 2 Opis postaci i małe porady

Poradnik King_Tomson_IV
8

Metin2 Metin2 - GRA DLA FANÓW GRINDOWANIA.

Recenzja Mesashii
9

MovieStarPlanet MSP Jak szybko zarobić StarConis na MovieStarPlanet?

Poradnik HeroM
10

World of Tanks AMX 50 B - Opis francuskiego czołgu i jego krótka historia!

Poradnik JestemKacper
Chat