Jak to działa
4.6 10 486 0
13.10.2017

Age of Empires III - Gra która się nie starzeje

Age of Empires III to kontynuacja jednej z najbardziej znanych serii gier strategicznych czasu rzeczywistego. Poprzednie części gdy pozwalały nam na podboje w starożytności i średniowieczu. Teraz przyszedł czas na okres odkrywania Ameryki. Trzeba przyznać iż jest to chyba najlepszy czas do osadzenia RTS'a, a zwłaszcza takiego w którym wielką rolę odgrywa postęp technologiczny. Styl rozgrywki przypomina ten z ostatnich części serii. Zdobywamy surowce, rozbudowujemy bazę oraz gromadzimy środki do przejścia do kolejnej epoki, dzięki czemu uzyskamy dostęp do nowszych technologii.

Twórcy gry wprowadzili wiele nowych innowacji mających na celu zachęcić nas do wczesnej eksploracji mapy, zamiast siedzenia w bazie i zbierania surowców. Najważniejszą z nich jest wprowadzenie na mapie obiektów neutralnych które porozrzucane są po całej mapie.
Są to skrzynie ze skarbami albo miejsca przetrzymywania porwanych osób. Po pokonaniu obstawy możemy zabrać to czego strzegła i zasilić nasz budżet lub dołączyć do swej osady nowych ludzi. Na tym jednak nie koniec. Każda potyczka ładuje nam pasek postępu. Gdy osiągnie on odpowiedni poziom, możemy wezwać pomoc ze Starego Kontynentu. Pomoc ta może być udzielona w postaci kilku robotników, lub nawet oddziału żołnierzy. To jakie bonusy możemy otrzymać zależy od naszych wyborów i postępu w grze, gdyż przed każdą misją wybieramy bonusy dostępne potem w jej trakcie. Opcji mamy tym więcej im lepiej spisaliśmy się podczas poprzedniej potyczki. Oprócz miejsc ze skarbami, po mapie porozrzucane są również obozowiska indian których kontrolowanie zapewnia nam profity w postaci tanich, ale słabszych wojowników
Warto również zwrócić uwagę na miejsca handlu które mogą zapewnić nam spory dochód. Dzięki tym wszystkim patentom Age of Empires III jest dynamiczna i się nie nudzi. Zwłaszcza, że do wyboru mamy aż 8 unikalnych frakcji. Każdą z nich gra się zupełnie inaczej. Np. Anglicy mają krótszy czas szkolenia robotników, dzięki czemu mogą szybciej zbierać surowce. Natomiast cywile Francuzów w czasie zagrożenia mogą chwycić po broń i walczyć razem z wojskiem. Każdy z krajów ma swoje mocne i słabe strony które trzeba umiejętnie wykorzystać, szczególnie w trybie multiplayer gdzie nie liczą sie bezmyślne ruchy, tylko pomysł na rozegranie bitwy.

Sam przy owej produkcji spędziłem bardzo dużo czasu za dzieciaka, i bardzo dobrze się bawiłem. Grafika jest piękna i nie starzeje się jak sama gra, i wracam do niej co jakiś czas rozegrać jakiś akt w kampanii. Gorąco polecam!
4.6 (głosów: 10)
Art napisany przez TurboBagiety

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Najlepsze internetowe ubieranki

Recenzja TheMaślak
2

Dying Light - krótka recenzja

Recenzja wzarek
3

Minecraft Serwery Minecraft Skyblock

Recenzja VokaPl
4

Terraria - Biomy i ich tajemnice

Poradnik TheMaślak
5

ETS2 Recenzja modyfikacji ,,Poland Rebuilding''

Recenzja Piotrek_WAR
6

Czy Sleeping Dogs to kolejny klon Grand Theft Auto?

Recenzja BLAZEJ1
7

My Little Farmies Opis gry My Little Farmies

Recenzja playerfull
8

Margonem 3 najlepsze gry według Diaza!

Recenzja Felipe Diaz
9

CSGO Prime (B2P) Sekrety i ciekawostki, ukryte znaki i inne w skinach! [2#]

Poradnik JestemKacper
10

MovieStarPlanet MSP MSP- Fame i StarCoins

Poradnik Renacia
Discord