Jak to działa
Forum

League of Legends

Login
Wiadomość
4.8 (głosów: 888)
Przejdź do gry League of Legends
IdVPN Newby
Posty: 1
Dołączył: 22.05.2018
Status: Offline

LoL kontry #1 Nocturne

05.06.2018, 21:12
No więc... Na początek chciałbym powiedzieć, że jest to mój pierwszy artykuł, jeśli się przyjmie, będę dodawać następne tego typu artykuły.

Zaczynamy! Czemu Nocturne? Ponieważ jest moim mainem I wiem wszystkie kontry i triki na nim.

Pewnie wiecie jakimi spellami dysponuje Nocturne, ale jeśli nie, możecie zobaczyć tutaj. https://eune.leagueoflegends.com/pl/game-info/champions/Nocturne/

No więc Nocturne najczęściej gra na Jungle i Topie (rzadko na Mid). Zacznijmy od JG.

Nocturne przed 6 poziomem nie jest groźny, starczy, że unikniemy jego E i możemy być spokojni o siebie. Problem zaczyna się po tym jak ma 6 poziom i odblokuje swoje R. Przed "teleportacją" do celu Nocturne zabiera nam możliwość widzenia sojuszników na 4 sekundy. W tym czasie musimy się schować (może to być umiejętność dająca niewidzialność, oddalenie się od minionów, albo ukrycie się w krzakach).
Także teraz Nocturne może robić swoje śmiertelne w pojedynkach combo : R > Q > E > W (opcjonalnie) . Większość graczy popełnia błądy, w panice używają najważniejszą umiejętność (nocturne blokuje swoim W i ma dodatkowy Attack Speed). W tym wypadku lepiej sprowokować go do użycia umiejętności, by nie miał tarczy. Następny błąd to użycie flasha przed E Nocturna. Warto pamiętać, że Nocturne ma duży MS i może bez problemu nas dogonić i co gorsze użyć swojego E. Dlatego warto chwilę się z nim "podroczyć" by użył swoje E, i wtedy uzyć flash (by nas nie "opętał").



Teaz czas opowiedzieć o tym, jak sobie radzić gdy "Wieczny Koszmar" jest na naszej linii. Jego zdolność pasywna "Ostrza cieni" zadaje dodatkowe obrażenia wokół atakowanego celu, i leczy go. Musimy freezować linię pod swoją wieżą ( żeby nie zaatakował nas swoimi zdolnościami). Gdy mamy przewagę, musimy grać bardziej agresywnie, by go wystraszyć, następnie poprosić naszego JG żeby zgankował 2-3 razy, i możemy na spokojnie wycarrować swój lane.

Dzięki za przeczytanie mojego Artykułu! Jeśli ci się spodobał, daj "pomocny", i zostaw komentarz ;)
Rzetelny Społecznik Pomocny2 Wulgarny Troll
Chat