Jak to działa
Forum Ikariam

Ikariam forum

Przejdź do gry Ikariam
4.0 (głosów: 147)

Ikariam to jedna z najpopularniejszych produkcji przeglądarkowych niemieckiego studia Gameforge. Gracze często popełniają błąd i nazywają ją Ikarian. Gra inspirowana jest kulturą antycznej Grecji. Gracz ma za zadanie zarządzanie niewielką osadą w taki sposób, aby przekształcić ją w stolicę wielkiego i dobrze prosperującego imperium. Ikariam nieprzypadkowo jest określany mianem pretendenta do numeru jeden, jeśli mamy na myśli najlepsze darmowe gry strategiczne.


Forum Ikariam dostarcza wielu pomocnych informacji, w jaki sposób budować swoje imperium oraz jakimi kierunkami rozgrywki podążać. Na początku gry wspomniana już wioska to niewielka osada na jednej z tysięcy wysp na mapie. Na wyspie razem z Tobą są inni gracze. W osiągnięciu sukcesu konieczna jest interakcja z nimi. W grze współpracujecie ze sobą przy zdobywaniu zasobów takich jak np. drewno, dbając wspólnie o infrastrukturę potrzebną do ich wydobycia. Forum umożliwia graczom wymianę swoich doświadczeń, wskazówek i uwag, które nabyli podczas budowy własnego imperium w Ikariam.


Gra pozwala zarówno na kooperacją zawodników, jak i zdrową rywalizację. Dlatego dzięki forum można nawiązać nowych sojuszników np. do wymiany surowców, czy wspólnych najazdów, konkurentów do ataku, czy po prostu przyjaciół dzielących się swoją taktykę.


Wykonuj zadania i zdobywaj bananki. Masz problem z wykonaniem zadania? Szukaj podpowiedzi na forum i pomagaj innym graczom.

Chat