Jak to działa
3.7 6 494 0
20.02.2018

S.T.A.L.K.E.R Cień Czarnobyla

S.T.A.L.K.E.R Cień Czarnobyla to shooter FPS z elementami RPG. Akcja gry toczy się w przyszłości na skażonych radioaktywnie terenach Czarnobyla.

Sarkofag który chronił świat przed zawartością reaktora zostaje uszkodzony. Opad radioaktywny w drastycznym tempie zakaża powierzchnię w promieniu 30 kilometrów od reaktora, przez co pojawiają się dziwne anomalie, a zmutowane potwory panoszą się w okolicy. Mimo iż sytuacja jest bardzo niebezpieczna, są śmiałkowie którzy pragną zapuścić się w najbardziej nieprzyjazny sektor. Są to Stalkerzy. Czy ciągnie tam ich chęć zbadania miejsca wybuchu? Czy też pragną znaleźć jakieś cenne rzeczy? A może pragną sławy jako bohaterowie walczący z postapokaliptycznymi potworami? Tego nie wiadomo, ale to właśnie ty wcielasz się w jednego z nich.
Nie wiesz co inni chcą osiągnąć ale twoim celem jest rozwikłanie zagadki Czarnobyla, i dowiedzenie się czegoś o własnej niejasnej przeszłości.

Stalker Cień Czarnobyla zapewnia dynamiczną rozgrywkę w czasie której nie będzie ci dane odsapnąć. Nie uda ci się umknąć od zmutowanych potworów które zostały dotknięte radiacją tak bardzo, że nie można stwierdzić czym były przed katastrofą. Atakują zajadle z zaskoczenia próbując nas zabić za wszelką cenę. Niektóre są zwinne i sprytne, próbują wyminąć strzały z broni, inne zaś nie marnują na to czasu i po prostu szarżują na nas nie przejmując się kulami które wbijają się w ich przerośnięte ciało.

Niewątpliwie mutanty stanowią najliczniejsze zagrożenie, ale nie są naszym jedynym wrogiem, ponieważ możemy natrafić również na innych stalkerów.
Skupiają się oni w różnych organizacjach które oblegają dane miejsce i tworzą małe obozy. Początkowo są oni do nas nastawieni neutralnie, aczkolwiek nie trudno im podpaść gdyż byle uczynek mogą uznać za przejaw wrogości. Walka z innymi ludźmi jest znacznie bardziej wymagająca niż z mutantami. Sztuczna inteligencja nie śpi i bardzo dobrze umie się obronić oraz współpracować z resztą składu. Są w stanie wykonywać różne manewry a co najgorsze zastawiają na nas pułapki.

W czasie gry należy mieć oczy dookoła głowy gdyż bardzo łatwo wpaść w zasadzkę lub stać się ofiarą mutantów lub ukrytych stalkerów. Ale gdy już walka będzie nieunikniona, mamy się czym obronić. W grze występuje około 30 różnych broni - od pistoletów po karabiny snajperskie. Ale nie ma nic za darmo. Broń możemy kupić za pieniądze które zdobędziemy poprzez wykonywanie zadań.

Duża ilość zadań, dynamiczna rozgrywka, walka o przeżycie i zagadka czekająca na rozwiązanie sprawiają że gra jest niezwykle ciekawa a przede wszystkim ma sens, gdyż nieczęsto w strzelankach mamy do czynienia z ciekawą fabułą.
3.7 (głosów: 6)
Art napisany przez TurboBagiety

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Fortnite Pęknięcie kostki | FORTNITE BATTLE ROYALE

Video IKY
2

SZALONA GONITWA*ŚMIESZNE*PUBG

Video DEADSHUTFIRE
3

MovieStarPlanet MSP MovieStarPlanet - Nowy Motyw!

Video Tviiss
4

Minecraft Jak zrobić serwer minecraft za DARMO!

Poradnik Fragorski
5

Paragon - opis gry i recenzja

Recenzja Juzefaaaaaa
6

KRÓTKA ROZKMINA: GOTHIC 4 (1)

Video ChceBanana
7

CSGO (B2P) Jak Wbić Szybko Globala i jak grać

Poradnik ramolus
8

The Forest - Czyli gra survival-horror

Recenzja Trolox13
9

Star Stable Recenzja gry Star Stable :)

Recenzja Blondek !!!
10

Smite Recenzja - Opinia o grze po 3 latach gry.

Recenzja Isune
Discord