Jak to działa
Forum

Forge of Empires

Login
Wiadomość
4.6 (głosów: 388)
Przejdź do gry Forge of Empires
Notelekseltis Newby
Posty: 8
Dołączył: 06.02.2018
Status: Offline

Jak zrobiłem tutaj zadania?

07.05.2018, 00:22
Zadania mam nadzieję, że dość sprawnie wykonałem i komuś się to przyda, choć wielkiej filozofii w tej grze nie ma.

Miałem zadania, że 1. Opracować koło, 2. Cztery drzewka, 3. Posiadać 6 prowincji

Zadanie pierwsze, żaden problem, trzeba po prostu dodać punkty rozwoju w odpowiednią technlogię i opracować.
Screen w tym zadaniu zrobiłem łącząc ze sobą dwa screeny w jednym pliku. Pierwsz z okna postaci, drugi z oknem technologii, tak aby na posku zadań windowsa było datę widać i godzinę, że to razem te screeny były robione.

Zadanie drugie, też bezproblemowe, trzeba po prostu punkty rozwoju wpakować w dwolne technologię i opracować w liczbie odpowiadającej wymaganiom zadania bananków. I nie chodzi tu o żadne kolumny, tylko dowolne pojedyncze technologie.
Screen tak samo zrobiony jak do zadania pierwszego

Zadanie trzecie może się trochę wydłużyć, zależy ile prowincji potrzeba i tutaj warto przeczytać podpowiedź :)
Ja miałem 6 i to w sumie maksymalna ilość, aby ta podpowiedź była pomocna. Aby zdobyć cztery pierwsze prowincje spokojnie przy minimalnym logicznym myśleniu pokonamy przeciwników w ataku. Nie opłaca się negocjować. Dlaczego?:
- Od 5 prowincji pojawiają się wrogowie z kolejnej epoki i posiadanym może być ciężko wygrać
- Jednostki z kolejnej epoki są znacznie droższe i dłużej się szkolą i drogi jest budynek potrzebny do ich szkolenia i dochodzi czas potrzebny na opracowanie technologii odpowiedniej.
A więc polecam aby:
- Przede wszystkim potwierdzić maila z rejestracji i zgarnąc diamenty
- Nie wydawać diaxów na nić, bo będą później potrzebne, poza dodatkowym miejscem na szkolenie włócznika.
- Nie budować budowli związanych z produkcją materiałów do negocjacji, bo są drogie i długo na te materiały się czeka
- stawiać budynki do produkcji złota i zasobów, za które trenuje się wojsko
- Włócznikami bez więksych problemów zdobędziemy 4 prowincje... a są w miarę tani w produkcji i szkolą się w mniej niż minutę, to jak większość będzie ginąć, to problemu nie ma.
- Kiedy przyjdzie pora na prowincję 5 i 6, to wtedy z pozostawione diaxy wykupimy potrzebne przedmioty do negocjacji i zdobędziemy prowwincje bez walki. Ewentualnie chyba w 4 prowincji jest starcie, gdzie wróg ma dwa miotacze kamienii, to tam można też negocjowaać za diaxy, bo na to jeszcze starczy. Tym samym zaoszczedzimy bardzzo dużo czasu potrzebnego na opracowanie technologii, zbudowanie budynku i wyszkolenie odpowiednich jednostek. Takim sposobem więcej czasu potrwa weryfikacja screenów, niż wykonanie zadań.
Screen zrobiłem tak, że otworzyłem okienko z mapą, gdzie widoczne są prowincje. Przy użyciu ctrl + kółeczko myszki zmieniłem rozmiar wyświetlanej stronki tak aby widoczne było 6 zajętych prowincji i na jedną najechałem kursorem, tak aby wyskoczyło okienko z etykietką, kto jest właścicielem prowincji, czyli z widocznym nickiem.
Rzetelny1 Społecznik Pomocny18 Wulgarny Troll2
RE: Jak zrobiłem tutaj zadania? - 02.07.2018, 20:49
Aseczka Newby
Posty: 18
Dołączył: 11.06.2018
Status: Offline
Thx :D
Rzetelny Społecznik Pomocny Wulgarny Troll
RE: Jak zrobiłem tutaj zadania? - 12.07.2018, 12:09
SailorQ Newby
Posty: 1
Dołączył: 11.07.2018
Status: Offline
Dzięki!
Rzetelny Społecznik Pomocny Wulgarny Troll
RE: Jak zrobiłem tutaj zadania? - 10.09.2018, 08:06
Marcel123 Newby
Posty: 25
Dołączył: 01.03.2017
Status: Offline
Wielkie dzięki!!!!!
Rzetelny Społecznik Pomocny Wulgarny Troll
RE: Jak zrobiłem tutaj zadania? - 01.10.2018, 07:11
MikibananekmikI Newby
Posty: 11
Dołączył: 20.09.2018
Status: Offline
Mi nie uznają rejestracji jaki screen ma być?
Rzetelny Społecznik Pomocny Wulgarny Troll
RE: Jak zrobiłem tutaj zadania? - 04.10.2018, 16:31
Adwokat Anioła Newby
Posty: 7
Dołączył: 01.10.2018
Status: Offline
Przydatne :)
Rzetelny Społecznik Pomocny Wulgarny Troll
RE: Jak zrobiłem tutaj zadania? - 18.10.2018, 14:28
Spincie Newby
Posty: 1
Dołączył: 21.06.2018
Status: Offline
Super poradnik to teraz zabieramy się do zajmowania prowincji, badania koła i szkolenia włóćzników :D
Rzetelny Społecznik Pomocny Wulgarny Troll
Chat